Propozycje spędzenia wolnego czasu w okolicach Budapesztu

Budapeszt zaprasza

Wręcz koniecznością podczas wakacji w apartamencie wakacyjnym w Budapeszcie jest odwiedzenie kościoła Macieja, Baszty Rybackiej, Placu Bohaterów i Parlamanetu. Kościół Maciej jest znany także pod oficjalną nazwą - Kościół Najświętszej Maryi Panny. Kościół ten był świadkiem wielu węgierskich koronacji i królewskich ślubów.

Do życia kulturalnego można też zaliczyć szaleństwo zakupów na ulicy Váci utca. Po zakupach spokoju można szukać w Ogrodzie Angielskim zamku Eszterházy w Tata.

W sierpniu wielką atrakcją jest Grand Prix Formuły 1 w Mogyoród, na wschód od Budapesztu. Warto też wybrać się jeepem na safari poprzez wzgórza Vért , aby móc podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

Mogą też Państwo znaleźć okazję do sportowego szaleństwa - zachęcamy do surfowana lub wędkowania na ciepłowodnych jezirach wokół Tatabánya. Tym mniej aktywnym polecamy wizytę w jednym z tradycyjnych kąpielisk termalnych Erzsébetfürdö w laski miejsckim Budapesztu.

Budapeszt

Nasza rada: Połączyć pobyt wielkomiejski w Budapeszcie z wypoczynkiem na plaży nad Balatonem!

Obok Budapesztu, drugą najważniejszą destynacją wakacyjną Węgier jest region Balatonu. Z Budapesztu bardzo łatwo można dostać się nad Balaton samochodem osobowym, trasa trwa ok. 1,5 godziny. Można też wybrać pociąg, który szybko i wygodnie zabierze Państwa na miejsce.