search

Urlop w domu wakacyjnym na południowym brzegu jeziora Balaton

Urlop w domu wakacyjnym w Siófok

Siófok cieszy się dobrą opinią, jako miejsce do odpoczynku oraz rekreacji. Już za czasów rzymian powstały tutaj pierwsze kąpieliska. Jest to miejsce idealne dla osób lubiących rozrywki wieczorne i dyskoteki. Po rozrywkowej nocy można wypoczywać nad wodą na piaszczystej plaży. Miejsce to, polecane jest szczególnie młodym ludziom, chcących spędzić ekscytujące wakacje na Węgrzech.

 

Nocne życie w Siófok

W Siófok znajduje się przepiękna, 15 kilometrowa plaża z licznymi kafejkami, restauracjami oraz dyskotekami. Do głównych atrakcji należy wizyta w dyskotece o nazwie Palace, która jest jedną z najbardziej znanych na Węgrzech. Muzyka puszczana jest tutaj przez znanych, międzynarodowych DJ-ów z Niemiec, Anglii, Holandii oraz Węgier. Chętnie odwiedzane są również wieczorne imprezy nad wodą, które mają miejsce na otwartym powietrzu. Tak np. imprezy na plaży w barze Coca-Coli trwają aż do samego rana. Jest to prawdziwy raj dla ludzi szukających rozrywek i dobrej zabawy.

Sprawdź ofertę domów wakacyjnych na południowym wybrzeżu Balatonu!

Bliskość natury w domu wakacyjnym nad jeziorem Balaton

W rejonie Balatonu dużo zostało zrobione w celu ochrony przyrody. Pomiędzy odcinkami plaży znajdują się miejsca gdzie rośnie trzcina, w której pływają karpie regulujące na swój sposób zasoby ryb w jeziorze. W niektórych miejscach znalazły swoje miejsce do życia czaple białe. Możemy je również spotkać bezpośrednio obok portu w Siófok.

 

Czy wiesz, że?

Miłośnikom operetki oferuje Siófok szczególną atrakcje: Muzeum Emmericha Kálmána. Znajduje się tutaj dom, w którym urodził się kompozytor, który skomponował operetkę Hrabina Marica. Na licznych imprezach kulturalnych można posłuchać utworów skomponowanych przez niego oraz innych klasycznych kompozytorów. Podczas spaceru w Siófok można zobaczyć wille, w których mieszkali znani pisarze węgierscy oraz inne znakomitości. Może dzieła Mór Jókai oraz Guyla Krúdy staną się Waszą lekturą wakacyjną?