search

Urlop w domu lub apartamencie wakacyjnym w Balatonberény

Wypocznij  w Balatonberény

Na dnie Balatonu, w pobliżu miescowości Balatonberény odnaleziono pozostałości fontanny rzymskiej. Już przed co najmniej 6.000 laty woda miała tutaj szczególne znaczenie, o czym świadczą znaleziska z epoki neolitu i brązu. Widok gór na północnym brzegu, spokój wyspy Csicserg i wizyta w kościele począdzącym z roku 1433 są szczególnie lubiane przez turystów. Spacer wśród malowniczych winnic i zabytkowych piwnic winnych położonych na wzgórzach Bokros i Derek to niezapomniane przeżycie. Zapowiadają się niezapomniane wakacje na Węgrzech.

Sprawdź noclegi na zachodnim wybrzeżu Balatonu

Wakacje w domu wakacyjnym w Balatonmáriafürdö

Tutejsze wbrzeże to przede wszystkiw ogromne połacie trzcin wodnych, poprzetykane licznymi małymi zatoczkami idealnymi do kąpieli i korzystania z uroków słońca na pobliskich płaskich plażach. Balatonmáriafürdö to jedna z najbardziej lubianych miejscowości turystycznych, gdzie podczas sezonul letniego liczba mieszkańców (ok. 1 000) wzrasta kilkukrotnie. Niemniej jednak miejscowość ta nie jest zatłoczona, gdyż szeroka oferta rekreacyjno-wypoczynkowa stara się nigdy nie odbiegać o popularnych trendów.

Tutejsze wybrzeże Balatonu ma 8 km długości, jest płaskie, a pas trzciny rozciąga się na szerokości ok. 50 m. To, połączone z widokiem północnego wybrzeża sprawia, że Balatonmáriafürdö należy do najbardziej romantycznych miejscowości nad Balatonem. Balaton w tym miejscu jest także najszerszy, a jego szerokość to 11. W porcie, w głąb jeziora wdziera się 300-metrowe molo, idealne na specery, czy obserwowanie lokalnych wędkarzy. Warto też skorzystać z okazji i przeżyć nad wodą chociaż jeden zachód słońca. Miejsce to sąsiaduje z mokradłami i Parkiem Narodowym Małego Balatonu. Mokradła tworzą naturalny filtr odżywczy dla Balatonu i jednocześnie są siedliskiem rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Jest to część projektu ochrony środowiska „Zielony most“, który rozciąga się na odlegoście 100 km i ma umożliwiać spokojną wędrówkę rzadkim gatunkom zwierząt pomiędzy Balatonem a Drawą.

Region zachodniego Balatonu polecamu osobom szukającym spokoju, a także rodzinom z małymi dziećmi. Na plaży znajdą się także oznaczone miejsca dla nudystów. Zapraszamy do wybrania z naszej oferty idealnego dla siebie domu wakayjnego!