search

Domy wakacyjne w regionie Wyżyna Berneńska

Wyżyna Berneńska – kraina gór i jezior

Wyżyna Berneńska to kraina historyczna i gerograficzna, ale nie szwajcarski kanton. Położona jest w południowej części kantonu Berno, mimo to ma swoje autonomiczne właściwości (na przełomie XXVIII i XIX wieku, Wyżyna Berneńska była nawet odrębnym kantonem). Dziś, jest to bardzo popularna destynacja osób, wybierających wakacje w Szwajcarii. Jest to bardzo zrozumiałe, bowiem jest to najwyższa część kantonu Berno. Oznacza to piękne góry, jeziora, lasy i krajobraz, które wspólnie tworzą. Miejsce to jest polecane osobom, które lubią aktywnie spędzać czas oraz uprawiać sporty górskie i zimowe. Z tych też powodów, region można odwiedzać przez okrągły rok, a na pewno nie będzie tu nudno.

Wyżyna Berneńska

Domy wakacyjne

Jeśli marzą Wam się wycieczki w góry i podziwianie pięknych widoków, to oferta NOVASOL w regionie Wyżyna Berneńska z pewnością Was zaciekawi. W tej krainie, mamy bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych. Wszystkie nasze obiekty są kompleksowo i komfortowo wyposażone, co pozwoli Wam na wypoczynek w świetnych warunkach. Domy wakacyjne w Szwajcarii, są również atrakcyjnie położone. W części kwater możecie podziwiać górzyste krajobrazy z tarasu bądź balkonu, co z pewnością będzie dodatkowym atutem. Wyobraźcie sobie poranne śniadanie z bezpośrednim widokiem na góry – te obrazy na długo pozostaną w Waszej pamięci.

Wyżyna Berneńska

Aktywny wypoczynek

Czy zimą, czy latem – region Wyżyna Berneńska sprawi, że nie zabraknie Wam możliwości aktywnego spędzania czasu. Wybierając się na ferie w Szwajcarii, będziecie mieli okazję skorzystać z ośrodków narciarskich, pełnych bogatej infrastruktury turystycznej, stoków narciarskich, snow-parków, lodowisk i niesamowitego, kurortowego klimatu. Najpopularniejsze ośrodki to: Gstaad (220 km tras zjazdowych), Adelboden (210 km tras), Jungfrau Grindelwald (210 km tras) oraz Lenk (210 kilometrów tras).

Latem, również można tu uprawiać sporty zimowe. Dość powiedzieć, że w lipcu pokrywa śnieżna ma aż 400cm grubości. Jednak o tej porze roku, na wakacje wybierają się turyści chcący wędrować wśród gór. Nie będziecie zawiedzeni. Znajdziecie tu tysiące kilometrów tras pieszych o różnych poziomach trudności. Przed wyprawą w góry, warto dostosować swoje siły do skali trudności trasy, ponieważ te najtrudniejsze, zawierają elementy wspinaczki. A skoro o wspinaczce mowa, to Wyżyna Berneńśka, jest jednym z najlepszych regionów do uprawiania alpinizmu. Dodatkowo w licznych szkółkach, możecie pobrać odpowiednie nauki i kto wie, może odkryjcie w sobie naturalny talent do wspinaczki wysokogórskiej.

Również rowerzyści wrócą stąd usatysfakcjonowani. Liczne trasy krajoznawcze oraz możliwości uprawiania kolarstwa górskiego i jego najbardziej ekstremalnych odmian, to atuty tego regionu. Amatorzy „mocniejszych wrażeń” także znajdą tu wiele atrakcji: skoki na bungee, spływy kajakowe, paralotniarstwo, jazdy terenowe to tylko niektóre możliwości intensywnych doznań.

Wyżyna Berneńska

Ciekawe miejsca

Urlop w Szwajcarii, to również okazja na poznanie nowych i ciekawych miejsc. Podczas planowania wędrówek, warto w swoich planach uwzględnić:

Jezioro Thun – powstałe po ostatnim zlodowaceniu. Położone pomiędzy ośnieżonymi szczytami, tworzy piękne widoki. Warto wybrać się w rejs po jeziorze, jednym z lokalnych stateczków.

Wąwóz Aare – o długości 1,4 kilometra i głębokości 180 metrów. Trasa wzdłuż niego prowadzi licznymi tunelami i ścieżkami z punktami widokowymi.

Jezioro Oeschinen – akwen wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to pięknie położone, jezioro bezodpływowe.

Kolejki gondolowe – to świetna atrakcja dla małych i dużych. Czynne przez cały rok wyciągi, zabiorą Was na najlepsze punkty widokowe i w najciekawsze miejsca.

Brienz – miejscowość, skąd startuje kolej zębata, czyli taka, która ma dodatkową szynę. Przejażdżka tym pociągiem, na długo pozostanie w Waszej pamięci.