search

Wakacje w Valais – domy wakacyjne

Valais – kraina całorocznych wakacji

Valais to jeden z największych kantonów Szwajcarii. Położony jest w południowej części kraju, granicząc z Włochami i Francją. Obszar regionu zajmuje głównie rozległa dolina Rodanu oraz jej dorzecze. Dolina, położona jest pośród wysokich Alp, których wysokości przekraczają 4000 metrów n.p.m. I to jest główna atrakcja kantonu. Wakacje w Szwajcarii to niesamowita okazja na niezapomniany wypoczynek o każdej porze roku. Późną wiosną oraz latem, tereny te idealnie nadają się do pieszych wypraw, a jesienią i zimą do uprawiania narciarstwa i sportów zimowych.  Valais to także niesamowita kuchnia oraz największy producent wina w Szwajcarii. Dzięki temu, podczas jednego urlopu nacieszycie oko (pięknymi widokami), kubki smakowe oraz aktywnie spędzicie czas, co z pewnością, pozytywnie, wpłynie na Wasze zdrowie.

Valais - kraina całorocznych wakacji!

Domy wakacyjne w Valais

Jeśli planujecie wakacje w tym, pięknym regionie, to koniecznie sprawdźcie ofertę NOVASOL. Mamy tutaj liczne domy i apartamenty wakacyjne, w których wypoczniecie w komfortowych warunkach. Nasze kwatery są w pełni wyposażone, dzięki czemu nie będziecie mieli żadnych problemów, z przygotowaniem posiłków z miejscowych, świeżych produktów. Domy wakacyjne w Szwajcarii, położone są w atrakcyjnych lokalizacjach, co dotyczy również widoków. Podczas wyboru kwatery, sprawdźcie odpowiednie piktogramy, dzięki którym codziennie z tarasu będziecie mogli podziwiać niesamowitą, górską panoramę.

Valais - kraina całorocznych wakacji!

Aktywna zima

Valais, z racji położenia w wysokich górach, to świetne miejsce na niezapomniane ferie  w Szwajcarii. Tak naprawdę, idealne warunki do uprawiania sportów zimowych, zaczynają się tutaj w połowie jesieni, a kończą późną wiosną. Jednak, gdyby ktoś miał ochotę poszusować latem, to nic nie stoi na przeszkodzie, bowiem występują tu liczne lodowce.

Baza turystyczna w narciarskich kurortach, jest tu naprawdę na wysokim poziomie. Świetnie przygotowane stoki, snow-parki oraz liczne udogodnienia i atrakcje, powodują, że zimą szusują tu tysiące narciarzy. Najpopularniejsze ośrodki narciarskie to:

  • Zermatt – najwyżej położony ośrodek w Alpach. Oferuje prawie 300 kilometrów tras zjazdowych, z czego większość ma przynajmniej średni poziom trudności.
  • Aletsch Arena – resort, składający się z czterech sąsiadujących ze sobą miejscowości. Naciarstwo uprawiać tu można na 104 kilometrach tras, z czego prawie połowa, jest dostępna przez cały rok.
  • Cztery Doliny – potężny region narciarski, który oferuje aż 412 kilometrów nartostrad. Rozłożony jest na dość dużym obszarze, ale można korzystać z jego atutów, za pomocą jednego skipassa.

Valais - kraina całorocznych wakacji!

Aktywne lato

Lato w górach, zawsze oznacza niesamowite przeżycia. Podobnie jest w Valais. Liczne ponad 4-tysięczne szczyty, kuszą wszelkiej maści wędrowców. Urlop w Szwajcarii, oznacza możliwość korzystania z kilometrów szlaków pieszych oraz rowerowych. Szlaków, które prowadzą przez przepiękne krajobrazy, lasy, góry, doliny oraz szwajcarskie miasteczka i wsie. Do tras należy dostosować swoje umiejętności i siły. Pamiętajcie, że oznaczenie trasy jako „łatwa”, wcale nie oznacza nudy i brak atrakcji.

Alpy to również szeroki wybór ekstremalnych doznań. Kolarstwo górskie, wspinaczka, wycieczki na lodowce,  paralotniarstwo, zwiedzanie jaskiń czy spływy kajakowe – to wszystko czeka na Was!