search

Wakacje w kantonie Lucerna – domy wakacyjne

Lucerna – perła Szwajcarii Centralnej

Lucerna jest kantonem umiejscowionym w środkowej części Szwajcarii. Wschodnia granicę krainy wyznacza Jezioro Czterech Kantonów – jedno z największych jezior w kraju. Lucerna charakteryzuje się górzystym krajobrazem Alp Szwajcarskich oraz licznymi lasami. Dlatego też, jest to świetne miejsce dla amatorów wypoczynku na świeżym powietrzy i miłośników pieszych wojaży. Wakacje w Szwajcarii to także idealna destynacja dla poszukiwaczy miejscowości bogatych w historię i zabytki. Ich atutem jest także malownicze położenie. Poza tym, jest to również świetne miejsce na zimowe ferie. Na terenie kantonu znajdziecie liczne ośrodki narciarskie, w których do woli możecie szusować na nartach.

Lucerna

Domy wakacyjne

Jeśli szukacie miejsca, gdzie w prywatnych oraz komfortowych warunkach spędzicie niezapomniane wakacje w regionie Lucerna, to koniecznie sprawdźcie ofertę NOVASOL. W tej krainie posiadamy bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych, w których z pewnością miło spędzicie czas. Wszystkie nasze obiekty są w pełni wyposażone oraz zostały sprawdzone pod kątem jakości przez naszych lokalnych inspektorów. Domy wakacyjne w Szwajcarii, posiadają również dodatkowe udogodnienia tj. basen, saunę, widok na góry lub jezioro czy też możliwość przyjazdu z psem. Wszystkie tego typu informacje, znajdziecie przy opisach obiektów. Nie ma więc co dłużej zwlekać – sprawdźcie dostępne domy i rezerwujcie swoje niezapomniane wakacje z NOVASOL.

Lucerna

Lucerna – miasto

Lucerna to również nazwa stolicy regionu. Niewątpliwie, jest ono  jedną z największych atrakcji turystycznych kantonu. Miasto położone jest nad Jeziorem Czterech Kantonów i otoczony jest górami. Dzięki temu, urlop w Szwajcarii to możliwość pieszych i rowerowych wycieczek po górach, okazja na skorzystanie z kąpielisk umiejscowionych przy jeziorze oraz uprawiania licznych sportów tj. żeglarstwo, paralotniarstwo i innych.

Lucerna to również gratka dla amatorów zwiedzania. Podczas spacerów, koniecznie odwiedźcie takie miejsca jak:

  • Most Klasztorny – najstarszy, drewniany most w Europie z XIV wieku.
  • Muzeum Alpejskie – poświęcone dziełom, które są inspirowane górami. Podziwiać tu można również trójwymiarową wizualizację panoramy alpejskiej.
  • Mur miejski – powstały w 1386 roku. Jego cztery wieże są udostępnione zwiedzającym.
  • Stare Miasto – otoczone kamienicami z XVII i XVIII wieku.
  • Pomnik Lwa – symbol miasta.
  • Muzea – muzeum Ryszarda Wagnera, Muzeum Picassa oraz Muzeum Sztuki.