search

Wakacje w Heidiland - Walensee – Flumserberg

Heidiland - Walensee – Flumserberg zaprasza

Heidiland, Walensee, Flumserberg to nazwy trzech ważnych miejsc na mapie turystycznej Szwajcarii. Są one położone obok siebie, a dokładnie na granicy kantonów: St. Gallen i Glarus.

Heidiland, jest nazwą krainy, w której żyła Heidi, znana na całym świecie bohaterka szwajcarskiej serii książek dla dzieci i młodzieży. Książki te stały się tak popularne, że wzięto miasteczka i wsie, o których w nich wspomniano i stworzono właśnie Heidiland, który jest bardzo popularny wśród turystów. Walensee, z kolei, to nazwa jednego z największych jezior Szwajcarii, a Flumserberg to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w kraju.

Całość składa się na fantastyczne miejsce, gdzie czas spędzić można w dowolny sposób. Wakacje w Szwajcarii to świetne miejsce na aktywne spędzanie czasu, pośród pięknych i naturalnych krajobrazów. A Ci którzy znają Heidi ( książka jest wydawana także w Polsce) mogą wrócić do lat dzieciństwa i przemierzać krainę, w której działa się akcja powieści.

 

Domy wakacyjne

W miejscach: Heidiland, Walensee, Flumserberg możecie wypoczywać dzięki NOVASOL. Znajdziecie tam nasze domy i apartamenty wakacyjne, gdzie z pewnością spędzicie niezapomniane wakacje. Nasze obiekty wakacyjne są atrakcyjnie położone oraz świetnie sprawdzają się zarówno jako bazy noclegowe lub miejsca stałego pobytu. Domy wakacyjne w Szwajcarii są również w pełni wyposażone (w tym kuchnie) oraz są gwarancją wypoczynku w prywatnej i spokojnej atmosferze. Do obiektów NOVASOL, można również wybrać się ze zwierzęciem domowym, należy tylko wcześniej sprawdzić czy dany dom ma taką możliwość.

Heidiland - Walensee - Flumserberg

Aktywne wakacje

Heidiland, Walensee, Flumserberg to świetne miejsca aby aktywnie spędzić czas. W Szwajcarii aż szkoda przeleżeć całe wakacje w hamaku lub nad basenem. To miejsce, gdzie czekają na Was przepiękne widoki oraz niezapomniane przygody.

W miesiącach letnich, szczególnie polecane są piesze lub rowerowe wycieczki po górach. Skaliste szczyty, góry przez cały rok pokryte śniegiem, słoneczne doliny, zielone hale i lasy – kuszą turystów, którzy przybywają tu z całego świata. A przecież to nie wszystko, bo są przecież wodospady, strumienie, jaskinie, kolejki linowe i całe mnóstwo innych atrakcji, które urozmaicą wędrówki. Jezioro Walensee to akwen, gdzie znajdziecie strzeżone kąpieliska, wypożyczalnie sprzętów wodnych, łodzi, kajaków. Koniecznie też wybierzcie się na rejs po wodach jeziora – na długo nie zapomnicie tych widoków! Wodne atrakcje czekają na Was też na rzekach przepływających przez krainę Heidiland. Spływy kajakowe oraz raftingowe to niezwykła przygoda dla całej rodziny.

Region ten to również świetne miejsce na zimowe ferie w Szwajcarii. W ośrodku Flumserberg czeka na Was 65 kilometrów tras zjazdowych oraz 13 wyciągów i cztery kolejki linowe. Warunki do uprawiania narciarstwa są tu dobre od końca listopada do połowy kwietnia. Amatorzy innych sportów zimowych również będą zadowoleni. Jest tu duży snow park, trasy typu freeride oraz trasy do uprawiania narciarstwa biegowego oraz pieszych wędrówek w zimie.