search

Gryzonia – kraina niezapomnianych wakacji

Gryzonia zaprasza

Gryzonia to największy kanton w Szwajcarii. Region położony jest we wschodniej części kraju, a na jego krajobraz składają się głównie góry i lasy. To oznacza, że miłośnicy zapierających dech w piersi widoków oraz amatorzy aktywnego wypoczynku, będą się tutaj czuć jak przysłowiowe ryby w wodzie.

Urlop w Szwajcarii, to również możliwość uprawiania sportów zimowych na doskonale przygotowanych stokach.  I to nie tylko zimą, bowiem Gryzonia w swoich krajobrazach ma również lodowce.

Także, pełne atrakcji i zabytków miasta, czekają na wasze przybycie. Dlatego też. NOVASOL ma dla Was przygotowaną ofertę domów i apartamentów wakacyjnych, dzięki którym będziecie mieli możliwość poznania wszystkich walorów tego pięknego kantonu.

Gryzonia wita Was!

Aktywne wakacje

Gryzonia to region idealnie nadający się na sportowy wypoczynek. I to o każdej porze roku.

Jeśli zamierzacie wybrać się na ferie w Szwajcarii, to czekają tu na Was takie ośrodki jak:

  • Arosa – kurort oferujący 225 kilometrów tras o różnych poziomach trudności. Świetne warunki śniegowa panują tu praktycznie przez cały rok.
  • Davos – jeden z najbardziej luksusowych ośrodków na świecie. W kurorcie i okolicach znajdziecie 80 tras o łączne długości prawie 270 kilometrów. Najdłuższa trasa ma 13 kilometrów, a jej różnica wysokości to 2000 metró.
  • Corvatsch –ośrodek oferujący prawie 120 kilometrów tras. To właśnie tutaj znajduje się także najdłuższa nocna trasa w Szwajcarii – o długości czterech kilometrów.
  • St. Moritz – jeden z najbardziej znanych, szwajcarskich ośrodków. Dwukrotnie był gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich. Czekają na Was tutaj 163 kilometry tras białego szaleństwa.

Oprócz tras narciarskich, w kurortach tych, znajdziecie również bogatą bazę gastronomiczną, snow-parki, szkółki narciarskie, tory saneczkarskie, lodowiska i wiele innych udogodnień, które z pewnością uatrakcyjnią Wam pobyt.

Lato, to pora roku, która również świetnie nadaje się na niezapomniany urlop w Szwajcarii. Gęsta sieć pieszych oraz rowerowych szlaków turystycznych, czeka na wasze przybycie. Jeśli sami macie obawy, przed wyprawami w góry, to na miejscu jest mnóstwo zorganizowanych wycieczek pośród pięknych krajobrazów. Jeśli zaś szukacie „mocniejszych wrażeń” to również nie będziecie zawiedzeni. W miasteczkach znajdziecie bogatą ofertę letnich torów saneczkowych, spływów kajakowych, rejsów po jeziorach, wspinaczek górskich i wiele innych możliwości aktywnego spędzania czasu.

Gryzonia wita Was!

Ciekawe miejsca

Podczas pieszych lub rowerowych wypraw natkniecie się na piękne krajobrazy oraz miejsca, które na długo pozostaną w Waszej pamięci. Rezerwując dom wakacyjny w Szwajcarii, warto w swoich planach umieścić takie miejsca jak:

  • Szwajcarski Park Narodowy – jedyny rezerwat w Szwajcarii i jednocześnie najstarszy w Alpach. Powstał on w celu ochrony flory i fauny obszarów alpejskich oraz borów sosnowych.
  • Park Naturalny Ela – gdzie podziwiać można jeziora alpejskie oraz lasy iglaste.
  • Bernina express – kolej położona wśród gór. Na jej elementy składają się tunele oraz wiadukty i mosty.
  • Chur – stolica kantonu i zarazem najstarsze miasto w Szwajcarii. Średniowieczna starówka, cztery parki oraz zabytkowe kościoły to jedne z atrakcji, jakie na Was tu czekają.