search

Kraj Żyliński - domy wakacyjne

Kraj Żyliński zaprasza

Kraj Żyliński to region umiejscowiony w północnej części Słowacji. Jego nazwa, pochodzi od stolicy regionu – Żyliny. Kraina graniczy zarówno z Polską jak i Czechami. Kraj Żyliński to miejsce, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością w Europie. Jego atutem są liczne góry i wzniesienia oraz bogactwo lasów i naturalnych krajobrazów. To również region, który nie został „zadeptany” przez masową turystykę oraz ostoja dzikiej, nieprzetworzonej przez człowieka natury. Kraj Żyliński ma w swojej ofercie również bogate w zabytki i atrakcje miasta, które z pewnością dostarczą mnóstwa pozytywnych wrażeń oraz przygód. Wakacje w Słowacji, to także krótki dojazd z Polski, co z pewnością usatysfakcjonuje osoby, nie lubiące długich podróży. Kraj Żyliński serdecznie zaprasza!

Kraj Żyliński

Domy wakacyjne

Sprawdźcie ofertę NOVASOL w kraju Żylińskim. W regionie tym mamy bogatą listę domów i apartamentów wakacyjnych, w których spędzicie niezapomniany urlop. Nasze obiekty, są alternatywą dla hoteli, w których trudno o prywatność i możliwość wypoczynku z dala od hałasu. W domach wakacyjnych NOVASOL, macie gwarancję, że jesteście jedynymi dysponentami zarezerwowanej kwatery. Wszystkie nasze obiekty są także w pełni wyposażone oraz położone w atrakcyjnych lokalizacjach. Domy wakacyjne w Słowacji, posiadają także dodatkowe udogodnienia tj. sauna, basen, ogród czy widok na góry. Wyobraźcie sobie: śniadanie i kawa, na tarasie, z którego rozpościera się niesamowity widok na zalesione lub zaśnieżone szczyty górskie….

 

Aktywne wakacje

Liczne masywy górskie i krajobrazy, które one tworzą to świetne miejsce na spędzenie aktywnych wakacji. Przez góry, doliny i kotliny, prowadzą liczne trasy turystyczne o różnych długościach i poziomach trudności. Nawet najbardziej zaprawieni wędrowcy, będą musieli sporo się natrudzić, aby przejść najbardziej trudne szlaki. A jest tu z czego wybierać. Przed wyprawą, koniecznie zapoznajcie się z mapą tras. Są one świetnie oznakowane i opisane, dzięki czemu będziecie wiedzieć czy dany szlak nadaje się na wyprawę z dziećmi czy np. trzeba będzie wspinać się na skałki lub używać specjalnych lin i drabin, na stałe przytwierdzonych do stromych zboczy. Karpaty są górami, gdzie pogoda może ulec zmianie, dosłownie w jedną minutę, dlatego warto mieć przygotowane cieplejsze ubrania, nawet gdy prognozy zapowiadają słoneczną aurę. I najważniejsza rzecz – aparat fotograficzny, aby móc uwiecznić na zdjęciach przygodę pośród przepięknych krajobrazów.

Tutejsze szlaki nadają się również, do uprawiania turystyki rowerowej. Dodatkowo, możecie tu skorzystać z odcinków dostosowanych pod kolarstwo górskie oraz zjazdów typu downhill.

Wakacje w Słowacji to również możliwość uprawiania wspinaczki wysokogórskiej oraz skałkowej. Na niższych szczytach, znajdziecie szkoły i instruktorów wspinania, więc kto wie, może odkryjecie, ze to jest sport, jaki chcielibyście uprawiać.

Urlop  w Słowacji, to również możliwość wypoczynku nad „morzem”. Jest to Liptowska Mara, sztuczne jezioro, nazywane „słowackim morzem”. Jest tu bardzo rozwinięta infrastruktura do uprawiania sportów wodnych takich jak: surfing, pływanie, żeglarstwo czy kajakarstwo. Jezioro jest również bogate w ryby, dlatego wędkowanie tu to sama przyjemność.

Oczywiście zimą, również warto spędzić urlop w kraju Żylińskim.  Świetnie przygotowane ośrodki narciarskie: Ruzomberok, Chopok czy Zuberec, zapraszają do skorzystania z ich świetnie przygotowanych tras zjazdowych oraz wyciągów. Region jest również bogaty w specjalne kompleksy sportowe, w których czekają na Was nowoczesne snowparki oraz możliwość uprawiania różnych dyscyplin zimowych.

 

Wakacje na łonie natury

Kraj Żyliński, przede wszystkim, daje możliwość wypoczynki wśród naturalnych, a co za tym idzie, przepięknych krajobrazów. Liczne pasma górskie, doliny, rzeki, jeziora i lasy, z pewnością nie raz zrobią na Was ogromne wrażenie. Co ważne, większość ziem regionu to miejsca, gdzie ingerencja człowieka jest niewielka lub minimalna. Dzięki temu, można podziwiać tu dziewiczą naturę. Szczególnie, warto zwrócić uwagę na miejsca chronionej przyrody. Rezerwując apartament wakacyjny w Słowacji, będziecie mieli okazję odwiedzić takie miejsca jak:

  • Park Narodowy Mała Fatra – obejmuje pasmo Mała Fatra, gór które osiągają 1700m n.p.m. Podziwiać tu można m.in. wodospad Sutovo (38 metrów), Kryształową Jaskinię oraz tzw. „Janosikowe Dziury”, czyli system wąwozów i kanionów. W rezerwacie spotkacie także tradycyjną architekturę i centra folkloru oraz liczne zamki.
  • Park Narodowy Wielka Fatra – park ochrania przede wszystkim karpackie lasy bukowe, które rosną tu od XV wieku. To także miejsce, które prawdopodobnie jest najbardziej bogatym w cisy regionem w Europie. Oprócz tego, znajdziecie tu mnóstwo fantastycznych formacji skalnych oraz jaskiń.
  • Park Narodowy Niskich Tatr – rezerwat obejmujący masywy dochodzące do 2000m n.p.m. To właśnie tutaj, znajdują się liczne ośrodki sportów zimowych.
  • Park Narodowy Tatr – rezerwat, w którym podziwiać można wysokogórskie krajobrazy oraz ponad 300 jaskiń.

Kraj Żyliński

Ciekawe miasta

Kraj Żyliński, to oczywiście nie tylko natura, ale też i ciekawe miasta i miasteczka. W mniejszych poznacie miejscowe tradycje oraz folklor, a także tradycyjną kuchnię i zwyczaje. W dużych ośrodkach, czekają na Was liczne zabytki i atrakcje, przy których czas zleci bardzo szybko. Wczasy w Słowacji, to okazja na odwiedzenie takich miast jak:

  • Żylina – stolica regionu z historyczną starówką, Zamkiem Budatin, drewnianym kościołem św. Jerzego oraz muzeum sztuki. W okolicy miasta, podziwiać można kilkanaście zamków lub ich ruin.
  • Martin – miejscowość położona przy górach Małej i Wielkiej Fatry. Najbardziej znane miejsca to kościół romański z XIII wieku, Muzeum Narodowe Słowacji oraz skansen Słowackiej wsi.
  • Liprovsky Mikulas – miasto słynące z imprez kulturalnych oraz Tatralandii – największego aquaparku w kraju.