search

Kraj Trenczyński - domy wakacyjne

Kraj Trenczyński – kraj atrakcji

Kraj Trenczyński jest jednym z ośmiu regionów Słowacji. Położony jest w północno-zachodniej części kraju, granicząc z Czechami. Kraj Trenczyński to idealne miejsca, dla wszystkich tych, którzy chcą wypocząć w naturalnym środowisku i wśród pięknych krajobrazów. Mimo, że jest to region przemysłowy, to i tak największą część stanowią naturalne niziny, wyżyny i liczne pasma górskie. Także, dla amatorów długich wędrówek bądź rowerowych przejażdżek, z pewnością będzie to miejsce warte polecenia. Dodatkowo, dość długa granica z Czechami, może być okazją do odwiedzenia również i tego kraju oraz jego atrakcji.

Urlop w Słowacji, to także okazja na poznanie historii i zwyczajów tego kraju. Mimo niewielkich rozmiarów regionu, znajdziecie tu aż osiemnaście miast, w których czekają na Was liczne zabytki i atrakcje. Dzięki temu, amatorzy miejskich wakacji, również spędzą tu udane wakacje.

 

Domy wakacyjne

Niezależnie czy wybierzecie urlop w mieście, czy wypoczynek na łonie natury – w NOVASOL każdy znajdzie coś dla siebie w Kraju Trenczyńskim. Nasze domy i mieszkania wakacyjne są dla Was dostępne przez cały rok i już czekają na wasze przybycie. Wszystkie nasze kwatery są w pełni wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty ułatwiające wypoczynek. Nasze apartamenty w Słowacji są również gwarancją jakości, ponieważ co roku są sprawdzane i oceniane przez lokalnych inspektorów. Dodatkowym plusem jest fakt, że część obiektów posiada np. możliwość przyjazdu ze zwierzęciem, basen na wyposażeniu, saunę itp. Jeśli więc, Waszym celem jest Słowacja, to koniecznie zapoznajcie się z naszą ofertą.

 

Aktywne wakacje

Ukształtowanie terenu w Kraju Trenczyńskim daje Wam szereg możliwości na spędzanie wolnego czasu. Oczywiście, najbardziej popularne są tu piesze i rowerowe trasy turystyczne. Są one świetnie oznakowane oraz prezentują różne poziomy trudności oraz długości. Ścieżki te prowadzą przez malownicze doliny, góry, lasy, a po drodze czekają na Was punkty widokowe, które zapierają dech w piersiach. Pamiętajcie o tym, aby przed wyprawami w góry odpowiednio się wyposażyć i sprawdzić prognozę pogody.

Wakacje w Słowacji to także okazja na wodne atrakcje. Wzdłuż rzek Wag oraz Nitra, czekają  na Was ośrodki oferujące rejsy statkami wycieczkowymi czy możliwość wyposażenia sprzętów takich jak kajaki, łodzie wiosłowe czy specjalne tratwy. Wśród gór z kolei, czeka na Was możliwość wzięcia udziału w spływie kajakowym lub raftingowym, który z pewnością zapewni niezapomniane przeżycia.

W tutejszych lasach czekają na Was także przejażdżki pojazdami terenowymi, letnie tory saneczkarskie, wycieczki z przewodnikiem, możliwość uprawiania wspinaczki, kolarstwa górskiego i wiele innych atrakcji. Kraj Trenczyński, świetnie nadaje się również na wypoczynek zimowy. Wiele pasm górskich pozwala na piesze przemierzanie gór podczas śnieżnej aury, ale nie tylko. Znajdziecie tu też ośrodki narciarskie, takie jak Kalnica, Zliechov czy Mojtin, w których czekają na Was świetnie przygotowane stoki oraz wyciągi narciarskie. Tutejsze tereny, idealnie nadają się również do uprawiania narciarstwa biegowego, a w ośrodkach czekają na Was liczne atrakcje oraz bogata oferta karczm, barów i restauracji.

 

Ciekawe miejsca

Kraj Trenczyński, obfituje w mnóstwo ciekawych miejsc, które zostały stworzone przez człowieka. Można więc, w takim razie, łatwo  połączyć urlop na łonie natury jak i urlop kulturoznawczy. Pośród gór znajdziecie liczne wsie i miasteczka, w których można poznać jak wygląda życie w nie najłatwiejszych warunkach naturalnych. Miejsca takie, są również ostojami dawnych tradycji i zwyczajów oraz kuchni. Takie wyprawy z pewnością będą ciekawym przeżyciem, w którym połączycie piękne krajobrazy z możliwością poznania tradycyjnych kultur. Cały region obfituje również w zamki, pałace oraz zabytkowe kościoły lub kaplice, które są poukrywane w lasach lub pośród gór. Wczasy w Słowacji, to także okazja na poznanie atrakcji w największych miastach regionu. Warto poświęcić czas na odwiedziny w takich ośrodkach jak:

  • Trenczyn – stolica regionu. Nad miastem, góruje najsłynniejszy jego zabytek – Zamek Trenczyński z XI wieku. W centrum miejscowości czekają na Was: Dom Katów, ruiny Bramy Miejskiej oraz Muzeum Kół. W Trenczynie odbywa się największy słowacki festiwal muzyczny – „Pohoda Festival”. Dodatkowo w okolicy czekają na Was ruiny zamku Beckov, wody mineralne w Kubra oraz Tatrzańskie Teplice – międzynarodowe spa.
  • Nowe Miasto nad Wagiem – miasto pełne renesansowych i barokowych budowli, które z pewnością, Was zainteresują. Około 6 km od miejscowości, znajduje się Zamek Cachtice, w którym mieszkała Elżbieta Batory. Miasto szczyci się też centrum sportów wodnych „Zelena Voda”, gdzie można uprawiać windsurfing, sporty motorowe czy wędkarstwo.
  • Banovce nad Bebrabvou – miasto położone u stóp Strazovskich Wierchów. Podziwiać tu można Kościół św. Mikołaja z XV wieku, kościół luterańskich (który dawniej pełnił funkcję synagogi) oraz zamek Horne Ozorovce.