search

Kraj Bratysławski - domy wakacyjne

Poznaj Kraj Bratysławski

Kraj Bratysławski jest regionem położonym w zachodniej części Słowacji. Graniczy z Austrią oraz Węgrami. Jest najmniejszą krainą, ale za to najbardziej zurbanizowaną i rozwiniętą. Jest to miejsce, które śmiało można polecić osobom preferującym miejskie wakacje jak i urlop na łonie natury. Ciekawe miasta o bogatej historii, góry, lasy i liczne atrakcje – to wszystko czeka na Was. Wakacje w Słowacji to również gwarancja niewysokich cen oraz bliskiego położenia od granic naszego kraju. Spędzając urlop w kraju Bratysławskim, będziecie mieli również okazję na zwiedzenie Wiednia, który oddalony jest od granic Słowacji, zaledwie o 80 kilometrów. Jeżeli jednak wolicie podziwiać cuda natury regionu, to koniecznie udajcie się na wyprawę w Małe Karpaty oraz do Doliny Naddunajskiej. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

 

Domy wakacyjne

Już dziś możecie wykonać pierwszy krok, aby poznać uroki kraju Bratysławskiego. A krokiem tym jest, możliwość rezerwacji domów i apartamentów wakacyjnych, z bogatej oferty NOVASOL. Nasze obiekty są gotowe na Wasz przyjazd przez cały rok. Dzięki temu, będziecie mieli okazję poznać ten region, podczas różnych pór roku. Wszystkie kwatery są kompleksowo wyposażone w meble oraz artykuły gospodarstwa domowego (w tym kuchnie). Część domów ma również dodatkowe bonusy, tj. prywatny basen czy bezpośredni dostęp do jeziora. Nasze apartamenty wakacyjne w Słowacji, mogą pomieścić nawet kilkunastoosobowe grupy przyjaciół, wspólnie spędzających niezapomniane wakacje. Również osoby podróżujące z psami, czy innymi ulubieńcami domowymi, znajdą obiekty dla siebie. Specjalne oznakowanie przy ofercie, pozwoli Wam na spędzenie wakacji z ukochanym pupilem. Dzięki bogatej ofercie kwater, macie możliwość wyboru ich w różnych lokalizacjach. Jeśli lubicie ciszę oraz kontakt z naturą, z pewnością wybierzecie dom wakacyjny w mniejszej miejscowości lub na skraju lasu. Z kolei amatorzy miejskich wakacji, mogą wybierać z szerokiej gamy apartamentów wakacyjnych w miastach, w tym w Bratysławie.

 

Aktywne wakacje

Kraj Bratysławski, to również okazja  na ciekawe, aktywne wakacje. Tak, jak i w pozostałych regionach kraju, znajdziecie tu liczne szlaki turystyczne o różnych poziomach trudności. Większość szlaków jest w miarę łatwa, bowiem brak tu typowo wysokogórskich krajobrazów. Jednak region Małych Karpat czy Dolina Naddunajska, potrafi zaskoczyć trudnością, ale i zachwycającymi widokami. Wczasy w Słowacji, polecane są również amatorom rowerowych eskapad. Trasy są długie i bardzo ciekawe. Są również wyzwaniem dla mięśni nóg, bowiem sporo tu podjazdów na wzniesienia. Popularne jest tu także, uprawianie kolarstwa górskiego.

Kraj Bratysławski oferuje również wakacje nad wodą. W miejscowości Senec, powstało jedno z największych turystycznych centrów wodnych. Dwa położone blisko siebie jeziora („słoneczne jeziora), zostały świetnie zagospodarowane i oferują moc atrakcji. Jest tu piaszczysta plaża, która jest strzeżona pod czujnym okiem ratowników, zjeżdżalnie prowadzące prosto do wody, oraz wypożyczalnie sprzętów tj. kajaki czy rowery wodne. Jeziora mają bardzo nieregularną linię brzegową, dzięki czemu przeprawa kajakiem jest bardzo atrakcyjna i dostarcza wielu wrażeń.

Kraj Bratysławski

Bratysława

Miasto to zasługuje na oddzielny akapit, nie dlatego, że jest stolicą Słowacji, ale dlatego, że jest przepięknym miastem. Niejedna osoba, która zawitała w progi tego miasta, nie mając pojęcia czego się spodziewać – teraz wraca tu regularnie. Położona jest nad Dunajem, rzeką, która przez wieki była i jest natchnieniem poetów, kompozytorów i malarzy. Bratysława pełna jest zabytków i bardzo ciekawych miejsc. Spędzając urlop w Słowacji, warto zapoznać się z takimi miejscami jak:

  • Zamek Bratysławski – potężna twierdza z XIV wieku, która góruje nad miastem.
  • Ruiny Zamku Devin, gdzie odwiedzić można stanowiska archeologiczne.
  • Katedra Św. Marcina – gdzie koronowano królów węgierskich
  • Rynek miejski (Hlavne namestie) – pełen zabytkowych budynków oraz pałaców.

W Bratysławie, możecie odwiedzić miejskie zoo, bogate w ekspozycję muzea, filharmonię czy Galerię Narodową. Amatorzy miejskich wakacji, z pewnością będą usatysfakcjonowani.

 

Ciekawe miasta regionu

Oprócz stolicy, warte odwiedzenia są i inne miasta i miasteczka tego regionu. Wypoczynek w Słowacji, to możliwość poznania atrakcji w miastach takich jak:

  • Malacky – miasteczko słynące z kościoła z XVII wieku, w którym można podziwiać „Święte schody” oraz zabytkową synagogę, która została odrestaurowana w XIX wieku.
  • Stupava – podziwiać tu można renesansowy zamek oraz barokowy kościół z XVII wieku
  • Pezinok – miejscowość, w której dzieje się bardzo dużo. Miasto jest siedzibą licznych festiwali oraz świąt związanych z winiarstwem. W Muzeum Małych Karpat, podziwiać można największą kolekcję win w środkowej Europie.
  • Svaty Jur – niewielkie miasto, które oferuje wiele możliwości. Najcenniejsze miejsca to gotycki kościół św. Jerzego z XIII wieku, ruiny Zamku Morawskiego z IX wieku, ruiny zamku Biały Kamień z XIII wieku, monastyr z XVIII wieku oraz pozostałości dawnych murów miejskich.

Oprócz dużych miast, warto zajrzeć i do mniejszych ośrodków. Można w nich poznać smaki, tutejszej kuchni oraz zwyczaje i tradycje tych ziem. Urlop w Słowacji to ciekawa opcja dla poszukiwaczy nowych doznań i miejsc.