Atrakcje w Międzyzdrojach

Wakacje w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to jeden z najpopularniejszych kurortów nadmorskich w Polsce. Rocznie przyciąga on setki tysięcy turystów i to nie tylko latem, ale przez cały rok. Jest to, oczywiście zasługa, pięknych plaż i licznych atrakcji, jakie czekają na, spragnionych wrażeń i emocji, wczasowiczów. Wychodząc z założenia, ze nasi Klienci, którzy wybierają obiekt wakacyjny z oferty „Międzyzdroje noclegi” również czekają na podobne doznania, poniżej przygotowaliśmy dla nich krótki opis najciekawszych, naszym zdaniem, atrakcji w Międzyzdrojach i okolicy. Zapraszamy do sprawdzenia, czy i Wy, znajdziecie interesujące Was miejsca.

 Atrakcje w Międzyzdrojach

Plaża w Międzyzdrojach

Rezerwując domki nad morzem, Goście naszych wakacyjnych kwater chcą mieć dostęp do najlepszych kąpielisk. W Międzyzdrojach czeka na Was długa i szeroka plaża z wyznaczonymi miejscami strzeżonymi przez morskich ratowników. Tutejsza plaże można podzielić na dwie części: pełna atrakcji, ale i tłumów, część centralna, która położona jest w samym centrum kurortu oraz część wschodnia i zachodnia, gdzie plażowiczów jest mniej, a wiec można połączyć relaks np. z lekturą ulubione książki. Warto szczególnie zwrócić uwagę na wschodni kraniec plaży, który położony jest u stop pięknych klifów oraz Kawczej Góry, najwyższego szczytu wyspy Wolin. Na koniec dodamy, ze w każdej części miejsca jest sporo, także dla nikogo nie zabraknie miejsca na relaks oraz kąpiel w wodach Bałtyku.

 Atrakcje w Międzyzdrojach

Woliński Park Narodowy

Jest to jeden z najpiękniejszych rezerwatów w kraju. Obejmuje on sporą powierzchnię wyspy Wolin (przy okazji, zerknijcie do oferty „wyspa Wolin noclegi”) i zachwyca gęstymi lasami, stromymi klifami oraz licznymi wzniesieniami. Park jest siedliskiem bielika zwyczajnego, różnych gatunków ptactwa wodnego oraz foki szarej i morświna. Oprócz bramy wejściowej do parku, są dwie dodatkowe atrakcje w Międzyzdrojach z rezerwatem związane. Pierwszą z nich jest pokazowa zagroda żubrów, gdzie można również podziwiać inne zwierzęta leśne. Drugą atrakcją jest Muzeum Przyrodnicze z dwom wolierami, w których podziwiać można bieliki oraz puchacze.

 

Atrakcje w Międzyzdrojach dla całej rodziny

W samym sercu, tętniącego życiem kurortu, czeka na Was sporo komercyjnych atrakcji, obok których, nie da się przejść obojętnie. Dlatego też, jeśli wybierzecie wypoczynek z katalogiem „Międzyzdroje noclegi”, sprawdźcie takie miejsca jak:

  • Oceanarium – najnowsza atrakcja kurortu oferująca 34 akwaria z rybami oraz 16-metrowy półtunel, w którym podziwiać można m.in. rekiny;

  • Muzeum Figur Woskowych;

  • Molo – prawie 400-metrowy deptak, z którego można np. podziwiać piękne zachody Słońca lub wybrać się w rejs po wodach Bałtyku. Przed molem znajdziecie pasaż pełen restauracji i kawiarni;

  • Promenada Gwiazd – deptak, na którym co roku odbywa się Festiwal Gwiazd i uroczyste odciśnięcie dłoni aktorów i gwiazd estrady;

  • Przystań rybacka – w tym miejscu możecie zakupić świeżo złowione ryby.

 Atrakcje w Międzyzdrojach

Atrakcje w okolicy kurortu

Gdyby atrakcje w Międzyzdrojach były niewystarczające, to polecamy Wam sprawdzić jakie ciekawostki znajdują się w okolicy tej bałtyckiej perły. Możecie np. wybrać się na pieszą wyprawę nad Jezioro Turkusowe oraz do Muzeum Wyrzutni V3. Możecie również wsiąść w auto lub pociąg i wybrać się do Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego lub Wolina. W miastach tych, czeka na Was solidna porcja zabytków, atrakcyjnych miejsc oraz ciekawych wydarzeń. Co ważne, dostępne są one nie tylko w sezonie letnim. Daje wiec wam to mnóstwo możliwości spędzenia wolnego czasu przez cały rok. Zapraszamy - nasze apartamenty nad morzem już czekają!