Cztery pory roku nad morzem

Kiedy warto wybrać się nad Bałtyk?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – kiedy tylko macie na to ochotę! Nasze piękne wybrzeże zawsze oferuje przyjemne warunki (tak, nawet gdy pada deszcz) i zapewnia mnóstwo pozytywnych doznań. Nie ma więc nic dziwnego w fakcie, że i nasze domki nad morzem czekają na Was przez cały rok. Jeśli jednak macie dylemat, w jakim okresie wybrzeże Bałtyckie dostarczy Wam najwięcej frajdy, sprawdźcie poniższe opisy. Może któryś zabrzmi na tyle ciekawie, że nie będziecie mieć wątpliwości co do terminu swoich niezapomnianych wakacji!

  pory roku nad morzem

Lato

Bałtyckie Wybrzeże jest najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym w sezonie letnim. Oczywiście, jest to jak najbardziej zrozumiałe. Nasi rodacy, po całym roku pochmurnej pogody, szukają wytchnienia nad Bałtykiem, nad którym nietrudno o słoneczną pogodę. Jednak nie tylko pogoda i morze sprawiają, że jest to tak chętnie wybierany region na wakacje w Polsce. Atutem północnej części Polski są również nowoczesne kurorty, które w deszczowy dzień są w stanie zapewnić mnóstwo rozrywki oraz atrakcji dla każdego, niezależnie od wieku. Również i oferta sportowa jest bardzo różnorodna i bogata, a swoim zasięgiem obejmuje nie tylko sporty typowo wodne, ale i sporo aktywności na lądzie. Na koniec, pamiętajcie, że nasze wybrzeże jest bardzo długie, a więc nie musicie obawiać się tłumów – na pewno znajdziecie ustronne miejsca, w których można odetchnąć z dala od ludzi.

  pory roku nad morzem

Jesień

Jesień to oznaka mniejszych tłumów (zwłaszcza w tygodniu), a wciąż we wrześniu, a nawet w październiku, można trafić tu na przyjemne temperatury. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zażyć kąpieli morskiej, jeśli warunki na to pozwalają. Urlop nad morzem jesienną porą, to świetna okazja na podziwianie świata roślin, który mieni się tysiącem barw. Okres jesienny to także okazja na niezapomniane wakacje z psem, ponieważ w tym czasie psiaki mogą swobodniej poruszać się na plaży oraz w morzu.

  pory roku nad morzem

Zima

Zimowe wakacje nad morzem to okres szczególnie polecany osobom, które chcą podreperować zdrowie. Zawartość jodu bowiem i czystego powietrza jest tu najwyższa w ciągu roku, także można tu porządnie odetchnąć zdrowym powietrzem. Poza tym, decydując się na apartamenty nad morzem, będziecie mogli spędzić przyjemne chwile na mroźnym powietrzu, podziwiać zmrożone fale oraz skorzystać z bogatej oferty spa w naszych kurortach. W tychże, czekają na Was także kafejki i knajpki, nierzadko z widokiem na morze, w których rozgrzejecie się przed kolejnym spacerem. Kto wie, może spróbujecie swoich sił w, coraz popularniejszym, morsowaniu. Pamiętajcie jednak, aby być do tego odpowiednio przygotowanym, aby uniknąć nieprzyjemnych wydarzeń.

  pory roku nad morzem

Wiosna

Wiosenny okres to idealne warunki na uprawianie sportów wodnych, a w szczególności windsurfingu oraz żeglarstwa. Jednak to nie jedyne atuty, który mogą Was przyciągnąć nad morze. Na początku maja, woda morska jest już na tyle przystępna, że można spotkać amatorów kąpieli, a temperatury są już na tyle wysokie, że i opalanie się jak najbardziej wchodzi w grę. Oprócz tego, to wciąż mniej tłoczny sezon (oprócz Wielkanocy i Majówki), także, jeśli szukacie ucieczki od hałasów i codziennego zgiełku, zachęcamy do przejrzenia naszej oferty. Wiosną, nasze kwatery są gotowe Was ugościć, a szczególną popularnością cieszą się wtedy apartamenty z widokiem na morze oraz domy z basenem krytym oraz zewnętrznym. Zapraszamy!