Wakacje w Fjærland

U stóp lodowca Josteddal znajdą Państwo Fjærland, idylliczna mała miejscowość w Norwegii, graniczące z Narodowym Parkiem. NOVASOL oferuje korzystne cenowo domy wakacyjne w Fjærland. Wynajem domu wakacyjnego w Fjærland nie musi zrujnować Państwa budżetu! W NOVASOL oferujemy domy wakacyjne w Fjærland w przystępnej cenie. W naszej ofercie znajduje się wiele domów wakacyjnych o różnym wyposażeniu i standardzie – dzięki temu, każdy z Państwa znajdzie idealny dla siebie dom wakacyjny w Fjærland.

 

Domy wakacyjne w Fjærland

Fjærland to mała wioska, położona w wewnętrznej części fiordu Fjærlandsfjord. Mieszka tu ok. 300 osób, jest to oaza spokoju – z dala od codziennych stresów. Z fiordem po jednej stronie i lodowcem Jostedal po drugiej, miejscowość nie mogłaby być położona bardziej idyllicznie.

Planują Państwo wakacje w Norwegii, zapraszamy do Fjærland. Znajdą tu Państwo nordycką przyrodę. Zapraszamy do odwiedzenia tego fascynującego regionu – nieważne czy są Państwo nastawieni na wędkowanie, wycieczkę samochodową, pieszą czy rowerową. NOVASOL oferuje domy wakacyjne na cudowne wakacje w Sogn i Fjordane.

Lodowiec Jostedal z powierzchnią 487 km2, to największy lodowiec na europejskim stałym lądzie. Z Fjærland nie jest daleko do Lodowca Böya, który jest nieopisanie piękny i z całą pewnością muszą go Państwo zobaczyć.

Sprawdź naszą ofertę w Sogn i Fjordane!

Miasto Książek

Fjærland znaje jest jako Den norske bokbyen - norweskie miasto książek. Pryz liczbie mieszkańców oscylującej ok. 300 osób znajduje się tu 12 antykwariatów i księgarni. Książki dostępne są w różnych jeżykach. Przy ulicach znajdują się tu stojaki z książkami, wybrany egzemplarz można wiąć z półki a należność za niego wystarczy wrzucić do puszki. Domy wakacyjne NOVASOL w Fjærland dają Państwu doskonałą możliwość poznania okolicy oraz spotkania lokalnych mieszkańców, którzy są niezwykle pomocni i życzliwi. Tutaj w razie problemów z pewnością nie zostaną Państwo pozostawieni sami sobie. Ponadto przebywając w domu wakacyjnym mogą Państwo podejrzeć zwyczaje Norwegów oraz skosztować tradycyjnych norweskich posiłków.

Gorąco zapraszamy do odwiedzenia wspaniałego Fjærland.

 

Atrakcje w okolicy

W Fjærland i okolicy znajduje się wielu wspaniałych miejsc, wartych odwiedzenia:

  • Nordyckie Muzeum Lodowców z roku 1995, otwarte przez Sverre Fehn. Już same budynki są warte obejrzenia. Wewnątrz znajdą Państwo wystawę poświęconą lodowcom. Dowiedzą się tu Państwo jak lodowce powstały i jak się rozwijały.
  • Rezerwat Przyrody Bøyaøri, gdzie można podziwiać różnego rodzaju zwierzęta.

W miesiącach letnich można wybrać się na wycieczkę minipromem po fiordzie. A amatorom aktywnego wypoczynku polecamy zorganizowanie (koniecznie z wykwalifikowanym przewodnikiem) wycieczki po lodowcach Supphellebreen oraz Bøyabreen.

Wakacje w Norwegii to spełnienie marzeń o urlopiw w tym odległym kraju, na północy!