Aktywne wakacje w Norwegii Południowej

Wakacje w ruchu

Wakacje w południowej Norwegii, to nie tylko zwiedzanie i plażowanie. W regionie tym możecie spędzić bardzo intensywne, aktywne wakacje. Południowa Norwegia to idealne miejsce, na uprawianie wszelkich dyscyplin sportowych, czy to profesjonalnie czy amatorsko. Wybierając dom wakacyjny NOVASOL, możecie być pewni, że spędzicie tu bardzo udane wakacje, a także będziecie mieli możliwość spróbowania swoich sił w przeróżnych aktywnościach. Kto wie, może właśnie tutaj, odkryjecie nowe hobby, bądź polubicie uprawianie sportu.

  Wakacje w Norwegii Południowej

Wędrówki

Urlop w Norwegii to świetna okazja do licznych wędrówek i pieszych wycieczek. Południowa Norwegia, to szereg rozmaitych możliwości dla każdego. Znajdziecie tu łatwiejsze trasy, prowadzące wzdłuż wybrzeża i fiordów. Na pewno nie raz, będziecie mieli możliwość uchwycenia stromego wybrzeża na tle wschodu lub zachodu słońca. Amatorzy mocniejszych wrażeń, powinni udać się w głąb regionu, gdzie czekają liczne trasy pośród gór i wzniesień. Oprócz tego gęste lasy i liczne formacje skalne, a także szlaki wokół przepięknych jezior i leśnych oczek. Podczas wędrówek należy trzymać się wytyczonych tras, aby nie zgubić się pośród zachwycającej przyrody. Tutaj również przyda się aparat fotograficzny. Również podczas pieszych wypraw, niezależnie od lokalizacji, będziecie mieli możliwość odwiedzenia uroczych miasteczek i wsi, gdzie poznacie miejscowe zwyczaje i kulturę.

  Wakacje w Norwegii Południowej

Wycieczki rowerowe

Norwegia, to świetne miejsce na jazdę na rowerze. Wzdłuż wybrzeża prowadzą narodowe trasy rowerowe, pełne wzniesień i zjazdów, gdzie można popracować nad swoją kondycją. Jazd w górach to prawdziwe wyzwanie dla wyczynowców, bowiem kolarstwo górskie cieszy się tu dużą popularnością. Spędzając niezapomniane wakacje w Norwegii, możecie skorzystać z programu „Cyclist welcome”. Dzięki tej akcji, łatwo znajdziecie parking rowerowy czy punkt napraw w razie awarii.

 

Nurkowanie

Dzięki czystym i przejrzystym wodom Morza Północnego, bardzo popularne jest tu nurkowanie. Dwa popularne ośrodki to Kristiansand oraz Stromsholmen. U wybrzeży tych miejscowości, czeka na Was mnóstwo podwodnych atrakcji tj. świetliki morskie, wraki statków, skały podwodne porośnięte ukwiałami, bogate we florę i faunę dno morskie. Podczas wypraw można nawet spotkać orkę lub fokę. W obu lokalizacjach, znajdują się specjalne centra nurkowe, skąd można wybrać się w rejs na otwarte morze.

  Wakacje w Norwegii Południowej

Sporty zimowe

Dzięki górzystemu ukształtowaniu terenu, znajdują się tu świetne warunki narciarskie między grudniem a kwietniem. Ośrodki narciarskie, zlokalizowane są w głębi lądu. Najpopularniejszymi w tym regionie są : Vradal skicenter, Drammen, Knaben oraz Gautefall. Można tu na dobrze przygotowanych stokach uprawiać narciarstwo alpejskie, crossowe czy snowboard. Panują tu też idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. W miejscowościach znajdziecie szkółki narciarskie dla dzieci i dorosłych oraz bary i restauracje, w których można odpocząć po dniu na stoku. Lokalizacje te, nie są zbyt znane w Europie, dlatego to świetna opcja dla osób, które nie lubią tłoku na stokach. Idealne miejsce na narciarski urlop, wystarczy tylko zarezerwować dom wakacyjny w Norwegii Południowej.

 

Wędkarstwo

Południowa Norwegia, dzięki czystym wodom, jest świetnym miejscem do morskiego i słodkowodnego wędkarstwa. Domy wakacyjne NOVASOL, maja specjalną ofertę w tym regionie, która jest skierowana właśnie dla wędkarzy. Są to obiekty, usytuowane przy jeziorach. Domy te maja własne pomosty, a często łodzie wiosłowe lub motorowe na wyposażeniu. Amatorzy wędkowania, mogą też skorzystać z bogatej oferty, jakie prezentuje wybrzeże morskie. Bardzo popularne jest tu łowienie na otwartym morzu, podczas specjalnego rejsu. Tutejsze wody, bogate są w makrele, łososie, ukleje i inne gatunki ryb.

  Wakacje w Norwegii Południowej

Sporty górskie

Tutejsze góry oferują świetne warunki do uprawiania licznych górskich aktywności. Bardzo popularne są tu skałki i parki wspinaczkowe. Najbardziej popularne ośrodki to Setesdal i Valle, gdzie znajdziecie liczne udogodnienia i poziomy trudności. Dużą popularnością, cieszą się tu spływy kajakowe i raftingowe. Tutejsze rzeki są bardzo bezpieczne do spływów. Nie oznacza to jednak, że są monotonne i nudne. Na pewno spływ miejscowymi, górskimi wodami, na długo pozostanie w waszej pamięci.

 

Rejsy

Rezerwując domy wakacyjne w Norwegii, będziecie mieć świetną okazję na rejsy wzdłuż malowniczych fiordów i skalistych, stromych wybrzeży. Znajdziecie tu również mnóstwo archipelagów, pełne małych, niezamieszkanych wysp. Są dwa sposoby na taką formę spędzenia czasu:

  • Można wybrać się w rejs promem, lub mniejszym statkiem po określonej trasie. W miastach, możecie korzystać z szerokiej oferty rejsów, które prowadzą wzdłuż najładniejszych atrakcji i widoków.

  • Można samemu wynająć łódź czy nawet kajak i wybrać się w samodzielny rejs. Miejsca, gdzie można wynająć łodzie, mają spokojniejsze wody i mnóstwo atrakcji do zaoferowania

Jak widać, Norwegia Południowa ma do zaoferowania bardzo wiele form aktywnego wypoczynku. Z pewnością spędzicie tu niesamowite wakacje, pełne przygód i niezapomnianych chwil.