Praktyczne informacje o pobycie w Tropical Islands

Pobyt w obiekcie wakacyjny NOVASOL w Tropical Islands

Niezależnie od tego czy spędzicie tu tygodniowe wakacje, czy tylko weekend - czas spędzony w Tropical Islands będzie niezapomnianą przygodą. Nasze domy wakacyjne Tropical Islands zapewnią Wam wygodne zakwaterowanie w odległości zaledwie kilkiudziesięciu do kilkuset metrów od wielkiej kopuły. W naszych domkach znajdziecie wszystko, co jest niezbędne do spędzenia beztroskiego urlopu. 

Wasze wątpliwości i najczęstsze pytania

Pobyt w domach wakacyjncyh w Niemczech, przy Tropical Islands otwiera przed Wami niezliczone możliwości spędzenia swojego wolnego czasu. Jest to jednak także przedsięwzięcie logistyczne, które budzi wiele wątpliwości i rodzi liczne pytania. Poniżej podpowiadamy, co musicie wiedzieć szukując się na wakacje w Tropical Islands:

Przyjazd poza godzinami otwarcia biura NOVASOL

W przypadku Państwa przyjazdu poza godzinami otwarcia recepcji klucze do Państwa obiektu (DTI…) będą pozostawione w sejfie na klucze. Sejf na klucze znajduje się przy drzwiach wejściowych Państwa domu wakacyjnego. Aby uzyskać kod dostępu do sejfu, prosimy zadzwonić pod następujące numerów telefonów: (+49) 173 7869083 lub (+49) 173 7869079.

Zwróć uwagę przed wyjazdem

W dniu Państwa wyjazdu (check-out w godz. 09.00-10.30) prosimy zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • Wyrzucenie śmieci (kontenery znajdują się na początku i na końcu osiedla wakacyjnego)
 • Oddanie wynajętej bielizny pościelowej
 • Pozostawienie czystych naczyń (suchych i schowanych do odpowiednich szafek)
 • Opróżnienie zmywarki (program trwa ok. 2 – 2,5 godziny)
 • Odstawienie na swoje miejsce mebli/łóżeczka dziecięcego
 • Umycie grilla (jeżeli był używany)
 • Wyczyszczenie kominka (jeżeli był używany)
 • Pozostawienie włączonej lodówki

(Jeżeli Państwo sobie życzą, zadania te mogą zostać wykonane przez ekipę sprzątającą, przy czym za każde z nich naliczona zostanie opłata 5,95 € brutto)

Godziny otwarcia recepcji NOVASOL:

Poniedziałek - Czwartek: 9.00 - 16.00
Piątek: 9.00 - 16.00
Sobota: 9.00 - 16.00
Niedziele i dni świąteczne: 9.00 - 15.00

(od godz. 11.00 dostępna telefonicznie) Tel: (+49) 40 688 71 50 60 
 

Wizyta w Tropical Islands podczas pobytu w domu wakacyjnym NOVASOL

Aby uzyskać dostęp do kompleksu Tropical Islands, prosimy o udanie się do głównego wejścia przy recepcji dla Gości nocujących (nie do kas biletów jednodniowych). Przy rejestracji należy okazać dokumenty najmu NOVASOL oraz dowód osobisty/paszport osoby rezerwującej pobyt. Po dokonaniu rejestracji, otrzymacie Państwo bransolety z chipem, które gwarantują następujące funkcje:

Dostęp
W celu wejścia i wyjścia z Tropical Islands prosimy o korzystanie z wejścia głównego dla Gości nocujących (patrz: Mapka osiedla przy Tropical Islands).

Poprzez oddzielne wejście obrotowe przejdą Państwo strefy tropikalnej. Na teren kompleksu wstęp jest nielimitowany. Oznacza to, że mogą Państwo korzystać z obiektu  tyle razy, ile mają na to ochotę. Nielimitowany wstęp możliwy jest podczas całego pobytu w domu wakacyjnym NOVASOL, w tym w dniu wyjazdu. Następnego dnia po wymeldowaniu (godz. 01:00 w nocy) bransolety automatycznie zostaną obciążone ceną wstępu na cały kolejny dzień.

Limit kredytowy
Na bransolecie zostanie załadowany kredyt do dokonywania płatności. Dostępny limit kredytowy na bransolecie:

 • Dorośli: 200,00 EUR
 • Dzieci 6-14 lat: 35,00 EUR
 • Dzieci 0-5 lat: 0,00 EUR

Płatności
W kompleksie Tropical Islands, wszelkie płatności dokonywane są bezgotówkowo. Za wszystkie usługi, posiłki i zakupy, płatności dokonuje się przyznanym kredytem na bransolecie. W przypadku wykorzystania limitu, można go spłacić w punkcie gotówkowym lub w automacie płatniczym. Po dokonaniu płatności, kredyt odnowi się. Płatności można dokonać gotówką lub kartą bankomatową lub kredytową (VISA, Mastercard lub American Express). Przy płatności dokonywanej w automatach, zaleca się płatność kartą.

Check-out i zdanie bransolety
Wszystkie płatności naliczone na bransoletę muszą być opłacone najpóźniej w dniu ostatniej wizyty w Tropical Islands. Płatności można dokonać w punktach gotówkowych lub w automatach płatniczych. Bransolety z chipem muszą być zwrócone kasjerom.

Utrata bransolety
Jeśli którykolwiek  z Uczestników zgubi bransoletę, należy jak najszybciej zgłosić to w punkcie informacyjnym (znajduje się przy głównym wejściu). Płatności bransoletą zostaną wtedy zablokowane, dzięki czemu nieuprawiona osoba nie będzie mogła nią płacić.

Wynajem skrytki
W punkcie informacyjnym można wynająć skrytkę na cały dzień. Koszt skrytki to 2,5 EUR + 10 EUR kaucji za klucz. Płatności dokonuje się bransoletą. Klucz należy zwrócić w momencie opuszczenia kompleksu i wtedy 10 EUR kaucji jest ponownie doładowane na bransoletę.

Informacje i reklamacje
Wszystkie kwestie dotyczące bransolet i ich działania  należy zgłaszać bezpośrednio pracownikom Tropical Islands. W tym celu prosimy zwrócić się do biura informacji w pobliżu głównego wejścia.

Typy domów

Osiedle NOVASOL przy Tropical Islands złożone jest z 3 typów domów. Różnią się one między sobą wielkością oraz niektórymi udogodnieniami. Jednak wszystkie są w pełni wyposażone, byście mogli w pełni cieszyć się swoim urlopem w Niemczech, w Tropical Islands.

Dom wakacyjny przy Tropical Islands

Dom wakacyjny typu "Marco Polo" dla 4 (+2) osób
Ten przytulny dom wakacyjny dysponuje miejscem dla 4 osób: na 57 m² znajduje się wszystko, czego potrzeba na udany wypoczynek. W pełni wyposażona kuchnia zachęca do wspólnego gotowania. W salonie/ jadalni jest wystarczająco miejsca dla wszystkich, aby wygodnie zrelaksować się przed kominkiem. Oprócz miejsc do spania w sypialniach w salonie znajduje się sofa nadająca się do spania, dzięki czemu można tu mieszkać także w 6 osób. Działka ma co najmniej 600 m².
►Domy identyczne: DTI609-612, 614, 617-619, 627, 629, 631, 635, 638-640, 645, 647, 648, 650, 651.
 
Dom wakacyjny typu "Christoph Columbus" dla 4 (+2) osób
Ten dom wakacyjny o powierzchni 68m² dysponuje własną sauną. Tutaj można się porządnie zrelaksować także w chłodniejsze dni, nie opuszczając domu. Znajdują się tutaj dwie sypialnie oraz dodatkowe miejsca do spania w salonie - łącznie dla 6 osób. Duży taras jest częściowo zadaszony, tak, że nawet deszcz nie przeszkodzi np. w grillowaniu.
► Domy identyczne: DTI608, 613, 615, 616, 620, 621, 623-626, 628, 630, 632-634, 637, 641, 646, 649, 652.

Dom wakacyjny typu "James Cook" dla 6 (+2) osób
Tutaj znajdą dla siebie wystarczająco dużo miejsca także większe rodziny lub grupy: działka o wielkości 1000m² gwarantuje prywatną atmosferę oraz miejsce na zabawy dla dzieci. W luksusowej łazience znajdują się wanna z hydromasażem oraz sauna, dzięki którym można zorganizować sobie swój własny program wellness w 4 ścianach. W tym domu wakacyjnym z 3 sypialniami oraz dwoma dodatkowymi miejscami do spania w salonie wakacje może spędzać łącznie 8 osób!
► Domy identyczne: DTI607, 622, 636, 642-644.


Dla wszystkich domów obowiązuje:
- Niektóre zdjęcia mogą być zdjęciami modelowymi domów o takiej samej konstrukcji. Kolory wyposażenia i domów mogą się różnić. 
- Ceny zależne są od dnia przyjazdu oraz długości pobytu

Więcej informacji i ceny na: https://www.tropical-islands.de/pl/