search
P
| Editor
(First published: )

Domy wakacyjne na Islandii

Jak w pełni wypocząć podczas urlopu na Islandii?

Proszę zwolnić tempo, a nigdzie nie udaje się to lepiej niż na Islandii. Tutaj są państwo tak blisko natury, jak nigdzie indziej. Odkryjcie państwo jeszcze aktywne wulkany i największe gejzery w Europie. Oddychajcie państwo tym świeżym, czystym powietrzem, zakochajcie się w koniach islandzkich i zdobądźcie wspaniałą znajomość z nieśmiałą ludnością Islandii.

Wakacje na Islandii to pełen relaks

Odkryjcie Islandię

Przyjedźcie na Islandię, tutaj jak nigdzie indziej zrelaksujecie się i nabierzecie nowych sił. Wakacje na wyspie dadzą Wam możliwość kontaktu ze wspaniałą, nie do końca jeszcze odkrytą przyrodą. Islandia jest doskonałym miejscem dla osób, szukających niezwykłych doznań. Lokalni mieszkańcy są przyjaźni i chętnie służą pomocą. Krajobrazy są dzikie i piękne, a kultura bogata i atrakcyjna. Tutaj możecie spędzić dzień podziwiając przyrodę i dzikie zwierzęta lub bardziej aktywnie; Islandia znana jest z wypraw wspinaczkowych po lodowcach, odkrywania jaskiń oraz jazdy konnej. Na zakończenie dnia proponujemy kąpiel we wspaniałych basenach geotermalnych! 

Niezapomniane przeżycia - domy wakacyjne na Islandii

Domy wakacyjne na Islandii są idealnym zakwaterowaniem na wakacje w prywatnej atmosferze. Wszelkie wycieczki na zwiedzanie magicznej Islandii możesz zacząć już od progu domu wakacyjnego. Dlatego zarezerwuj dom wakacyjny na Islandii i przekonaj się sam! Znajdą tu Państwo spokój i wytchnienie, odetchną czystym, świeżym powietrzem i poznają niezwykle przyjaznych lokalnych mieszkańców. W żadnym innym miejscu nie ma tak dobrych warunków do wypoczynku, jak na Islandii! Zachwycą tu Państwa wspaniałe widoki i cudowna, nienaruszona przyroda. Zobaczą tu Państwo największy lodowiec w Europie oraz aktywne wulkany. Mogą tu Państwo podpatrzeć życie występujących tu ptaków. Na Islandii przeżyją Państwo i zobaczą miejsca, które na długo pozostaną w pamięci.

Islandia powstała z lawy wulkanicznej, każdy rejon przedstawia tu inny krajobraz i ukształtowanie. Aby poznać wyspę z pewnością nie wystarczy jeden urlop. Kto raz spędzi wakacje w domu na Islandii, z całą pewnością tu wróci, aby kontynuować poznawanie tej cudownej wyspy. Odkryjcie Państwo Islandię, jako kraj idealny na wakacje. Wszystkie domy wakacyjne na Islandii są w pełni wyposażone i urządzone przez właścicieli, co nadaje im niepowtarzalnego charakteru. Sprawia to, iż pobyt w nich jest szczególnym przeżyciem pozwalającym zaznajomić się lepiej z kulturą gospodarzy. Dlatego warto urlop na Islandii spędzić w domu wakacyjnym.

Dom wakacyjny na Islandii

Wakacje na Islandii - tylko w domu wakacyjnym

Bezsprzecznie wspaniałym przeżyciem na Islandii będzie przejażdżka na grzbiecie konika islandzkiego. Poszarpane skały, przepiękne plaże, aktywne wulkany - a wszystko to mogą Państwo podziwiać z końskiego grzbietu. Islandia jest największą wulkaniczną wyspą na świecie i jednocześnie drugą, co do wielkości wyspą w Europie. Około 64% wyspy to pustynia lawowa i nieużytki. Najchętniej odwiedzanym celem turystycznym jest region termalny oraz Solfatarenfeld Namaskaro. Znajdują się tutaj niezliczone źródła siarki, baseny błotne i małe kratery.

Wakacje na Islandii - Błękitna Laguna

Szczególnie znana jest islandzka Błękitna Laguna - mleczno - błękitne jezioro geotermalne, położone pośrodku jałowego terenu lawowego. Przez cały rok temperatura wody wynosi 37 - 39 stopni Celsjusza. Znajdą tu Państwo ukojenie dla ciała i dla duszy. Lecznicze działanie wody jest szczególnie widoczne w problemach z łuszczycą. Po kąpieli w jeziorze geotermalnym zachęcamy do odwiedzenia restauracji, wykutej w ścianie, gdzie można skosztować wspaniałych lokalnych specjałów.

Nie ma nic lepszego, po aktywnym dniu, niż relaks w domu wakacyjnym. Tutaj mogą Państwu usiąść na tarasie i podziwiając zachód słońca, planować następny dzień.

NOVASOL dysponuje również domami wakacyjnymi w wielu innych europejskich krajach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i rezerwowanie wspaniałych domów wakacyjnych!

Czy wiedzieliście, że?

  • Na Islandii, każdego roku, odbywa się wiele festiwali; Festiwal Muzyczny Iceland Airwaves, Noc Kultury Reykjavik, Festiwal Filmowy RIFF Reykjavik i wiele innych.
  • Islandia to prawdziwy raj dla amatorów pieszych wędrówek! Ponad połowa kraju położona jest 400 m (1,300 stóp) powyżej poziomu morza. Krajobraz jest tutaj bardzo zróżnicowany. 
  • Najlepszy czas na obserwowanie wielorybów to okres od kwietnia do września, kiedy można zobaczyć ponad 20 gatunków, takich jak humpback i płetwal błękitny.