Zakwaterowanie na Costa Blanca

Costa Blanca

Hiszpańskie wybrzeże Costa Blanca obejmuje region Walencji i Alicante położone jest na środkowym odcinku wybrzeża śródziemnomorskiego. Szerokie, piaszczyste, białe plaże położone nad bezwietrznymi zatokami sprawiają doskonałe warunki do odpoczynku i przyciągają tu na wakacje rzesze turystów. Górzyste tereny tworzone przez skaliste góry Sierra Aitana malowniczo kontrastują z zielonymi nizinami porośniętymi jodłowymi lasami oraz z klifowymi i wydmowymi wybrzeżami. Białe kwiaty migdałowca, biały piasek i kredowe gleby wpłynęły na to, że Costa Blanca zwane jest Białym Wybrzeżem. Krajobrazy na Costa Blanca są inne niż w całej Hiszpanii.

Costa Blanca

Urlop na Costa Blanca

Wakacje na Costa Blanca można spędzać na różne sposoby. Różnorodność tego miejsca uatrakcyjnia pobyt w tym niesamowitym miejscu. Wiele tu zabytków, które warto zwiedzić, i wiele tu miejsc, które trzeba zobaczyć. Każde z miast i miasteczek wchodzących ma zachwycające budowle i piękne krajobrazy. Miasta pozwalają poznać różne kultury. Jeśli lubią Państwo zwiedzać odnajdą tu Państwo zarówno budowle gotyckie, styl barokowy, jak i elementy sztuki nowoczesnej. Miejsca, które koniecznie trzeba obejrzeć to m.in kościół San Bartolome, Monumenty Narodowe w Orihuela, Ratusz w Alicante, zamek Santa Barbara, Muzeum Bellas Artes Gravina i Muzeum Archeologiczne w Alicante. Costa Blanca posiada kilka parków przyrodniczych – każdy z nich jest zbiorem innych roślin, każdy posiada swoją specyfikę, dlatego warto odwiedzić, choć część z nich. Spacer wśród zieleni bogactw natury z pewnością stanowi wytchnienie, jest chwilową ucieczką od palącego słońca i rozgrzanego piasku. Wielbiciele aktywnego wypoczynku mogą spróbować swoich sił w nurkowaniu, albo zagrać w golfa – Costa Blanca słynie z kilkunastu pól golfowych najwyższej klasy. Wiele klubów golfowych otworzyło szkoły dla początkujących graczy. Novasol oferuje domy i apartamenty wakacyjne w jednam z resortów golfowych właśnie w Murcji. Nasze domy wakacyjne na Costa Blanka mogą Państwo to doskonałe miejsce na pobyty rodzinne czy z przyjaciółmi. Poza tym potraktować je mogą Państwo, jako idealną bazę wypadową do takich miast jak Torreveja, Calpe czy Javea. Costa Blanca oddaje doskonale klimat, jaki panuje w Hiszpanii. Tutaj będą mieli Państwo okazję doświadczyć lokalnych sjest. Koniecznie polecamy wypróbowanie kuchni katalońskiej czy lokalnych win.

Costa Blanca

Urlop na plażach Almería

To wybrzeże rozciągające się na południowym zachodzie Andaluzji, pomiędzy San Juan de los Terreros i Adrą. Na wschodzie przestrzeń wypełnia surowy, wyżynny teren parku naturalnego Na zachodzie wybrzeża mieszczą się popularne kurorty, takie jak Roquetas de Mar i Aguadulce, gdzie znajdziemy piękne plaże i liczne rozrywki. Naturyści mogą plażować w Vera. Wielu turystów przybywa do malowniczo położonej wioski Mojacar, z bogatą przeszłością, pełnej zabytków i posiadającej piękną plażę. Warto odwiedzić również dwa miejsca z ciekawymi zamkami – stolicę regionu, Almerię oraz Adrę. Także i w tym regionie Novasol wybrała dla Państwa najlepsze domy i apartamenty wakacyjne do wynajęcia. Bliskość do plaż jest znikoma. Tuż od progu domu wakacyjnego będą czuć Państwo powiew letniego wiatru.

Costa Blanca

Romantyczny urlop w Peñíscola

Jeśli chcieliby Państwo spędzić romantyczne wakacje w Hiszpanii to zapraszamy do Peñíscola. Miasto przyciąga nie tylko turystów z uwagi na 5 km długość doskonałej plaży piaszczystej, ale także znakomitą architekturę i kulturę. W miesiącach letnich liczba osób wzrasta tam kilkakrotnie. Stare miasto z ciekawą kamienną architekturą zostało kiedyć podmyte przez fale morskie. Jednakże będą mogli Państwo spędzić tutaj romantyczną kolacje we dwoje. Znajdą tu Państwo miejsca do przetańczenia całej nocy i doskonałe warunki plażowe do kąpieli w promieniach słońca. Z NOVASOL Państwa urlop w Walencji będzie wspaniałym doświadczeniem.