Klimat na Teneryfie

Wakacje na Teneryfie przez cały rok

Na wszystkich Wyspach Kanaryjskich klimat, jaki tam panuje sprzyja wypoczynkowi przez cały rok. Jako ze NOVASOL i nasi klienci kochamy słońce- polecamy wizytę na Teneryfie, w jednym z najdoskonalszych miejsc na wakacje pod względem pogody. Niewątpliwie najlepszym miesiącem do plażowania tutaj jest czerwiec, wówczas mogą Państwo liczyć na najpewniejszą pogodę i znakomitą temperaturę wody, w sam raz do kąpieli i plażowania. Dom wakacyjny na Teneryfie to doskonały punkt wypadowy na Państwa wycieczki.

Teneryfa

Wyspa wiecznej wiosny

Teneryfa ma najbardziej zbalansowany klimat na świecie. Słońce to jeden z ważniejszych powodów, dla którego 5 milionów turystów przyjeżdża na wakacje na Teneryfę. Temperatury roczne na Teneryfie są umiarkowane w ciągu całego roku, oscylują w obrębie dwudziestu kilku stopni, ze względu na ukształtowanie wyspy i tym samym podział na 2 strefy klimatyczne zazwyczaj na południu jest lepsza pogoda niż na północy, dotyczy to przede wszystkim zachmurzenia, opadów deszczu i temperatury.

Teneryfa

Tyle słońca... na całej wyspie!

Ważnym czynnikiem pogodowym jest słońce, które na Teneryfie świeci pod kątem prawie dwukrotnie większym niż w Polsce. Różnica w pogodzie między miesiącami zimowymi a letnimi to taka, iż w nocy np. w styczniu temperatura może spaść do ok 16 stopni, gdzie w miesiącach letnich nigdy nie spada poniżej 20 stopni, w mc zimowych zdarza się także większe zachmurzenie niż w miesiącach letnich. Zapraszamy zatem na Teneryfę, na pełen słońca urlop w Hiszpanii.