Delta rzeki Ebro – największy region upraw ryżu w Hiszpanii

Rzeka Ebro po ok. 1000 km wpływa do Morza Śródziemnego szeroką deltą ok. 180 km na południe od Barcelony. Ponad 300 km kw. terenu poprzecinanego licznymi kanałami nawadniającymi, z ogromnymi połaciami pól ryżowych. Wielka ostoja ptactwa – ponad 300 gatunków głównie brodzących, takich jak czaple, ibisy, perkozy, kaczki, flamingi. Na terenie Delty jest ich wyjątkowo dużo, nawet w pewnych okresach roku dochodzi do 100 tys. Podobnie jest z rybami, szczególnie liczne są węgorze, a także wszelkiego rodzaju owoce morza. Region ten zafascynował NOVASOL swoją fauną i florą dlatego wybraliśmy i tutaj dla Państwa najlepsze domy wakacyjne w Hiszpanii.

Delta Ebro

Uprawa ryżu w Hiszpanii?

W Hiszpanii, szczególnie właśnie w Katalonii przy rzece Ebro podstawą gospodarki licznych farm jest słynny arroz del Delta Ebro, czyli ryż, który uprawia się tu od VIII wieku, kiedy ziemią tą władali Arabowie. Katalończycy twierdzą, że najlepsza paella może być przygotowana tylko z ryżu o odmianach Bahia, Senia czy Tebre. A te rosną w Delcie, gdzie warunki hydrograficzne, jednakowe pochodzenie wód nawadniających, dają temu zbożu ów unikalny perłowy kolor. Nie na darmo mówi się ze ryż to to jeden z głównych składników kuchni katalońskiej. Urlop na Costa Dorada spełni Państwa wyobrażenia o hiszpańskich wakacjach pełnych słońca.

Delta Ebro

Port Aventura

W okolicy rzeki Ebro znajdą państwo Park Rozrywki Port Aventura. Jest to największy obiekt tego typu w Hiszpanii i doskonała zabawa dla każdego. Będąc w parku możemy przenieść się do kilku egzotycznych krajów, takich jak Chiny, Meksyk, Polinezja, Bliski Wschód i kraje śródziemnomorskie. Każda z tych stref różni się wystrojem, atrakcjami oraz restauracjami. Największą sławą cieszy się Dragon Khan, czyli kolejka górska osiągająca prędkość 100 km/h. Najchętniej odwiedzany park rozrywki w Hiszpanii, szósty pod względem liczby odwiedzających w Europie. Usytuowany kilkadziesiąt kilometrów na południe od Barcelony park rocznie odwiedza 3 miliony osób. Park jest czynny przez cały rok.

Delta Ebro

Dom wakacyjny na Costa Dorada

Region Delty Ebro to w NOVASOL jeden z najlepszych regionów wakacyjnych na Costa Dorada, gdzie posiadamy domy i apartamenty wakacyjne w otoczeniu złotych i słonecznych plaż. NOVASOL zachęca do zwiedzenia tego regionu i zapoznania się z bogactwem ziemi hiszpańskiej. Mają Państwo tutaj do wyboru domy wakacyjne z basenami bądź z bezpośrednim widokiem na morze m.in. w takich kurortach wakacyjnych jak L´Ampolla, L´Amettla de Mar, Salou czy w Tarragona. Wielu naszych klientów wybiera te destynacje na wakacje w Katalonii z uwagi na doskonałą lokalizację lotniska w Barcelonie. Zawsze mogą Państwo rozpocząć swoją podróż już od zwiedzania Barcelony. Miasto to na pewno oczaruje Państwa swoim urokiem.