Urlop na Zakynthos

Zakynthos jest grecką wyspą położoną na Morzu Jońskim. Ta magiczna wyspa jest trzecia pod względem wielkości w archipelagu Wysp Jońskich. Jest to miejsce niezwykłe, nazywane często rajem na ziemi. Znajdą tu Państwo wspaniałe widoki, krystalicznie czystą wodę, niesamowicie wysokie klify oraz długie plaże piaszczyste. Wyspa jest stosunkowo niewielka, ma ok. 40 km długości i ok. 20 km szerokości. W południowej części przeważa teren nizinny, w częsci zachodniej zaś teren górzysty. NOVASOL dysponuje atrakcyjnymi domami i apartamentami wakacyjny na Zakynthos. Urlop na Zakynthos będzie spełnieniem Państwa marzeń o raju na ziemi. Tutaj w otoczeniu wspaniałej przyrody, majestatycznych klifów, przy szumie morskich fal, odpoczną Państwo i zrelaksują się. Na tarasie domu wakacyjnego, przy lampce dobrego wina obejrzą Państwo cudowne zachody słońca. Dlatego nie zwlekajcie Państwo i już dziś zarezerwujcie dom wakacyjny na Zakynthos.

Zakynthos

Magiczna wyspa

Nazwa wyspy pochodzi od imienia Zakynthosa, który był synem króla Arkadii, mitycznego Dardanosa. Mimo, iż w przeszłości wyspa znajdowała się pod panowaniem różnych mocarstw, nie znajdą tu Państwo zabytków czy pozostałości po dawnych budynkach historycznych. Zakynthos to miejsce wyjątkowe, gdzie znajdą Państwo doskonałe warunki do wypoczynku na łonie natury. Dzięki niewielkim rozmiarom wyspy, podczas pobytu w domu wakacyjnym bez problemu mogą Państwo zwiedzić ją całą. Panują tu doskonałe warunki zarówno do plażowania, jak i aktywnego wypoczynku. Jest to doskonała destynacja wakacyjna zarówno dla rodzin z dziećmi jak i grup przyjaciół. Tutaj każdy znajdzie coś wyjątkowego tylko dla siebie. Podczas, gdy amatorzy kąpieli słonecznych będą wylegiwać się na plaży, miłośnicy pieszych wędrówek mogą na własną rękę odkrywać wyspę. Państwa dzieci będą zachwycone cudownymi plażami piaszczystymi. Wieczorami zachęcamy do odwiedzenia lokalnych restauracji, serwujących pyszne potrawy z ryb i owoców morza. Zakynthos to doskonały pomysł na wakacje na Wyspach Jońskich.

 

Warte zobaczenia

  • Błękitne groty Skinari, położone w północnej części wyspy – niesamowite wrażenie sprawia błękitna woda otoczona białymi skałami klifów. Można tu skorzystać z rejsu łodzią do błękitnych grot – wrażenia niesamowite.
  • Zatoka Wraku – to miejsce to prawdziwa wizytówka Zakynthos. Zatokę można podziwiać zarówno z góry, z punktu widokowego, jak i od strony morza. Zachęcamy Państwa do odwiedzenia tego malowniczego miejsca z cudowną plażą.
  • Żółwie Caretta – te wspaniałe gady można podziwiać w południowej części wyspy. Zółw Caretta jest oficjalnym symbolem wyspy.
  • Przylądek Keri – położony na południowo – zachodnim krańcu wyspy. Warto tu zobaczyć kamienne budynki, które ocalały po trzęsieniu ziemi w 1953 roku. Godna obejrzenia jest również największa flaga Grecji, która powiewa na wietrze obok tawerny. Na przylądku znajduje sięrównież kilka punktów widokowych.  

To oczywiście tylko kilka bardziej znanych miejsc, które koniecznie powinni Państwo zobaczyć. Jednak Zakynthos to również wspaniałe tawerny, urocze wąskie dróżki prowadzące do malutkich wiosek rybackich lub malowniczych zatoczek a także życzliwi i pomocni mieszkańcy. Już dziś zaplanujcie Państwo swoje wakacje w Grecji z NOVASOL.