Wakacje na Tinos – domy wakacyjne

Wyspiarskie wakacje

Tinos to jedna z większych wysp archipelagu Cyklady. Położona jest pomiędzy wsypami Andros oraz Mykonos na Morzu Egejskim. W bliskim położeniu są również wyspy: Rineja, Delos, Siros oraz Giaros. Dzięki połączeniom rejsowym, pomiędzy nimi, możecie podczas jednego urlopu w Grecji, zwiedzić aż kilka wysp. Pytanie tylko, czy starczy Wam na to czasu. Tinos bowiem jest wyspą pełną atrakcji, zarówno naturalnych jak i tych powstałych z ręki człowieka. Rezerwując dom wakacyjny na Cykladach, możecie mieć pewność, że nuda Wam nie grozi, a wakacje spędzicie w zależności od swoich preferencji, np. na leniuchowaniu lub aktywnym wypoczynku. Domy wakacyjne NOVASOL, z pewnością będą się do tego idealnie nadawały. Nasze obiekty są świetnie wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty, w tym w mają w pełni wyposażone kuchnie. Większość naszych kwater, ma również prywatne baseny, co z pewnością jest ich dodatkowym atutem. Dlatego, warto wybrać urlop z naszej oferty.

Tinos

Plaże na Tinos

Wybierając urlop na wyspach greckich, z pewnością kierujecie się możliwością wypoczynku na plaży. Możemy Was zapewnić, że na wyspie Tinos ich nie brakuje. Wzdłuż całego wybrzeża, znajdziecie liczne plaże o różnych właściwościach. W kurortach takich jak Agios Sostis, Agios Markos Konia, Agios Romanos czy Agios Ioannis Porto, znajdują się długie piaszczyste oraz kamieniste plaże. Są on świetnie przygotowane i wyposażone w niezbędną infrastrukturę. Można na nich wynająć leżaki z parasolami, skorzystać z natrysku czy toalety. Również oferta gastronomiczna jest tu bogata. Świetnie nadają się one na wakacje z dziećmi, bowiem spadek jest tu bardzo łagodny. Należy jednak pamiętać, aby posiadać obuwie do pływania, ponieważ zarówno na plaży jak i na dnie są kamienie, na których nadepnięcie stopą, może być nieprzyjemne.

Oczywiście, nie każdy lubi resortowe plaże, pełne atrakcji i centrum sportu. Dlatego też, takim osobom polecamy plaże takie jak Isternia, Kalivia, Lychnaftia czy Leivada. Są one małe, z dala od kurortów  i można na nich wypocząć w ciszy i spokoju. Dodatkowym atutem takich plaż jest to, że życia wodne jest tu łatwe do obserwacji (z racji małego ruchu).

Wybierając wakacje w Grecji, każdy z pewnością znajdzie tu plażę dla siebie!

Tinos

Ciekawe miejsca

Tinos to nie tylko plaże i kurorty. Warto wiedzieć, że wyspa jest centrum religijnym Grecji. Znajduje się tu znana świątynia „Panagia Evangelistria:, gdzie podziwiać można Ikonę Dziewicy. Warto dodać, że na wyspie odwiedzić można prawie osiemset kościołów i kapliczek.

Wakacje na wyspach greckich, to również możliwość poznania atrakcji miast, jak np.:

  • Tinos – największe miasto wyspy, nad którym wznosi się skalisty szczyt góry Exobourgo.  W mieście można podziwiać piękne nabrzeże oraz zabytkowy kościół z 1823 roku.

  • Volax – niesamowita średniowieczna wioska, która jest otoczona potężnymi głazami. Sprawia to, że panuje tu „księżycowy” krajobraz, który koniecznie trzeba zobaczyć.

  • Myrsini – wioska, ze świetnie zachowanym trójbocznym kościołem Zwiastowania. Miejscowość, położona jest u podnóża góry Tsikini, z której podziwiać można przepiękne krajobrazy.

  • Smardakito – w tej miejscowości najlepiej zachowało się tradycyjne budownictwo oraz zwyczaje.

  • Kardiani – malowniczo położna wioska, na wzgórzu  Pateles.  Podziwiać tu można piękne widoki, na które składają się charakterystyczne, dwupiętrowe domy z kolorowymi ogrodami. W wiosce warto odwiedzić trzy duże, zabytkowe kościoły: Św. Trójcy, Kimisi oraz Kioura