Domy wakacyjne na Naxos

Wakacje z mitologią

Naxos jest największą wyspą, należącą do archipelagu Cyklady. Oblewana przez ciepłe wody Morza Egejskiego, jest coraz bardziej popularną destynacją turystyczną.  Wyspa jest bardzo różnorodna, z jednej strony wybrzeże jest skaliste i strome, a z drugiej strony brzeg jest płaski, oferując rozległe plaże. Dodatkowo, przez wyspę przebiega wysoki masyw górski.

Z wyspą wiąże się dużo mitologicznych historii. Bowiem to właśnie tutaj, dorastał Zeus – bóg piorunów. Mieszkańcem wyspy był również Dionizos – bóg wina i zabaw, który jest patronem Naksos. Według jednego z mitów, Dionizos zakochał się (bez wzajemności) w Ariadnie, którą Tezeusz po pokonaniu Minotaura, pozostawił na wyspie.

Warto więc wybrać się na wakacje na Cykladach, aby zobaczyć miejsca, które od wieków rozpalają wyobraźnię i ciekawość. Dlatego, zachęcamy do rezerwacji domów wakacyjnych NOVASOL na Naxos.

Naksos

Plaże na wyspie

Urlop w Grecji, to oczywiście świetna okazja na relaks i wypoczynek na plaży. W tym względzie, również Naksos nie odbiega od normy. Plaże na Naxos są długie i szerokie, także dla nikogo nie zabraknie miejsca do wypoczynku. Dodatkowym atutem takich plaż, jest również to, że jeśli nie lubicie tłumów, to z łatwością znajdziecie tutaj miejsca, gdzie będziecie mogli w spokoju odpocząć.

Plaże w większości są piaszczyste, jednak należy pamiętać, że nie są to plaże takie jak w naszym kraju. Dlatego warto więc, zabrać ze sobą obuwie ochronne, które pozwoli swobodnie poruszać się po nawierzchni, a dodatkowo nie utrudnia pływania. A warto zażywać tu kąpieli, bowiem woda jest tu czysta i błękitno, wręcz turkusowa. Dno ma  łagodny spadek, co jest bezpieczne dla najmłodszych.  Najlepsze plaże znajdziecie w wioskach tj.  Agios Prokopios, Alikos, Kastraki czy Agios Georgios.

 

Atrakcje Naxos

Oprócz zażywania kąpieli słonecznych i morskich, na Naksos można zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Z pewnością będzie to kopalnia marmuru, który wydobywa się tu od II wieku p.n.e . Dodatkowo na całej wyspie można podziwiać ruiny i ślady antycznej Grecji oraz czasów późniejszych.

Urlop na wyspach greckich, to także możliwość poznania miasteczek takich jak:

  •  Apeiranths - malowniczo położona wioska w górach. Znajdziecie tu aż cztery muzea: Archeologiczne, Sztuki Ludowej, Geologiczne oraz Historii naturalnej.
  •  Koronos - wioska położona na dwóch zielonych wzgórzach. Wąskie uliczki z zabytkowymi domostwami, z pewnością przypadną Wam do gustu.
  •  Sangri - miejscowość, gdzie można podziwiać ruiny świątyni Demeter.

  Naksos

Aktywne wakacje

Wyspa Naxos z racji swojego położenia, a także budowy, sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Tutejsze wiatry, sprzyjają uprawianiu sportów wodnych tj. windsurfing i kitesurfing. Również amatorzy podglądania życia morskiego, będą usatysfakcjonowani. Czystość i przejrzystość wody, sprawiają, ze z powodzeniem można tu snurkować oraz nurkować.

Granitowe góry, przebiegające przez Naksos, sprzyjają  trekkingowi oraz wymagającym spacerom. Z pewnością widoki ze szczytów gór, nie raz wprawią Was w zachwyt. Dodatkowo podziwiać można górskie wioski, poukrywane pomiędzy wzgórzami.

Urlop w domu wakacyjnym w Grecji, to również możliwość wędrówek wzdłuż wybrzeża. Podczas takich wypraw, będziecie mieli okazję podziwiać różne typy wybrzeża, od łagodnych i piaszczystych, po strome i skaliste.