Urlop pośród natury we Francji

Francuska zielone oazy

We Francji istnieje wiele możliwości spędzenia czasu w okolicznościach przyrody – znaleźć tu można ogromną ilość naturalnych parków oraz rezerwatów przyrody. Piękne Krajobrazy i góry oferują pełen relaks dla ciała i umysłu, gdzie można poczuć ciszę, spokój i wytchnienie. Niezależnie od tego czy wolicie Państwo po prostu nawiązać kontakt z przyrodą i cieszyć nią zmysły, czy też większą frajdę sprawia Wam aktywne spędzanie czasu – każdy znajdzie tutaj odpowiednie rozwiązanie dla siebie. W każdym przypadku warto spędzić wakacje we Francji.

Francja

Park Narodowy Mercantour

W alpejskim krajobrazie dominuje Park Narodowy Mercantour, który znajduje się w Alpach Nadmorskich, na pograniczu Riwiery Francuskiej - Lazurowego Wybrzeża, gdzie charakterystycznym kontrastem jest zetknięcie się wysokich szczytów z morskim wybrzeżem. Powodem jest to, że Alpy wystąpiły z basenu Morza Śródziemnego. Ze względu na położenie geograficzne parku można tu napotkać różne formacje skalne i rodzaje gleb, a także warunki klimatyczne. Cechuje się bogatą florą i występują tu różne gatunki roślin, których nie można znaleźć w innych regionach Francji. Park Narodowy oczarowuje nie tylko ogromną liczbą gatunków roślin, których jest ok. 2000, ale również jest domem dla wielu gatunków zwierząt. Spotkać tu można m.in. koziorożca alpejskiego, świstaki, włoskie wilki oraz orły złote. Można odczuć intensywny charakter tego miejsca spacerując jedną z ok. 600 km ścieżek turystycznych. Nasza podpowiedź: wybierzcie domy wakacyjne we Francji jako miejsce, którego wyruszycie na szlaki Marcantour w regionach Alp Nadmorskich lub wysokie Alpy Prowansji.

Francja

Park natury Camargue

Regionalny parku naturalny Camargue to rozlewisko jezior i bagien w delcie rzeki Rodan w Południowej Francji. Jest on jednym z najważniejszych terenów podmokłych w Europie. Składa się z dużej powierzchni bagiennej, gdzie występuje raczej skromna roślinność, ponieważ musi być ona przystosowana do intensywnego nawilżenia. Nie jest więc dziwnym, że w Camargue uprawiany jest ryż. W parku zadomowiły się również zwierzęta, m.in. białe dzikie konie, które są jedną z atrakcji turystycznych i częścią krajobrazu; podobnie jak flamingi brodzące w wodzie, szukając krabów. W tym miejscu znajdują się ogromne pokłady soli, która jest wydobywana i znana jako „Fleur de Sel“, a pozostałości tworzą tutaj różnorodne kształty i kolory. Domy i apartamenty wakacyjne NOVASOL można znaleźć w regionach Bouches du Rhône (Delta Rodanu) oraz Gard.

Francja

Park natury Armorika / Parc Régional d’Armorique

Armoryka leży w Bretanii i jest drugim najstarszym parkiem naturalnym Francji z czarującym krajobrazem, składającym się z czterech różnych obszarów. Zatoka Brest jest specjalnym przystankiem i obszarem ochronnym dla ptactwa migrującego. Można tu poznać nietkniętą przez człowieka przyrodę podczas pieszych lub rowerowych wycieczek, a także spacerując brzegiem morza. Równie piękny jest Półwysep Crozon, gdzie znajdują się cudowne wrzosowiska oraz zapierające dech w piersiach, skaliste klify Przylądka Kozła. Wyjątkowym obrazem Parku Armoryka są również góry Bretanii, czy też morska rzeka, tworząca słone rozlewiska i bagna. Nieodzownym elementem są również rzadko spotykane gatunki zwierząt oraz ptactwa. Miłośnicy przyrody znajdą tu wszystko, czego można oczekiwać w kontakcie z przyrodą – czekają na nich piękne formy ukształtowania krajobrazu, ale i ostoje dla zwierząt, ptactwa oraz ryb. Jest to miejsce na urlop w ciszy i spokoju lub też na romantyczny wypad tylko we dwoje, gdzie można cieszyć się swoim towarzystwem, doświadczając wielu niezapomnianych widoków. W regionie Finistere znajdą Państwo domy i apartamenty wakacyjne, z których łatwo dostać się do Parku Armoryka.