Wakacje blisko natury w Bretanii

Domy wakacyjne na wybrzeżu Cap Sizun

Bretania oferuje szeroko pojęte naturalne piękno, którym jest otoczona. Zapierające dech w piersiach widoki od krystalicznie czystych wód, po skarby ziemi, a każde z nich mają swój niepowtarzalny urok. Można ich wszystkich doświadczyć spędzając wakacje we Francji. Proponujemy wybrać się na wycieczkę łodzią w dół rzeki, mijając po drodze rozlewiska przy mieście Redon, gdzie bezproblemowo można również wypożyczyć łódkę, podobnie jak w miejscowościach Messac lub La Roche – Bernard. Torfowisko otacza Redon gwiaździstą formą. Możliwości spędzania czasu są tu niezliczone i różnorodne.

Bretania

Naturalne piękno

Wzdłuż brzegu można zobaczyć m.in. dawne mury obronne, a także magazyny, w których przechowywana jest wydobyta sól. Brzeg rzeki obfity jest również w drzewa kasztanowe rosnące wzdłuż koryta, podobnie jak sosnami. Można zobaczyć również wiele plaż, z których chętnie korzysta wielu turystów. Warto zatem zwiedzić okolice od trochę innej strony i przekonać się jak piękna może ona być. Istnieje również możliwość zwiedzenia rozlewisk spacerem, gdyż sieć ścieżek i chodników została rozbudowana na potrzeby turystów, jak i również mieszkańców, którzy z ochotą wybierają się na przechadzki. Wybierając prywatne domy na wakacje w Bretanii te wszystkie niezapomniane widoki mają Państwo na wyciągnięcie ręki. Innym ciekawym miejscem wartym odwiedzenia jest stary klasztor benedyktyński o nazwie „Saint-Sauveur”, który w średniowieczu był największym klasztorem w Bretanii. Miejscowość Redon posiada również wiele innych ciekawych pamiątek ze swojej przeszłości, których nie można pominąć podczas zwiedzania.

Bretania

Cap Sizun

Jeśli chcieliby Państwo zobaczyć nietkniętą, dziką przyrodę, warto wybrać domy wakacyjne w Bretanii jako miejsce wypadowe, ponieważ z nich można łatwo i szybko dostać się np. na wybrzeże Cap Sizun, które oczaruje Państwa swoim pięknem. Cap Sizun to malowniczo położone miejsce z wrzosowiskiem, niewielką latarnią morską oraz kapliczką. Białe domki dodają idyllicznego uroku temu miejscu. Unikalnym widokiem są także masywne skały, na których jedynie ptaki zdołały założyć swoje gniazda. W dzikim krajobrazie ptactwo świetnie odnalazło swoją ostoję. Można spotkać tutaj wiele różnorodnych gatunków, które to miejsce uznały za swój dom, gdzie czują się bezpiecznie. Na końcu miejscowości znajdują się liczne falochrony, które zatrzymują wzburzone morze i zapobiegają powodziom. Ścieżki w rezerwacie, który położony jest na wysokości 70 m n.p.m. są perfekcyjnie oznaczone, więc warto wybrać się na spacer, ponieważ oferuje on wiele ciekawych atrakcji do zobaczenia. Jeśli chcieliby Państwo przyjrzeć się bliżej żyjącym tu zwierzętom można skorzystać z wypożyczalni lornetek. Wybierając domy i apartamenty wakacyjne NOVASOL, z pewnością spędzą Państwo wyjątkowy i niezapomniany urlop w Bretanii! Już dziś zarezerwujcie swój wymarzony obiekt, w dogodnej lokalizacji.