search

Laponia – kraina dzikiej natury

Laponia zaprasza

Laponia, zwana również Finlandia Północną, jest największą krainą w Finlandii. Położona jest w górnej części kraju, granicząc ze Szwecją, Norwegią oraz Rosją. Jest to miejsce, gdzie można wypocząć pośród dzikiej natury oraz miejsc nietkniętych ręką człowieka. Laponia kusi jeziorami, lasami, tajgami oraz tundrą. Odwiedzających przyciągają także zorze polarne, które występują tu bardzo często.  Z roku na rok, przybywa tu coraz więcej turystów, mimo faktu, iż pierwsze opady śniegu pojawiają się w sierpniu, a kończą w połowie kwietnia. Wakacje w Finlandii, to także niebywała okazja na poznanie tutejszego życia, które, z racji panujących tu warunków, jest bardzo specyficzne.

No i najważniejsza atrakcja. Miasto Rovaniemi (stolica regionu), w którym mieście się wioska św. Mikołaja – to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Finlandia Północna

Domy wakacyjne

Finlandia Północna, jest regionem, który również znajdziecie w ofercie NOVASOL. Rosnąca liczba zapytań o destynacje prawdziwie naturalne spowodowała, że obecnie mamy tutaj szeroki wybór domów i apartamentów wakacyjnych. Wszystkie nasze obiekty są w pełni wyposażone oraz gwarantują komfort oraz wygodę. Większość kwater wykonanych jest z naturalnych materiałów, co jeszcze bardziej zbliży Was do natury. Domy wakacyjne w Finlandii, są również atrakcyjnie zlokalizowane – np. nad jeziorami, w miastach czy tuż przy ważnym szlaku turystycznym. Do naszych obiektów, możecie również wybrać się z domowym zwierzakiem. Równie udane wakacje, spędzą tu amatorzy wędkarstwa, ponieważ część domów posiada dla nich specjalne udogodnienia tj. łódź w cenie obiektu lub na wynajem, bezpośredni dostęp do jeziora itp.

Finlandia Północna

Wakacje na łonie natury

Laponia to prawdziwe bogactwo naturalnych krajobrazów. Znajdziecie tu góry, rzeki, jeziora i przede wszystkim lasy, które przez wieki nie zostały znacząco naruszone przez człowieka. Bardzo często, jedyna ingerencja to wytyczenie szlaku turystycznego, przez najlepsze miejsca i punkty widokowe. W tej części kraju można spotkać dziko żyjące gatunki zwierząt arktycznych tj. renifery czy pieśce. Urlop w Finalndii, to także możliwość poznania aż ośmiu parków narodowych Laponii:

  • Park Narodowy Zatoki Botnickiej – rezerwat obejmuje wody zatoki oraz archipelag, który został utworzony przez lodowiec. Do parku można dostać się tylko łodzią i jest on popularny wśród wędkarzy, ze względu na czyste i pełne ryb wody.
  • Lemmenjoki – jeden z największych rezerwatów w Europie. Położony jest na północnym krańcu kraju. Obejmuje on przepiękne i gęste lasy. Szlaki turystyczne są tu bardzo długie, a składają się także z mostów i odcinków, które można pokonać łodzią (za darmo). Do parku, co roku przybywają poszukiwacze złota.
  • Oulanka – rezerwat położony przy wschodniej granicy. Można tu obserwować życie Lapończyków – rdzennej ludności tej części kontynentu.
  • Pallas-Yllastunturi – w tym miejscu, podziwiać można florę tundry oraz arktyczne gatunki zwierząt.
  • Pyha-Luosto – najstarszy park w Finlandii. Słynie z tworów geologicznych, starych lasów oraz mokradeł.
  • Riisitunturi – rezerwat z górskimi krajobrazami. Cenne są tu również obszary bagienne.
  • Urho Kekkonen – park nazwany na cześć byłego premiera kraju. Prezentuje różne krajobrazy – od lesistych po tundrowe. Na terenach górzystych, podziwiać można piękne wodospady.
  • Syote – rezerwat obejmujący ochroną prastarą puszczę.