search

Kraina Jezior w Finlandii – niepowtarzalne miejsce

Kraina Jezior w Finlandii zaprasza

Kraina Jezior w Finlandii (nazywana geograficznie Pojezierzem Fińskim) to przepiękny region w środkowej części kraju. W Finlandii, region ten określa się jako Jarvi-Suomi. Kraina jezior obejmuje pięć prowincji kraju: Północną i Południową Savonię, Północną Karelię, Centralną Finlandię oraz Pirkanmaa.

 Jak sama nazwa wskazuje, znajdują się tu liczne jeziora. Ich wody oraz liczne rzeczki, zajmują aż 25% powierzchni regionu. Resztę regionu zajmują lasy i liczne miejscowości wypoczynkowe. Region jest wyżynny, co oznacza, że znajdują się tu liczne wzniesienia i pagóry. Łatwo więc wydedukować, iż wakacje w Finlandii to przede wszystkim aktywne spędzanie czasu. Amatorzy wypoczynku wśród zielonych krajobrazów również będą zachwyceni.

Kraina Jezior w Finlandii

Domy wakacyjne

Jeśli Kraina Jezior, to kierunek, którego szukacie – koniecznie sprawdźcie ofertę NOVASOL. Mamy tu domy i apartamenty wakacyjne, w których w miłych i komfortowych warunkach, spędzicie niezapomniany urlop. Nasze obiekty, świetnie sprawdzają się w roli baz noclegowych, a dzięki kompletnemu wyposażeniu kuchni, szybko i łatwo przyrządzicie posiłki. Domy wakacyjne w Finlandii, bardzo często maja bezpośredni dostęp do jeziora, a nawet łodzie na wyposażeniu. Ta informacja, z pewnością, zainteresuje amatorów wędkarstwa, bowiem to z myślą o nich, tworzymy  takie kwatery. Niemniej jednak, jeśli nie łowicie ryb, to także możecie wybrać taki dom, a łódź posłuży Wam do niezapomnianych rejsów.

Kraina Jezior w Finlandii

Aktywne wakacje

Kraina Jezior w Finlandii to przede wszystkim region skierowany do amatorów wypoczynku na świeżym powietrzu. Mnogość jezior i ich połączenia rzekami oraz kanałami, tworzą niezliczone możliwości ich eksploracji. Wybierając się na urlop w Finlandii, nie musicie zabierać ze sobą swojej łodzi lub kajaka. Na miejscu, znajdziecie liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego lub znajdziecie je na wyposażeniu domu wakacyjnego. Nad jeziorami, znajdziecie również kąpieliska, gdzie oprócz kąpieli słonecznych i wodnych, będziecie mieli okazję uprawiać sporty wodne. Cześć jezior, ukrywa również podwodne skarby, które odkryć można podczas nurkowania – wycieczki połączone z eksploracją dna jezior również są tutaj w ofercie.

Potężne lasy i puszcze, skłaniają do pieszych lub rowerowych wojaży. Przez Pojezierze Fińskie, prowadzą setki kilometrów szlaków turystycznych o różnych poziomach trudności. Podczas spacerów zobaczycie wodospady, strumyki, groble, wzniesienia oraz punkty widokowe, z których podziwiać można piękne krajobrazy. Kraina Jezior w Finlandii to także liczne parki wspinaczkowe, parki linowe oraz wycieczki trasami typu off-road na motorze lub quadzie.

Pojezierze fińskie, to również świetne miejsce na okres ferii. W miastach takich jak Kuopio czy Lahti, co roku odbywają się imprezy z cyklu Mistrzostw Świata lub Pucharu świata, a to oznacza, że panują tu świetne warunki do uprawiania sportów zimowych.

Kraina Jezior w Finlandii

Ciekawe miejsca

Rozległa Kraina Jezior już sama w sobie jest ciekawym miejscem. Tysiące jezior to gwarancja niezapomnianych przygód oraz widoków. Niemniej jednak, na miejscu znajduje się kilka obszarów, które wyróżniają się na tle całości. Wypoczynek w Finlandii, to możliwość poznania takich miejsc jak:

  • Park Narodowy Koli – rezerwat położony nad jeziorem Pielinen. Słynie ze wzgórza Ukko-Koli, które zimą jest areną narciarską oraz licznych jaskiń.
  • Tampere – jedno z największych  miast Finlandii z licznymi zabytkowymi fabrykami oraz parkami.
  • Lahti – miasto, które jest areną licznych dyscyplin zimowych.
  • Varkaus – miasteczko, które jest siedzibą Muzeum Muzyki Mechanicznej oraz kościoła, w którym znajduje się, największy w północnej Europie, przepiękny fresk.