search

Finlandia Zachodnia – kraina udanych wakacji

Finlandia Zachodnia zaprasza

Finlandia Zachodnia to region, jak sama nazwa wskazuje, obejmujący zachodnią część kraju. Jeszcze do 2009 roku, był to region administracyjny, a dziś to kraina turystyczna. Położona jest nad Zatoką Botnicką, a od strony wschodniej pokrywa się z częścią Pojezierza Fińskiego. Znajdują się tu jeziora, lasy oraz niesamowite wybrzeże szkierowe, które składa się z tysięcy płaskich wysepek. Wakacje w Finlandii, to idealne miejsce dla miłośników natury oraz intensywnego spędzania czasu. Finlandia Zachodnia to gwarancja przepięknych widoków oraz wyzwania dla Waszych mięśni. Równie atrakcyjny jest to region dla amatorów wędkowania – w setkach jezior, a także w Zatoce Fińskiej i Botnickiej czekają na Was liczne gatunki ryb.

Finlandia Zachodnia

Domy wakacyjne

Finlandia Zachodnia to pozycja, którą znajdziecie na stronach NOVASOL. Nasze domy i apartamenty wakacyjne w tym regionie, to gwarancja wypoczynku pośród dzikiej natury i pięknych widoków. Nasze obiekty są w pełni wyposażone oraz (w większości) wykonane tylko z naturalnych materiałów. Domy wakacyjne w Finlandii to także gwarancja komfortu i prywatności, jakże potrzebnej w dzisiejszych czasach. Nasze kwatery są często wyposażone w dodatkowe atrakcje jak saunę, ogród, widok na jezioro czy łódź na wyposażeniu. Ten ostatni dodatek, szczególnie polecamy wędkarzom. Łodzie motorowe lub wiosłowe znajdziecie w domach, które położone są tuż przy akwenach lub w bliskiej do nich odległości.

 

Aktywny wypoczynek na łonie natury

Finlandia Zachodnia to prawdziwy raj dla amatorów natury. Można śmiało przyjąć, że wystarczy spakować plecak i już od progu domu wakacyjnego czeka na Was niezapomniana przygoda w fińskich lasach. Kilometry szlaków pieszych i rowerowych, prowadzą przez najlepsze punkty widokowe i miejsca gdzie podziwiać można okazy flory i fauny. W fińskich lasach czekają na Was także parki linowe, małpie gaje czy wycieczki wozami terenowymi.

Urlop w Finlandii, to także wypoczynek nad wodą. Można tu wypoczywać na dwa sposoby. Pierwszy, to korzystanie z dobrodziejstw tysięcy jezior. Są one często połączone rzeczkami i kanałami, co daje wprost nieograniczone możliwości wycieczek łodzią bądź kajakiem. Nad jeziorami, znajdziecie również specjalnie przygotowane kąpieliska, gdzie śmiało możecie korzystać z kąpieli słonecznych i wodnych. Na takich plażach, czekają na Was również liczne atrakcje oraz możliwość uprawiania sportów wodnych.

Drugi sposób to wypoczynek nad wodami zatok, które wchodzą w skład Morza Bałtyckiego. Liczne kąpieliska pozwolą Wam na błogi wypoczynek,  także umożliwią uprawianie sportów wodnych tj. windsurfing czy żeglarstwo. Południowa część regionu, to wybrzeże szkierowe, które powstało na wskutek działalności lodowca. Składa się ono z tysięcy wysepek, porośniętych drzewami iglastymi. Często na wyspie znajduje się tylko dom i przystań. Miejsce to jest pod ochroną w ramach parku Narodowego Morza Archipelagowego. Dzięki temu, możecie tu podziwiać niesamowite widoki oraz ptactwo wędrowne i morskie.

Finlandia Zachodnia

Ciekawe miasta

Finlandia Zachodnia zajmuje tą część kraju, gdzie znajduje się kilkanaście ważnych ośrodków miejskich. Wynajmując apartament wakacyjny w Finlandii, warto odwiedzić takie miejsca jak:

  • Turku – najstarsze miasto w kraju. Podziwiać tu można Zamek oraz Katedrę Miejską z XIII wieku, średniowieczną zabudowę oraz wiele innych zabytków i muzeów.
  • Jyvaskyla – miasto uniwersyteckie oraz baza Rajdu Finlandii. Położone nad jeziorem Paijanne, kusi zabytkami, letnimi szlakami oraz sportami zimowymi.
  • Tampere – jedno z największych miast w Finlandii, które położone jest między dwoma jeziorami. Miasto słynie ze świetnie zachowanych budowli z XIX wieku oraz dwunastu muzeów i sześciu parków.