search

Finlandia Południowa – kraina jezior i atrakcji

Finlandia Południowa czeka na Was

Finlandia Południowa, to jak sama nazwa wskazuje, kraina położona w dolnej części kraju. Dziś, region ten jako jednostka administracyjna nie istnieje, jednak w dalszym ciągu używa się nazwy „Finlandia Południowa”, aby określić daną część kraju. Region położony jest nad Zatoką Fińską  od południa, oraz nad jeziorami (od strony północy), granicząc z Pojezierzem Fińskim. Świetne połączenie naturalnych krajobrazów i miejsc oraz licznych miast i miasteczek powoduje, że udane wakacje w Finlandii spędzi tu każdy. Możecie tu zarówno leniuchować przez cały okres urlopu lub aktywnie spędzić każdą chwilę. To już tylko zależy od Was.

Finlandia Południowa

Domy wakacyjne

Jeśli Finlandia Południowa skusiła Was powyższym opisem, to koniecznie sprawdźcie ofertę NOVASOL w tym regionie. Nasze domy i apartamenty wakacyjne znajdziecie zarówno na atrakcyjnym wybrzeżu, nad jeziorami, w miastach oraz wśród dzikiej natury, Dzięki temu macie dowolność wyboru jak zechcecie spędzić Was długo oczekiwany urlop. Domy wakacyjne w Finlandii, to również gwarancja jakości oraz pełnego wyposażenia obiektów w meble oraz niezbędne sprzęty (w tym AGD). Szczególną uwagę na naszą ofertę powinni zwrócić amatorzy wędkarstwa, ponieważ część oferty skierowana jest również dla nich. Wędkarze znajdą tu liczne kwatery, które posiadają specjalne chłodnie oraz łódź na wyposażeniu. Bardzo często, takie obiekty posiadają również bezpośredni dostęp do jeziora. A tutejsze jeziora, dzięki czystości, są pełne różnych gatunków ryb.

Finlandia Południowa

Aktywne wakacje

Urlop w Finlandii można spędzić na mnóstwo sposobów. Wybierając część położoną nad wodami Zatoki Fińskiej, Finlandia Południowa ma dla Was liczne piaszczyste plaże, gdzie można swobodnie korzystać z kąpieli wodnych i słonecznych. Wody zatokowe świetnie się również nadają do uprawiania sportów wodnych takich jak żeglarstwo czy windsurfing. W nadmorskich miejscowościach znajdziecie liczne wypożyczalnie sprzętu, dzięki któremu np. poznacie kraj od strony wody. Amatorzy nurkowania, również znajdą tu coś dla siebie, ponieważ są tu organizowane rejsy połączone z podwodną eksploracją.

Podobna oferta czeka Was w północnej części regionu. Mnogość jezior stworzyła tu świetne warunki do pływania, żeglowania oraz spływów kajakowych. Nad akwenami również znajdziecie plaże, które są wyposażone w infrastrukturę turystyczną oraz liczne atrakcje.

W Finlandii można również przyjemnie spędzić czas na rowerze lub podczas pieszych wojaży. Przez cały region, prowadzą liczne szlaki turystyczne. Szczególnie polecane są trasy w parkach narodowych, które tu występują, a mianowicie: Nuuksio oraz Sipoonkorpi. Podziwiać w nich można chronione jeziora oraz lasy nietknięte działalnością człowieka.

Finlandia Południowa

Miasta regionu

Finlandia Południowa, słynie również z wielu miast i miasteczek, gdzie można poznać ich historię, tradycje oraz zwyczaje. W wielu osadach można znaleźć wiekowe zabytki, sięgające czasów prehistorycznych, a także ślady Wikingów. Wczasy w Finlandii, to okazja na poznacie takich miast jak:

  • Helsinki – stolica kraju, w której podziwiać można ekspozycje licznych muzeów, twierdzę Suomenlinna, Pałac Prezydencki, park Kaivopuisto, Katedrę, Stary Kościół i wiele innych atrakcji.
  • Hameenlinna – miasto ze średniowiecznym zamkiem Hame oraz Kościołem św. Krzyża.
  • Kotka – miasto portowe, w której podziwiać można Akwarium, Park Sapokka oraz wybrać się w rejs po okolicznych wyspach.
  • Lahti – miasto, które jest areną sportów zimowych.
  • Porvoo – miasteczko z przepiękną starówką oraz Katedrą z XIV wieku. Koniecznie też zajrzyjcie do Muzeum Lalek i Zabawek.