search

Domy wakacyjne w Finlandii

Jakie są atuty wakacji w Finlandii?

To bardzo proste pytanie! Niekończące się przestrzenie, krystaliczne powietrze, zorze polarne, białe noce, gęste lasy i niezliczone jeziora to główne atuty charakterystyczne dla Finlandii. To właśnie one doprowadzają do tego, że coraz więcej ludzi szuka tu właśnie wypoczynku i go znajduje. Urlop w domku wakacyjnym (np. dom w Krainie fińskich jezior) jest kuracją dla ciała i duszy i jest idealnym punktem wyjścia do poznawania tego fascynującego kraju.

Wakacje w Finlandii

Wakacje w domu wakacyjnym w Finlandii - przeżyj to sam!

Dom wakacyjny jest idealnym zakwaterowaniem na wakacje w prywatnej atmosferze. A każda wyprawa na zwiedzanie Finlandii może zacząć się już od progu domu wakacyjnego. Nie zwlekajcie Państwo - już dziś zarezerwujcie dom wakacyjny w Finlandii! Wewnątrz kraju czekają na Państwa liczne jeziora i lasy. Mogą tu Państwo uprawiać sporty wodne oraz łowić ryby. Każdy region Finlandii jest inny i ma swoje cechy charakterystyczne. Urządzcie przejażdżkę poprzez dziką Laponię, odwiedzcie liczne jeziorka na południowym zachodzie kraju lub zorganizujcie wycieczkę do Helsinek. Z pewnością będą Państwo zachwyceni pobytem w Finlandii.

Dom wakacyjny w Finlandii

Wakacje w Finlandii

Odkryj Finlandię, jako kraj idealny na wakacje. Amatorom kąpieli słonecznych polecamy odwiedzenie latem zachodniego wybrzeża (sprawdźcie naszą ofertę "noclegi w Finaldii Zachodniej"), które zaliczane jest to najbardziej słonecznych regionów Europy Północnej. Woda w jeziorach i zatokach osiąga latem temperaturę 20 stopni Celsjusza i więcej. Panują tu idealne warunki kąpieliskowe. Finlandia jest również idealnym celem na zimowy wypoczynek w domu wakacyjnym - zima trwa tu pół roku i opady śniegu są gwarantowane. Nieważne czy zdecydują się Państwo na letni czy zimowy urlop w domu wakacyjnym - Finlandia chętnie Państwa powita! Podczas dnia polarnego, który trwa tu nawet 70 dni, możecie w pełni korzystać z wakacji w Finlandii, kraju tysiąca jezior. Wybierając, położony nad wodą dom wakacyjny NOVASOL macie możliwość skorzystania z wielu aktywności, takich jak pływanie, wędkowanie, pływanie kajakiem, łodzią wiosłową oraz żeglowanie. Z pewnością zakochacie się w tym pięknym kraju i będziecie tu wracać na cudowne wakacje w otoczeniu dziewiczo pięknej przyrody. Zachwycą Was tu zielone lasy, pokryte śniegiem wzgórza oraz 188 000 czystych jezior, które są domem dla dzikich zwierząt i ptaków. Jesteśmy pewni, iż nie będziecie chcieli zakończyć swoich wakacji w Finlandii!

Finlandia na urlop

Finlandia - kraj sauny

Kto nie zna fińskiej sauny? Sauna to jedna z bardziej znanych fińskich tradycji. Już od ponad 1500 lat Fini korzystają z dobrodziejstwa jakim niewątpliwie jest sauna. Poza funkcją relaksacyjną służy ona poprawie kondycji fizycznej. Dlatego nawet małe dzieci są w Finlandii zabierane przez rodziców do sauny. Wiele domów wakacyjynch w Finlandii wyposażonych jest w saunę, często znajdują się one w oddzielnych budynkach i niejednokrotnie usytuowane są w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora. Moąd więc Państwo od razu w sauny wskoczyć do chłodnego jeziora. Zachęcamy Państwo do odwiedzenia wspaniałej Finlandii i skorzystania z bogatej oferty saun!

Fińskie sauny - zrelaksuj się podczas wakacji

Prosimy pamiętać, iż nie tylko w Finlandii NOVASOL ma w swojej ofercie wspaniałe domy i apartamenty wakacyjne. Nasze wspaniałe kwatery na wakacje znajdują się w wielu europejskich krajach. Dlatego zachęcamy do wyboru kraju i rezerwowania domu wakacyjnego w Europie. A może zainteresuje Was dom wakacyjny w Norwegii lub przytulny domek w Szwecji? Sprawdźcie naszą ofertę i wybierzcie dla siebie idelane miejsce na wymarzone wakacje.

Czy wiedzieliście, że?

  • Słowo ‘sauna’ wywodzi się z Finlandii, gdzie obecnie znajdują się ponad dwa miliony saun, wliczając w to jedną, znajdującą się w fińskim parlamencie!
  • W Finlandii żyje najrzadszy na świecie gatunek fok – foki Saimaa ringed.
  • Oficjalny dom “prawdziwego” Świętego Mikołaja jest w Rovaniemi w Północnej Finlandii!