Pomysł na ciekawe wakacje w Himmerland

Himmerland jest półwyspem położonym w półncno-wschodniej części Jutlandii. Od południa linią graniczna regionu jest fiord Mariager, od północy i zahodu fiord Limfjorden, a od wschodu słone wody cieśniny Kattegat. W związku z takim położeniem, można dowolnie wybierać czy urlop spędzić na jednej z zadbanych piaszczystych plaż, czy też nad skalistymi wybrzeżami pełnymi urokliwych zatoczek. Ciekawą alternatywą jest również wypcozynek w głębi półwyspu, pośród lasów i jezior. Apartamenty i domy wakacyjne w Danii, z pewnością ułatwią wybór wakacji. Domy i apartamenty wakacyjne NOVASOL znajdziecie w każdej części półwyspu. Dzięki dogodnemu położeniu, a tkaże bogatemu wyposażeniu i wszystim mediom, dla Was pozostanie już tylko wybór, w której części regionu zechcecie najbardziej wypoczną. Nasze kawtery mają własne kuchnie, więc to również Wy bedziecie mogli zdecydować czy przygotowywać potrawy z miejscowych specjałów i przypraw, czy też skorzystać z bogatej oferty tutejszych tawern i restauracji.

Himmerland

Atrakcje regionu

Himmerland jest regionem, w którym stolicą jest Aalborg. To duże portowe miasto z licznymi zabytkami i atrakcjami dla turystów. Jednak poza Alborgiem, na półwyspie znajdą Państwo mnóstwo małych i większych miasteczek, które również mają przygotowane liczne atrakcje dla odwiedzających. Wakacje w Jutlandii Północnej, pozwolą Wam na odwiedzenie:

  • Hobro – miasteczko na końcu fiordu Mariager. Warto przespacerować się po starym rynku i wzdłuż uliczek, wśród których stoją świetni zachowane zabytkowe domki.

  • Fyrkat – to pozostałości po okrągłej fortecy Wikingów. Niedaleko znajduje się świetnie zachowany cmentarz z tych samych czasów oraz skansen, w którym można zobaczyć rekonstrukcje domów oraz farm, a tkaże poznać historię Wikingów na tych ziemiach.

  • Aars – niewielkie, urokliwe miasteczko z XIV wieku, w głębi półwyspu. Jest to również świetne miejsce na spacer oraz odwiedzenie miejscowego muzeum, w którym znajduje się ekspozycja ukazujące historię kultury i sztuki w regionie.

  • Nibe – miejscowość z mariną, z której można wyruszyć na rejs wśród niezamieszkanych wysp fiordu Limfjorden.

  • Ronbjerg – z kolei z tego miasteczka, pływają promy na wyspę Livo, która jest objęta ochroną ze względu na świetnie zachowaną florę i faunę.

Opórcz tego, liczne miasteczka wzdłuż wybrzeża Kattegat, mają w swojej ofercie typowe atrakcje dla nadmorskich kurortów. Są tam świetnie rozwiniete bazy sportowe, w których mozna uprawiać golf, surfing, zeglarstwo czy windsurfing.

Himmerland

Lille Vildomose

Urlop w Jutlandii Wschodniej to również świetna okazja aby odwiedzić chroniony obszar torfowisk – Lille Vildmose. Znajdują się tu liczne wzgórza, jeziora oraz wąwozy, ze świetnie rozbudowaną siecią szlaków i tras rowerowych oraz z wieloma punktami widokowmi. Na tym chronionym obszarze, spotkać mozna wiele gatunków dziko żyjących zwierząt i ptaków. To właśnie tu, można spotkać żubry oraz w specjalnym centrum poznać program, dzięki któremu ten zagrożony gatunek zachował się na tym terenie. Oprócz tego w Centrum Vildmosecentret można zobaczyć wiele interaktywnych wizualizacji ( w tym symulator lotu orła), a także wystawy z historią regionu oraz ochroną przyrody.