search

Wakacje w domu wakacyjnym w Skagen

Odkryj Skagen

Skagen jest szczególne. Sławni artyści byli zdania, że to wyjątkowe miejsce. Inni sądzą, że pojawiająca się tutaj lekka bryza potrafi natchnąć duszę i ciało. Znowu jeszcze inni są zdania, że sprawia to wyjątkowe położenie. Plaże - przeszło 60 km z kąpieliskami, z dwoma morzami: Morzem Północnym i Morzem Bałtyckim, których wody mieszają się na samym końcu, na cyplu. Wydawać się może, że toczą ze sobą odwieczną walkę.

Skagen to najbardziej wysunięta na północ część Danii z urokliwymi wioskami rybackimi, wąskim piaszczystym cyplem, który oddziela Kattegat od Skagerrak. Ze względu na światło, kolor piasku i morza miejsce to jest zagłębiem artystów fotografików i malarzy.

Skagen jest atrakcyjne dla wszystkich, którzy chcą spędzić wakacje w najpiękniejszej miejscowości wypoczynkowej w Danii.

Od przeszło 100 lat Skagen przyciąga artystów - zwłaszcza sławnych malarzy – z powodu fantastycznego światła, charakterystycznych żółtych domów, przyrody i atmosfery. Pracami artystów można się zachwycić w muzeach, zwłaszcza w Muzeum Malarstwa. W tym miejscu znajdują się prace duńskiego malarstwa okresu tzw. Złotych Dni (z czasów I połowy XIX wieku) oraz kolekcję prac z okresu 1830-1930.

Poza miastem Skagen warto odwiedzić Gl. Skagen, Hulsig, Kandestederne i Skiveren. Urocze miejscowości z ich atrakcjami. Przykładowo także ruchome wydmy Råbjerg Mile to oczywisty cel wycieczki. To m. in. dlatego często turyści powracają co roku w to miejsce, do Skagen. Jeśli Państwo chcą chętnie poznać miejscową kulturę na wakacjach, warto odwiedzić liczne muzea oraz znany dom Michała i Anny Ancher. Dom wakacyjny w Danii stanowi zawsze idealną bazę wyjściową na wakacje.

Zarezerwuj dom wakacyjny w Skagen