Skagen zaprasza

W Jutlandii północnej znajdą Państwo dużo atrakcji i zabytków. Należy wymienić naturalnie Grenen, najbardziej wysunięty na północ punkt Danii, Skagen i Råbjerg Mile, kościół pod piaskiem. Muzea w Skagen, i Muezum Malarstwa w Skagen to stałe miejsca, które warto odwiedzić będąc w tej części Danii – Jutlandii północnej.

Coroczny festiwal piosenki wzbudza nieustannie dobre emocje i to tylko godzinę drogi na przykład od lunaparku Fårup Sommerland, Farm-Fun i Tivoliland w Ålborg oraz Muzeum Morza Północnego i Ålborg Zoo.

Skagen

Fårup Sommerland

W Fårup Sommerland, pomiędzy Blokhus i Løkken, wszyscy mają wielką frajdę. Nie brakuje tutaj atrakcji dla dużych i małych.

Akcja, prędkość i napięcie, tego wszystkiego doświadczą Państwo w Actionland. Ogromną frajda dla amatorów pływania w Aquaparku i wiele niespodzianek w Fårup Sommerland. Tu, czekają Was wyjątkowo przyjemne wakacje w Danii.

 

Muzeum Morza Północnego

Na samym końcu Jutlandii, w Hirtshals znajduję się oceanarium, którego główną atrakcją jest mieszczące 4,5 miliona litrów morskiej wody akwarium. W tym zbiorniku można podziwiać ławice ryb pelagicznych, śledzie, makrele, belony. Nie brakuje też płaszczek i płastug. Największe wrażenie robią samogłowy – ryby strefy tropikalnej, wpływające do Morza Północnego latem, gdy temperatura wynosi ponad 16 stopni C. Takie pływające głowy z płetwami mogą ważyć nawet 2 tony. W Muzeum Morza Północnego można zobaczyć prawie wszystkie gatunki ryb i istot żywych występujących w tym morzu. W dużych akwariach pływają foki, mątwy i rekiny. Pełen wrażeń dzień czeka całą rodzinę, która odwiedzi to muzeum w Hirtshals.

Skagen

Ålborg Zoo

W Ålborg zoo staną Państwo naprzeciwko dzikich zwierząt. Znajduję się tutaj 138 różnych gatunków zwierząt - w sumie ok. 1300 zwierząt z całego świata. Słonie, lwy, małpy, niedźwiedzie, lamparty, tygrysy i inne z egzotycznych krajów.

Ålborg zwany również małym Paryżem Północy, jest czwartym, co wielkości miastem Danii. Szybko stał się znaczącym ośrodkiem handlu śledziami, zbożem i ośrodkiem przemysłu gorzelnianego – Akvavit. Można tutaj odwiedzić Tivoliland, największy park rozrywki w północnej Jutlandii, muzeum sztuki ze zbiorami sztuki współczesnej, sławną Jomfru Ane Gade – najdłuższą ulicę w Danii z barami, restauracjami i klubami nocnymi. To tutaj jest ok. trzystu restauracji, klubów i pubów.

 

Możliwości zakupowe

Skagen cały rok jest aktywnym miastem i można tutaj znaleźć mnóstwo supermarketów i mniejszych sklepów. Leżące w pobliżu Frederikshavn, jest miastem handlowym z dobrymi możliwościami zakupowymi w spokojnej strefie dla pieszych.

Skagen

Wskazówki

Atrakcje i zabytki w i wokół Skagen nie są żadną tajemnicą, ale niewielu gości zauważa szczególne światło w Skagen i na jego terenach podmiejskich dzień po dniu. To światło zainspirowało wielu artystów do tworzenia swoich dzieł.