Ciekawe miejsca docelowe w Jutlandii Północnej

Dla każdego coś odpowiedniego

Północna Jutlandia w Danii zaskoczy nawet najbardziej wymagającego turystę. Praktycznie każdy jest w stanie znaleźć tu coś odpowiedniego dla siebie na miłe spędzanie wakacji. Ten region Danii jest dość słabo zaludniony i dlatego od wielu lat jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku zarówno Duńczyków, jak i miłośników aktywnej turystyki z całej Europy. Jutlandia Północna przyciąga nie tylko żeglarzy czy zapalonych rowerzystów, ale także artystów. Jutlandia Północna to raj dla miłośników spokoju i malowniczych widoków. Dużym powodzeniem cieszą się przede wszystkim szerokie plaże nad brzegami Morza Północnego. Pośród rozległych wrzosowisk otaczających Limfjorden natkniecie się na doskonale zachowane kamienne zamki, kościoły i inne ciekawe elementy dawnej architektury. Jedną z takich perełek jest kamienny zamek Spøttrup Slot – najlepiej zachowany średniowieczny zamek w całej Danii. Na brak atrakcji w Jutlandii Północnej nie mogą narzekać także najmłodsi turyści. Na wyspie Mors Jesperhus znajduje się park rozrywki Jespershus, gdzie oprócz nagromadzenia setek tysięcy kwiatów wrażeń poszukać można w akwarium, parku egzotycznych zwierząt czy też zabawić się w kompleksie basenów dla dzieci. Poza tym przylądek Grenen jest najdalej wysuniętą częścią Danii i z tego względu na to przyciąga turystów i wrażeń spragnionych wędrowców. Stolicą Północnej Jutlandii jest miasto Aalborg, jest ono czwarte pod względem ludności miasto w Danii. Życie kulturalne miasta koncentruje się wokół Centrum Kongresowo-Kulturalnego oraz Centrum Utzona, w których dobywają się liczne wystawy, koncerty i konferencje. Zainteresowani? - rezerwujcie więc kwatery z oferty "noclegi Dania" i w drogę!

Jutlandia Północna

Bratte

Bratten w północnej Jutlandii na wschodnim wybrzeżu to przepiękna miejscowość wypoczynkowa. Bratten to nadzwyczaj atrakcyjna miejscowość położona ok. 30 km na południe od Skagen. Położenie miejscowości przy Kattegatt oznacza, że spędzicie wakacje w pobliżu plaż i wody. Wiele możliwości do aktywnego spędzenia wypoczynku, które oferuje to miejsce, gwarantuje niezapomniane wakacje, pomimo zmiennej pogody. Tylko kilometr od Bratten jest wioska rybacka Strandby, które jest interesującym portem rybackim i jachtowym. Tutaj można kupić świeżą rybę lub pospacerować na molo. Ponadto na tym terenie znajdują się dwa dobre pola golfowe, jak również warunki wędkarskie u wybrzeża i łowiska.

 

Lonstrup

Lønstrup jest jednym ze wspaniałych kąpielisk, które znajdują się wzdłuż wybrzeża zachodniego północnej Jutlandii. Piękne plaże, fantastyczna przyroda i szeroki horyzont. Ze względu na tak piękne okolice, urlopowicze tutaj chętnie wracają. W Lønstrup nad Morzem Północnym znajdziecie trzy przepiękne plaże i liczne możliwości spędzenia aktywnie czasu wolnego. Tutaj można spotkać przechadzających się rybaków przy wciąganiu ich kutrów na plażę, pospacerować po głównej ulicy przytulnego miasta, gdzie są piękne sklepy, galerie i ceramiczne warsztaty.

Jutlandia Północna

Lokken

Lökken jest położone na zachodnim wybrzeżu w północnej Jutlandii, przy którym znajduję się wiele najpiękniejszych kąpielisk. Tutaj zobaczysz Morze Północne, białe, szerokie piaszczyste plaże, fantastyczne wydmy oraz możesz relaksować ciało i duszę. Była wioska rybacka Lökken nad Morzem Północnym przekształciła się w prawdziwy urlopowy raj, nie tracąc jednak uroku. Małe miasto, którego motto brzmi być czynnym, kiedy reszta kraju ma wakacje posiada niepowtarzalną atmosferę i wiele możliwości spędzenia aktywnie czasu dla dorosłych i dzieci.

 

Plaża Groenhoj

Plaża Gronhoj jest pięknym miejscem, w którym możecie całkowicie wypocząć i spędzić czas z rodziną. Gronhoj jest położone pomiędzy Løkken i Blokhus na Północnej Jutlandii. Tutaj nad zatoką Jammer i Morzem Północnym można spędzić relaksujący urlop i pełne wrażeń wakacje z rodziną. Plaża Grönhöj jest w bezpośredniej odległości od domków wakacyjnych NOVASOL. Na przyjaznej dla dzieci plaży, gdzie woda jest płytka, jest dużo miejsca do harcowania i pluskania się w wodzie. Późnym popołudniem można kupić na kolację świeżo złowioną rybę przez miejscowych rybaków.

Jutlandia Północna

Plaża Saltum

Plaża Saltum przyciąga słońcem i ciekawymi możliwościami aktywnego spędzenia czasu. Plaża Saltum z białym piaskiem i odpowiednią wodą do kąpieli należy do najlepszych plaż Europy Północnej. Na plaży powiewa oczywiście niebieska flaga, która oznacza kąpielisko czyste i wysokiej jakości. Plaża Saltum jest położona przy Morzu Północnym, Stąd niedaleko do licznych atrakcji, które są w północnej Jutlandii. Miejsce to, jest idealnym punktem wyjścia, na wakacje na wybrzeżu zachodnim. W pobliżu znajduję się Fårup Sommerland z przeszło 50 atrakcjami i największy aquapark w kraju.

Jutlandia Północna

Skagen

Skagen jest szczególne. Sławni artyści byli zdania, że to wyjątkowe miejsce. Inni sądzą, że pojawiająca się tutaj lekka bryza potrafi natchnąć duszę i ciało. Znowu jeszcze inni są zdania, że sprawia to wyjątkowe położenie. Plaże - przeszło 60 km z kąpieliskami, z dwoma morzami: Morzem Północnym i Morzem Bałtyckim, których wody mieszają się na samym końcu, na cyplu. Wydawać się może, że toczą ze sobą odwieczną walkę. Skagen to najbardziej wysunięta na północ część Danii z urokliwymi wioskami rybackimi, wąskim piaszczystym cyplem, który oddziela Kattegat od Skagerrak. Ze względu na światło, kolor piasku i morza miejsce to jest zagłębiem artystów fotografików i malarzy. Skagen jest atrakcyjne dla wszystkich, którzy chcą spędzić w najpiękniejszej miejscowości wypoczynkowej, wakacje w Danii. Od przeszło 100 lat Skagen przyciąga artystów - zwłaszcza sławnych malarzy – z powodu fantastycznego światła, charakterystycznych żółtych domów, przyrody i atmosfery. Pracami artystów można się zachwycić w muzeach, zwłaszcza w Muzeum Malarstwa. W tym miejscu znajdują się prace duńskiego malarstwa okresu tzw. Złotych Dni (z czasów I połowy XIX wieku) oraz kolekcję prac z okresu 1830-1930. Poza miastem Skagen warto odwiedzić Gl. Skagen, Hulsig, Kandestederne i Skiveren. Urocze miejscowości z ich atrakcjami. Przykładowo także ruchome wydmy Råbjerg Mile to oczywisty cel wycieczki. To m. in. dlatego często turyści powracają co roku w to miejsce, do Skagen. Jeśli Państwo chcą chętnie poznać miejscową kulturę na wakacjach, warto odwiedzić liczne muzea oraz znany dom Michała i Anny Ancher.