Plaże na Fanø

Wakacje na wyspie Fanø

Jeżeli chcą Państwo wybrać odpwiedni dla siebie dom wakacyjny w Danii, zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty na wyspie Fano. Na Fanø po zachodniej stronie Morza Północnego rozciąga się 15 kilometrów najdrobniejszej piaszczystej plaży, która słynie, jako Najlepsze kąpielisko Danii. Tutaj jest dużo możliwości do zabawy i liczne osłonięte od wiatru miejsca na wydmach gdzie spokojem można się rozłożyć z własnym kocem. Zapraszamy zatem na wakacje na Fanø, jeśli marzą Państwo o lenistwie i wylegiwaniu się na słońcu. Na wyspie Fanø słońce jest prawie przez cały rok.

 

Położenie plaż

Na zachodzie wyspy przed wydmami ciągną się jedne z najszerszych i najładniejszych piaszczystych plaż w Danii. Warunki kąpielowe są tutaj wspaniałe. Plaże są, zatem wizytówką wyspy i każdy turysta, który tutaj był może to potwierdzić. W ciągu ostatnich stu lat piaszczyste plaże poszerzyły się o około 200 m. Wyspa rozrasta się w kierunku północno-zachodnim i zachodnim, a kurczy jej południowy brzeg. Zachodnie plaże otaczają ciągnące się przez całą długość wyspy wydmy.

Fano

Gratka dla miłośników przyrody

Na wyspie występuje bogata, ciekawa roślinność i wyspa jest ulubionym miejscem pobytu wielu gatunków ptaków morskich. W zatoce Albuen można zobaczyć mnóstwo kaczek, gęsi i ptaków brodzących w morzu. Można też obserwować foki wygrzewające się na piasku a widok ten jest naprawdę wspaniały. Roślinność plaży jest niezwykła, od południowej strony Hønen w Sønderho aż do najbardziej północnego Søren Jessens Strand też, jako miejsce zbierania bursztynu. Na tym obszarze jest również chroniony rezerwat z tysiącem różnych gatunków ptaków, który jest stacją na kursach przelotów.

 

Wypoczynek dla aktywnych

W sezonie letnim plaże są oblegane przez spragnionych wypoczynku, słońca oraz relaksu wczasowiczów. Zwolennicy bardziej aktywnego wypoczynku także znajdą tutaj coś dla siebie, ponieważ mogą skorzystać z usług licznych szkółek windsurfingu czy wypożyczalni sprzętu wodnego. W południowym kierunku Rindby są wyznaczone wielokilometrowe odcinki na uprawianie windsurfingu i Buggies.

 

Dozwolone na plaży:

  • jazda samochodem
  • Buggies
  • windsurfing
  • lotniarstwo
  • jazda konna
  • zbieranie bursztynu

NOVASOL chętnie pomoże Państwu spełnić marzenia o pobycie na wyspie Fanø i pomoże wybrać odpowiedni dom wakacyjny przy plaży! Na pewno uda się cos wybrać z szerokiej bazy sprawdzonych domów wakacyjnych na wakacje w Danii! Zapraszamy do kontaktowania się z nami.