Najpiękniejsze plaże na Bornholmie

Wakacje na bornholmskiej plaży

Bornholm nazywany jest często Majorką Północy, ponieważ położenie wyspy sprawia, że jest miejscem o największej liczbie godzin słonecznych w Danii. Bornholm ma łagodny klimat i bogatą naturę. Każde Państwa znajdzie tu wszystko, co potrzeba na wakacjach: od klifów, dużej ilości zieleni, do szerokich plaż, o drobnym piasku i łagodnych zejściach do Bałtyku. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, tj. pływanie lub pływanie kajakiem morskim. Również osoby preferujące słodkie nicnierobienie na plaży, znajdą tu doskonałe warunki. Domy wakacyjne z katalogu "Bornholm noclegi", to idealny początek Państwa wakacji!

Bornholm

Wspaniała przyroda

Bornholm posiada urozmaiconą linię brzegową. Zróżnicowane plaże dzielą od siebie małe odległości. Są tu przyjaznej dzieciom plaże z płytką wodą w Balce, niemal bezkresne piaski Dueodde i skaliste wybrzeża przy Sandkås i Sandvig. Będąc na plaży na Bornholmie znajda Państwo miejsca osłonięte od wiatru. Mówi się, że plaża w Dueodde to nie tylko najlepsza plaża na Bornholmie, ale również w całej Danii i na wybrzeżu Bałtyku. Nieskazitelnie biały, czysty piasek ciągnie się na długości kilkunastu kilometrów, szerokością sięga od 50 do prawie 150 metrów. Większość naszych klientów wybiera właśnie plaże z południowej części wyspy ze względu na piaszczysty piasek i szerokie plaże. W słoneczne lato klarowne wody Bałtyku oraz przybrzeżne skały szybko się nagrzewają i utrzymują ciepło do późnej jesieni, dlatego Bornholm słynie z tego, że można się tu kąpać w morzu aż do połowy września. Rezerwacja kwater z oferty "noclegi Dania", będą spełnieniem Państwa marzeń, tutaj, w ciszy i spokoju odpoczną Państwo od codzienności.

Bornholm

Domy wakacyjne przy plaży

Szczególnie polecana jest linia brzegowa w okolicach Alligne. Znajduje się tam plaża Sandkås, której piaszczyste fragmenty przeplatają się z charakterystycznymi dla Skandynawii skalistymi klifami. Dodatkowo, tuż przy brzegu znajdują się niewielkie skaliste wysepki zwane szkierami. Nie ma tutaj specjalnie wydzielonych terenów dla naturystów. Plaże są dla wszystkich. Prosimy nie dziwić się, gdy na piasku obok nas rozbiją się turyści, którzy jednak zrzucą z siebie wszystko. NOVASOL słynie z domów wakacyjnych w pobliżu plaż. Na Bornholmie także mamy bazę domów, z których okien widać wody Bałtyku. W ofercie NOVASOL czekają na Państwa w pełni wyposażone domy i apartamenty wakacyjne o różnym standardzie i wyposażeniu. Dokonując rezerwacji sami Państwo decydują o poziomie luksusu, w jakim chcą spędzić wakacje.

Bornholm

Bogactwo plaż

Poniżej krótki opis poszczególnych plaż Bornholmu:

  • Balka, Dueodde, Boderne: piaszyste plaże, auta niedozwolone
  • Snogebæk: plaża piaszczysta, częściowo z kamieniami, auta niedozwolone
  • Sommer odde, Østre Sømark, Vestre Sømark, Arnager, Stampen, Hasle: plaże piaszczyste z kamieniami, auta niedozwolone
  • Sandvig: piaszczysta zatoka kąpieliskowa, pomost, auta niedozwolone
  • Melsted: plaża piaszczysta z kamieniami, auta niedozwolone

Zapraszamy do przejrzenia pełnej oferty NOVASOL - tutaj z pewnością każde z Państwa znajdzie odpowiedni dom na urlop w Danii.