Dalmacja - różnorodność trzech światów

Wyjątkowość Dalmacji

Dalmacja to wysunięty najbardziej na południe region Chorwacji. Oprócz wspaniałej pogody w okresie letnim, charakteryzuje się on również bogactwem kulturowym i historycznym. Dzięki połączeniu wakacji w domu wakacyjnym z licznymi możliwościami zwiedzania, spędzicie tu udane wakacje. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą całą ofertą "domy i apartamenty Chorwacja". Czeka tu jeszcze więcej inspiracji i pomysłów na wspaniały, prywatny urlop.

Dalmacja

Dalmacja Północna

Dalmacja Północna przedstawia najwyższy szczyt Chorwacji - Dinara 1.831 m, który położony jest na wschód od Knin. Port promowy o największym znaczeniu znajduje się w Zadarze (polecamy ofertę "Zadar noclegi"). To położone na północy miasto na cyplu zaprasza ze swoim znanym Starym Miastem do odwiedzenia. Na południu leży miasto Szybenik (Šibenik), które wabi wielu zwiedzających Katedrą Św. Jakuba (Św. Jakova), zaliczoną do dziedzictwa kultury światowej UNESCO. Przy wybrzeżu Dalmacji Północnej leży 383 wysp, wysepek i skał. Na największą wyspę można dostać się statkiem, a na wyspy Pasman i Ugljan prowadzi m.in. most. Trzy parki narodowe utrwalają krajobrazowy obraz Dalmacji Północnej: archipelag Kornati z ponad 150 dużymi i małymi wyspami - to raj dla żeglarzy i miłośników natury. Wodospady w Parku Narodowym Krka na północ od miasta Šibenik są szczególnym przedstawieniem natury. Dodatkowo w Dalmacji Północnej znajduje się Park Narodowy Paklenica.

Dalmacja

Dalmacja Środkowa

Najpiękniejsze miasto świata, tak pięknie mieszkańcy Splitu określają swoje miasto, które położone jest w Dalmacji Środkowej. Tylko 40 minut od Split znajduje się riwiera Split z cichymi zatokami porośniętymi sosnami. Największe znaczenie archeologiczne na wybrzeżu wschodnim Adriatyku ma miasto Solin: tu zwiedzający przeniosą się na moment do czasów antycznych. Wysepki i skały podwodne rozrzucone na wodach miasta portowego Trogir są marzeniem na każdy urlop. Niezliczone zatoki, których białe kamyki kontrastują z kryształowo-błękitnym morzem, oferują swoim gościom niezapomniane przeżycie. Dalmacja Środkowa to takżę Makarska - jeden z najpopularniejszych kurortów w Chorwacji. Koniecznie sprawdźcie propozycje w katalogu "Makarska noclegi", jaką przygotowała dla Was NOVASOL.

Dalmacja

 

Dalmacja Południowa

Dalmacja Południowa jest najmniejszym i najmniej zaludnionym regionem Chorwacji. Mimo to region ten przyciąga wielu turystów osobliwymi miasteczkami, wyspami, łagodnym klimatem, śródziemnomorską roślinnością i pięknym krajobrazem. Bez wątpienia Dubrovnik ze swoim średniowiecznym Starym Miastem otoczonym przez imponujące mury forteczne jest głównym ośrodkiem turystycznym Dalmacji Południowej. Riwiera Dubrovnika wabi swoimi miejscowościami nadmorskimi. Jedną z ulubionych miejscowości kąpieliskowych południowego Adriatyku jest Cavtat. Warte odwiedzenia są również południowo-dalmackie wyspy m.in. wyspa Korčula z malowniczym Starym Miastem czy też półwysep Pelješac. Dalej na południe rozciąga się wyspa Mljet z Parkiem Narodowym. Warto wybrać się też na Archipelag Wysp Elafickich (Elafitski otoci), położony przed Dubrovnikiem (tu z kolei, zerknijcie do katalogu "Dubrownik noclegi").

Dalmacja

Domy i apartamenty wakacyjne w Chorwacji

Z powodu wciąż rosnącego zainteresowania, Chorwacją, jako destynacją wakacyjną, firma NOVASOL przez kilka ostatnich lat budowała solidną ofertę domów i apartamentów wakacyjnych. Aktualnie, nasza oferta liczy ponad 10 tysięcy domów i apartamentów wakacyjnych w Chorwacji, począwszy od funkcjonalnych apartamentów wakacyjnych, a skończywszy na luksusowych domach wakacyjnych z prywatnym basenem. Wszystkie domy i apartamenty wakacyjne wybierane są przez pracowników NOVASOL. Dlatego już teraz warto zobaczyć obiekty na wakacje w Chorwacji, a w szczególności w Dalmacji. Prosimy zauważyć, że wszystkie domy i apartamenty wakacyjne NOVASOL objęte są ofertą All Inclusive. Oznacza to, że ewentualne opłaty dodatkowe, takie jak np. za sprzątanie końcowe, bieliznę pościelową czy opłaty za media, są już wliczone w cenę najmu.