search

Apartamenty miejskie w Pradze

Zapraszamy do Pragi

Praga jest stolicą i największym miastem naszego południowego sąsiada, czyli Czech. Położona jest nad brzegiem krętej rzeki Wełtawy, a nazwa miasta pochodzi od słowa „praha” czyli próg. Praga, jako miasto powstała dopiero pod koniec XVIII wieku, kiedy to pięć miejscowości połączyło się w jedno duże siedlisko. Dziś Praga to jedno z najbardziej popularnych miejsc na urlop w Europie. Ogrom zabytków i atrakcji jest tu wprost nie do policzenia. Praktycznie na każdym rogu praskich uliczek, czekają na Was niezapomniane przeżycia i lekcje historii. Dodając do tego szeroką ofertę kulturalną i bogactwo pubów i restauracji – otrzymacie przepis na, nie tylko udane wakacje, ale np. pełen wrażeń weekend – zwłaszcza, że łatwo i szybko dostaniecie się tu autem lub samolotem. Zapraszamy na urlop w Czechach!

Praga

Apartamenty miejskie w Pradze

Już dziś sprawdźcie ofertę NOVASOL w Pradze. Nasze apartamenty wakacyjne w tym mieście są w pełni wyposażone i już czekają na Wasze przybycie. Nasze kwatery znajdziecie zarówno w zabytkowym (wpisanym w 1992 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) centrum, jak i na obrzeżach miasta. Druga opcja skierowana jest dla osób, które, oprócz zwiedzania Pragi, chcą jednocześnie odpocząć na łonie natury, z dala od hałasu i zgiełku dużego miasta. Miasto ma świetną infrastrukturę komunikacyjną, dlatego zawsze szybko i łatwo dostaniecie się do dowolnego miejsca lub zabytku. Mieszkając w okolicy Pragi, będziecie mieli również okazję na poznanie uroków kraju czeskiego, regionu, którego Praga jest również stolicą.

Praga

Atrakcje Pragi

Praga to niezwykłe miasto, a przez wielu uważane za najatrakcyjniejsze w Europie. Nie ma nic dziwnego w tej opinii, ponieważ atrakcji i zabytków tutaj nie brakuje. Spędzając urlop lub city break w Pradze szczególnie warto zwrócić uwagę na takie miejsca jak:

  • Most Karola – niesamowita, XIV-wieczna budowla. W dzień i w nocy odbywają się tu pokazy artystyczne, a swoje miejsca handlowe mają handlarze rękodziełem i malarze.

  • Zamek Królewski – największy zamek, który wpisany jest do Listy Rekordów Guinessa. Znajdziecie w nim Ogrody Królewskie, Katedrę św. Wita, muzea oraz Galerię Obrazów. Warto wziąć również udział, w codziennej zmianie warty honorowej.

  • Josefov – historyczna dzielnica żydowska, ze świetnie zachowanymi synagogami i Muzeum Żydowskim.

  • Stare Miasto – historyczne centrum z licznymi zabytkowymi budowlami, gotyckim kościołem Tyn, Teatrem Miejskim (tu odbywał się premiera jednej z oper Mozarta) i słynnym Zegarem Astronomicznym.

  • Złota Uliczka – ulica pełna zabytkowych domów. Jej nazwa pochodzi prawdopodobnie od tego, że dawniej mieszkali przy niej prascy złotnicy.

Wymienione wyżej miejsca, to zaledwie promil tego co czeka Was w Pradze, dlatego warto zaopatrzyć się w przewodnik po mieście, aby nic nie stracić. Oprócz zabytków czekają tu na Was liczne muzea (w tym Muzeum Narodowe,), Galerie sztuki (m.in. Narodowa Galeria, Galeria Praska, Centrum DOX), teatry oraz zoo. ZOO jest tu również specyficzne, bowiem dzieli się ono na część górną i dolną, a pomiędzy tymi poziomami znajduje się potężna skała, która również jest wybiegiem dla zwierząt.

Praga, to również liczne imprezy kulturalne, wystawy, światowe premiery teatralne, festiwale muzyczne czy pokazy artystów ulicznych. Tutaj na pewno nie będziecie się nudzić, a każdy znajdzie coś dla siebie.