Atrakcje na wakacje w Czechach

Czechy – atrakcje

Władze Czech, jako kraju, który nie ma naturalnego dostępu do morza, musiałby znaleźć inne sposoby na przyciągnięcie Turystów do ich kraju. I udało im się to wyśmienicie. Dzisiaj Czechy, są jednym z głównych kierunków turystycznych w Europie. Wakacje miejskie, urlop w górach czy nawet wypoczynek nad wodą – wszystko to znajdziecie w Czechach. Kraj pełen jest atrakcji dla wszystkich – dla miłośników gór i natury, dla amatorów zwiedzania, rodzin z dziećmi czy tylko dla dorosłych.

Nie ma co się dłużej zastanawiać, jeśli szukacie ciekawych wakacji, to już dziś zarezerwujcie dom lub apartament wakacyjny z oferty NOVASOL. Dzięki temu, Waszym problemem będzie już tylko takie ułożenie czasu, aby skorzystać z jak największej ilości atrakcji, jakie ma przygotowane ten kraj.

Czechy

Wakacje wśród natury

Wakacje w Czechach to idealny czas na poznanie bogactwa przyrody górskiej oraz leśnej. Praktycznie całą powierzchnię kraju pokrywają góry i wzniesienia (nawet na wyżynnych równinach). Dlatego też, znajdziecie tu długie i ciekawe szlaki turystyczne o różnych poziomach trudności. Przepiękne krajobrazy możecie podziwiać w licznych parkach krajobrazowych oraz w czterech parkach narodowych: Karkonoski Park Narodowy, Czeska Szwajcaria, Podyje oraz Szumawa. Każdy z tych rezerwatów prezentuje całkiem różne widoki i krajobrazy. Spotkacie tu również przeróżne gatunki roślin i zwierząt. Może więc, to być cenna lekcja przyrody i ochrony środowiska. Czechy to idealne miejsce na aktywne wakacje na łonie natury!

Czechy

Atrakcje dla rodzin z dziećmi

Czechy to popularny kierunek podróży dla rodzin z dziećmi. Graniczne położenie, sprawia że, podróż do Czech trwa względnie krótko i dzieci się nie męczą. Podczas urlopu w Czechach, czeka na Was piętnaście ogrodów zoologicznych, w tym zoo w Pradze, które znajduje się na wzgórzu, dzięki czemu zwierzęta górskie mają wybiegi na skalistych skarpach. W każdym większym mieście znajdziecie również ogrody botaniczne oraz pełne drzew parki. Świetna zabawa czeka Was również w specjalnych miejscach takich jak:

 • IQlandia – centrum naukowe dla dzieci i dorosłych w Liberecu.
 • Excaliburpark – park rozrywki i aquapark w Znojmo.
 • Aquapalace – aquapark w Pradze
 • Vida – park naukowy w Brnie
 • Dinopark – park dinozaurów w Pilznie.

Poza tym, w miastach znajdują się liczne małpie gaje, place zabaw, kina, teatry kukiełkowe, a poza miastami parki linowe, tory saneczkowe czy możliwość pokonania quadem lub jeepem tras typu off-road.

 

Atrakcje dla dorosłych

Urlop w Czechach to mocna doznania dla dorosłych. Praga nazywana jest przez wielu, klubową stolicą Europy i nic dziwnego. W mieście znajdziecie liczne kluby nocne, prezentujące różne gatunki muzyczne od hard rocka po pop. Czechy to również piwo i puby oraz knajpki gdzie są one podawane. Spędzając wakacje w Pradze, koniecznie musicie odwiedzić browar „U Fleku”. Jest to najstarszy browar w Pradze, który założono w 1499 roku. W miastach znajdziecie również bogaty repertuar teatrów, muzyki klasycznej, opery czy musicali. W Czechach, cyklicznie co roku odbywają się również imprezy masowe takie jak:

 • United Islands – od jedenastu lat w czerwcu w Pradze, rozbrzmiewają nowe dźwięki oraz muzyka alternatywna na tym festiwalu.
 • Rock for people – impreza w Hradec Kralove, która ma już ponad 20 lat. Co roku fani rocka zmierzają tu w celu dobrej zabawy.
 • Bohemia Jazz Fest – festiwal muzyki jazzowej, który odbywa się w całym kraju.
 • Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach.
 • Colours of Ostrava – międzynarodowy festiwal różnych gatunków muzycznych.
 • Brutal Assault – impreza dla fanów mocnych brzmień w Josefovie.
 • Let It Roll – festiwal muzyczny poświęcony muzyce i kulturze drum and bass.

Oraz wiele, wiele innych równie ciekawych imprez, które warto zobaczyć i posłuchać.

Czechy

Piękne miasta

Wakacje w Czechach, to oczywiście możliwość poznanie pięknych miast tego kraju. Podczas wizyty u naszych południowych sąsiadów, warto zatrzymać się choć na kilka godzin w:

 • Praga – stolica kraju, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Hradczany, Złota Uliczka, Most Karola to zaledwie ułamek tego co oferuje miasto. Warto dodać, że centrum Pragi jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Ostrava – miasto, w którym poznać możecie architekturę XIX i XX wieku. Do tego zwiedźcie zamek z XIII wieku i Muzeum Straży Pożarnej.
 • Brno – drugie miasto w Czechach ma do zaoferowania przepiękne Stare Miasto z dwoma rynkami, które otoczone są zabytkowymi budynkami tj. Stary Ratusz czy Katedra św. Piotra i Pawła.
 • Pilzno – miasto gdzie powstał browar Pilzner oraz Gambrinus. Koniecznie odwiedźcie browar oraz należące do niego muzeum.
 • Cesky Krumlov – niewielkie miasto, którego zabytkowe centrum jest wpisane na listę UNESCO. Nad miastem góruje drugi co do wielkości zamek w Czechach tzw. Horni Hrad.

W tych i innych miastach regionu czeka na Was moc atrakcji. Tak naprawdę, podczas jednej wizyty, nie da się zobaczyć wszystkich ciekawych miejsc, dlatego, z pewnością wrócicie tu nie raz.

Czechy

Kraina zamków

Wypoczynek w Czechach, można spędzić na zwiedzaniu zamków i pałaców. Budowle te znajdziecie nie tylko w dużych miastach, ale i nawet we wsiach, czy pośród gór – na samotnej skale. Zamek Karlstejn, Konopiste, Sterberk czy Kynzvart to tylko nieliczne przykłady twierdz, które możecie podziwiać w Czechach. Zamki to nie tylko budownictwo i muzea, to również ciekawe i tajemnicze historie z nimi związane. Kto wie, a może podczas wizyty spotkacie ducha bądź zjawę, która zamieszkuje zamkowe komnaty.