Czechy – aktywne wakacje

Czechy to idealne miejsce na uprawianie rozlicznych sportów. Osoby szukające biernego leżenia na plaży i zażywania kąpieli słonecznych, niech znajdą wakacje w nadmorskim kurorcie. Czechy to kraj wyżynny i górzysty, a to sprawia, że aktywne wakacje, nabierają tu pełnego znaczenia. Czesi bardzo zadbali o rozwój turystyki, aby przyciągnąć turystów z całego świata. Udało im się to, mimo, że kraj pozbawiony jest dostępu do morza czy większych akwenów wodnych. Tym bardziej należy docenić Czechów, że wykorzystują potencjał swojego położenia geograficznego maksymalnie, dzięki czemu możemy spędzić tu niezapomniane wakacje.

Czechy

Domy wakacyjne

Już dziś skorzystaj z bogatej oferty NOVASOL i wyrusz w fantastyczną przygodę do Czech. Nasze domy i apartamenty wakacyjne rozlokowane są po całym kraju. Ciekawe kwatery znajdziecie zarówno w górach, ośrodkach narciarskich, jak i w łagodniejszych lokalizacjach, w których również można aktywnie spędzić wakacje w Czechach. Domy wakacyjne z naszej oferty, mogą służyć jako świetne miejsce na odpoczynek, pomiędzy kolejnymi wojażami. Część obiektów posiada własne baseny, co może być kolejnym atutem, skłaniającym do wyboru domu z naszej oferty. Kolejną zaletą jest pełne wyposażenie kwater oraz możliwość wynajęcia przez cały rok. Dzięki temu, możecie poznać aktywną formę wypoczynku zarówno, latem jak i zimą.

Czechy

Aktywnie zimą

Urlop w Czechach, to możliwość skorzystania z dobrodziejstw aż 227 ośrodków narciarskich. W miejscowościach tych, można uprawiać różne sporty zimowe. Do najpopularniejszych należą: narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe, snowboard, łyżwiarstwo i wiele innych. Można tu spróbować swoich sił we wspinaczce górskiej, saneczkarstwie czy przejechać się bolidem bobslejowym.  Przy stokach, znajdziecie szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu oraz bary oferujące grzane piwo i wino. W miasteczkach, wieczorową porą, aż kipi życiem nocnym. Liczne knajpki, bary, restauracje i kluby nocne, otwarte są do aż do świtu. Do najbardziej popularnych ośrodków narciarskich należą:

 • Szpindlerowy Młyn – 12 kilometrów tras zjazdowych.
 • Klinovec – prawie 20 kilometrów tras.
 • Harrachov – 8 kilometrów tras.
 • Plesivec-Abertamy – 11,7 kilometrów tras.
 • Liberec – 9 kilometrów tras.

Pojedyncze miejscowości, może nie mają dużej ilości zjazdów, ale są położone bardzo blisko siebie, także co dzień można korzystać z innych miejscowości i ich zjazdów i wyciągów. Rosnąca ilość amatorów narciarstwa, z roku na rok jest potwierdzeniem tego, że cenowo i jakościowo jest to świetny region narciarski. Dowodem tego jest również liczba zawodów z cyklu Pucharu Świata, które się tu odbywają. Puchar w skokach narciarskich, biathlonie, puchar narciarstwa alpejskiego oraz silna liga hokeja to kolejny dowód na to, jak rozwinięta jest tu baza sportów zimowych.

Czechy

Kajakiem przez Czechy

Czechy to kraj bogaty w długie rzeki, które przecinają kraj wzdłuż i wszerz. Do najdłuższych należą: Łaba, Wełtawa, Morawa, Opawa czy Berounka. Wakacje w Czechach, to także możliwość poznania górskich potoków o rwących wodach. Nic więc dziwnego, że jest tu bogata oferta uprawiania sportów wodnych, a przede wszystkim szeroka gama spływów kajakowych i raftingowych. Na takie atrakcje, najlepiej udać się z agencją, która profesjonalnie się tym zajmuje. W miastach znajdziecie liczne propozycje, z wypożyczalniami sprzętu włącznie. M.in. w  Pradze powstał specjalny tor wodny, do spływu kajakiem.

 

Rowerem przez Czechy

Urlop w Czechach, można spędzić na rowerze. Przez cały kraj przebiegają tysiące kilometrów świetnie przygotowanych tras rowerowych o różnych poziomach trudności. Tutejsze drogi prowadzą przez góry, wzniesienia, parki krajobrazowe, lasy oraz pośród winnic. Ciekawie prezentują się również trasy biegnące wzdłuż rzek. W górach znajdziecie również odcinki do uprawiania kolarstwa górskiego oraz zjazdów typu down hill. Wzdłuż tras znajdziecie również wypożyczalnie i serwisy sprzętu, także nie musicie obawiać się, że przy awarii jednośladu, wasze wakacje się skończą.

Czechy

Pieszo przez Czechy

Piesze wakacje w Czechach, to z pewnością będzie strzał w dziesiątkę. Tysiące kilometrów tras, prowadzących pośród gór, wzniesień i lasów na szlakach o różnych poziomach trudności. Znajdziecie tu zarówno wymagające trasy po górach, jak i łatwiejsze pośród wyżynnych krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługują szlaki prowadzące przez parki narodowe: Karkonoski, Czeska Szwajcaria, Podyje oraz Szumawa. Wędrują przez nie, spotkacie unikatową przyrodę oraz fantastyczne formacje skalne. Spacerując po rezerwatach, zawsze należy wcześniej zapoznać się z ich regulaminami, są to bowiem miejsca podlegające ścisłej ochronie. Przed wyprawą w góry, warto również wcześniej zapoznać się z aktualną prognozą pogody, ponieważ warunki atmosferyczne, zwłaszcza w górnych partiach gór są bardzo zmienne.

Czechy

Inne atrakcje sportowe

Spędzając aktywny urlop w Czechach, macie również możliwość spróbowania swoich sił w:

 • Narciarstwie letnim – to zjazdy narciarskie, na specjalnych nawierzchniach trawiastych.
 • Saneczkarstwie – specjalne tory saneczkarskie i bobslejowe, znajdziecie w licznych górskich miejscowościach. Do wykorzystania zimą i latem.
 • Paralotniarstwo – możliwość wypożyczenia i uprawiania tej dyscypliny oraz lotniarstwa.
 • Terenowych rajdach – możliwość wypożyczenia pojazdów terenowych tj. jeepy, quady czy motory i spróbowania swoich sił na specjalnie przygotowanych trasach płaskich lub górskich.
 • Wspinaczce górskiej – dyscyplina, którą uprawiać można o każdej porze roku. W Czechach znajdziecie miejsca, gdzie można również wspinać się na skały.
 • Eksploracji jaskiń – bogactwo jaskiń i grot w całym kraju.

W Czechach można uprawiać i inne aktywności sportowe. To naprawdę kraj wielu możliwości.