Urlop w Lika

Lika to region w kontynentalnej części Chorwacji, łączący wybrzeże Dalmacji i środkową część kraju. Nazwa regionu wzięła się od celtyckiego słowa likis, które oznacza piękny kraj. Lika to cudowne miejsce na wakacje w otoczeniu przyrody, czekają tu na Państwa pastwiska, łąki, lasy oraz jaskinie. Region otoczony jest pasmami górskimi: Velebit, Mala Kapela, Velika Kapela oraz Licka Pljesivica. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania turystyki górskiej, urządzania wycieczek pieszych i rowerowych. Również amatorzy wędkowania, raftingu rzecznego i wspinaczki mogą tu oddawać się swoim pasjom. W okresie zimowym w Lice można jeździć na nartach i snowboardzie. Nasz obiekt wakacyjny z katalogu "Chorwacja apartamenty" będzie dobrą bazą wypadową na wycieczki i wyprawy. A atrakcji jest tu bardzo wiele. Każdego roku odbywa się wiele imprez i festiwalu, do najbardziej znanych należą Jesień w Lice, Festiwal Tradycyjnych Produktów i Zwyczajów i Festiwal Bajki. W Lika każdy znajdzie coś dla siebie.

Domy i apartamenty wakacyjne w Lika

Atrakcje w Lika i okolicy

Obszar Liki zamieszkały jest od wieków. Jest to teren o dużym znaczeniu strategicznym, który do roku 1995 znajdował się pod panowaniem Serbów. To własnie w Lice urodził się znany wynalazca Nicola Tesla. Jeśli spędzają Państwo urlop w Zatoce Kvarner, koniecznie powinni Państwo skorzystać z atrakcji, jakie oferuje region Lika oraz zwiedzić tutejsze zabytki.

  • Masyw górski Velebit – znajduje się tu Park Narodowy Północny Velebit, gdzie występują zjawiska przyrodnicze i krasowe. Jest tu kilka jaskiń i grot, które zachwycą każdego grotołaza.
  • Jeziora Plitwickie – wspaniały kompleks jezior krasowych połączonych wodospadami. Na odwiedzających czekają tu szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności i długości.
  • Dolina rzeki Gacka – na łonie przyrody można tu spacerować i wędkować. W rzece występują pstrągi. Na turystów czekają tu zabytkowe młyny i kompleks źródeł Majerovo Vrilo.
  • Twierdza w Senj – budowla obronna zbudowana w 1558 w celu ochrony przed najeźdźcami.
  • Kuterevo – schronisko dla młodych niedźwiedzi.
  • Karlovac – miasto jest znane w cieżkich walk prowadzonych tu w 1991 podczas wojny ojczyźnianej między Chorwatami i Serbami.

Domy i apartamenty wakacyjne w Lika

Wspaniała przyroda

W Lika czekają na Państwa doskonałe warunki do wypoczynku z dala od hałasu i zgiełku wielkich miast. Tutaj na łonie cudownej przyrody odzyskają Państwo siły i zapomną o troskach dnia codziennego. Jest to malownicze miejsce wprost stworzone na pełne wrażeń wakacje w Chorwacji. Jest to miejsce odwiedzane przez miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Występuje tu wiele gatunków roślin i zwierząt, które trudno spotkać w innym miejscu w Europie. Swój dom znalazły tu m.in. niedźwiedzie brunatne, wilki i rysie. Ponadto region Lika ma dobrą infrastrukturę turystyczną. Wzdłuż wybrzeża Adriatyku odnajdą Państwo wiele osad rybackich, gdzie można kupić świeże ryby i owoce morza. Znajdują się tu także restauracje, oferujące lokalne potrawy. Jeżeli chcą Państwo spróbować swoich sił i samodzielnie przygotować posiłki, w domach wakacyjnych NOVASOL znajdują się doskonale wyposażone kuchnie. Wakacje w Lice będąwspaniałą przygodą i na długo pozostaną w pamięci. Do zobaczenia w Lika!