Atrakcje w okolicy Vodnjan

Vodnjan to jedna z najlepszych propozycji na urlop dla osób, które szukają możliwości wypoczynku w pewnej odległości od gwarnych kurortów i jednocześnie chcą korzystać z ich dobrodziejstw. Oprócz tego, Vodnjan znajduje się na Istrii, a więc jest to, najbliższy od granic naszego kraju, region w Chorwacji. Jakby tego było mało, miejscowość oferuje różne atrakcje i możliwości spędzenia wolnego czasu, a także uroczą, zieloną okolicę. A skoro już jesteśmy w temacie okolicy, to wiedzcie, że rezerwując dom lub apartament z oferty “Chorwacja noclegi”, znajdziecie się blisko atrakcyjnych miast regionu. W poniższych akapitach, znajdziecie krótkie opisy kilku takich miejsc - możliwe, że, ostatecznie, zachęcą Was one do wyboru miasteczka Vodnjan na swoje kolejne, przyjemne wakacje.

Vodnjan

Fazana

Fazana to nazwa popularnego kurortu nadmorskiego, który oddalony jest o zaledwie 7 kilometrów od Vodnjan. To również najbliższa miejscowość, która zapewnia relaks na plaży i kąpiele w Adriatyku. Warto podkreślić, że plaż jest tu sporo, także każdy znajdzie dla siebie coś miłego, czy to wyposażone plaże miejskie czy ustronne miejsca, w których można zażyć kąpieli słonecznej z dala od hałasu. To jednak nie koniec atrakcji, bowiem Fazana oferuje również ciekawe miejsca do zwiedzania, urokliwą architekturę i ciekawe wydarzenia kulturalne. Przy okazji, warto zerknąć do katalogu “Faza noclegi”,w której oferujemy m.in. domy z widokiem na morze.

Fazana

Wyspy Brijuni

Archipelag wysp Brijuni to grupa wysp, która znajduje się blisko Fazany. Dlatego też, wizytując to miasto, możecie skorzystać z okazji i wybrać się promem na te wyspy. Tym bardziej Was do tego zachęcamy, gdyż znajdziecie na nich mnóstwo atrakcji. Czekają tu na Was, m.in. różne typy wybrzeża, Park Narodowy, muzea, stanowiska archeologiczne, park safari, park etnograficzny i mnóstwo innych atrakcji. mało tego, wyspy można podziwiać z pokładu statku wycieczkowego, a tak rejs na długo pozostanie w Waszej pamięci. Już nie możecie się doczekać? Rezerwujcie zatem domy i apartamenty wakacyjne z katalogu “Istria noclegi”!

Briońskie

Rovinj

25 kilometrów na północ od Vodnjan, znajduje się jedno z najpiękniejszych miast w Chorwacji, a mianowicie Rovinj. Jest to uznany kurort turystyczny, który, oprócz swojego uroku, oferuje mnóstwo zabytków i atrakcyjnych miejsc. Już sam spacer charakterystyczną starówką sprawi, że poczujecie się jak w baśni. Przemierzając kręte i wąskie uliczki, będziecie mogli zajrzeć do miejscowych tawern, podziwiać wiekowe domostwa czy wziąć udział w ciekawym wydarzeniu kulturalnym. Na koniec, warto zaznajomić się z ofertą “Rovinj noclegi”. W niej znajdziecie m.in. domy z basenem, domy z widokiem na morze czy kwatery, w których można spędzić urlop z ukochanym psiakiem lub kotem.

Rovinj

Pula

Pula oddalona jest o ok. 12 kilometrów, a z miastem Vodnjan łączy ją także połączenie autobusowe. Możliwości jest więc wiele, a mówimy o mieście, które jest stolicą regionu. To oznacza, że liczba atrakcji jest tu wysoka i całodniowa wycieczka jest tu najlepszą opcją. Tylko w Puli poznacie świetnie zachowane zabytki z czasów antycznych i średniowiecza, podziwiać można budowle z czasów renesansu czy zrobić zakupy w lokalnych pracowniach. Tutaj także może wziąć udział w podwodnej przygodzie i spojrzeć na wraki łodzi z różnych dziejów. W Puli też możecie zamieszkać - wystarczy wybrać ofertę “Pula noclegi”!

Wymieniliśmy tylko kilka najbliższych miejsc. Wiedzcie jednak, że, pośród istryjskich wzgórz, czeka na Was mnóstwo innych atrakcji. Ciekawe miasta i miasteczka, parki rozrywki, jaskinie, rezerwaty - jedyny problem, to czy starczy Wam czasu podczas urlopu w Vodnjan? Jednak chyba nie musicie się o to martwić, gdyż możecie tu wracać co roku - wystarczy tylko wybrać kwaterę z oferty “domy i apartamenty Chorwacja”. Zapraszamy!