Atrakcje w okolicy Barbariga

Barbariga to świetne miejsce na Wasze wakacje. Jest to kurort nadmorski, ale jednocześnie miejsce, w którym można odpocząć z dala od tłumów. Jest to zasługą długiej linii brzegowej, na która składają się urokliwe zatoczki i piękne plaże. Decydując się na zakwaterowanie w Barbaridze z oferty "Chorwacja noclegi”, możecie więc być pewni, że będą Wasz czekać długie godziny opalania i kąpieli w błękitnych wodach Morza Adriatyckiego, które jest znacznie cieplejsze od Bałtyku. Oczywiście, w miejscowości Barbariga znajdziecie wszelką niezbędną infrastrukturę turystyczną, także niczego Wam nie zabraknie. Dotyczy to również ciekawych miejsc, których w otoczeniu wioski nie brakuje. Poniżej przedstawiamy Wam kilka takich lokalizacji – mogą się przydać, aby urozmaicić niezapomniany urlop.

  Barbariga

Fazana

Kurort Fazana znajduje się niecałe 10 kilometrów na południe od Barbariga, a ciekawostką może być fakt, ze główna ulica w Waszym miasteczku nosi nazwę Fazanska. Jednak wróćmy do samej Fazany. Jest to bardzo popularna miejscowość wakacyjna (o czym świadczy m.in. bogactwo naszej oferty „Fazana noclegi”), która w sezonie wakacyjnym jest dosłownie oblegana przez, szukających słońca i atrakcji, turystów. Warto się tu wybrać, aby odkryć malownicze, wąskie uliczki pełne kolorowych domów i zabytkowych budowli. Poza tym, zaprasza Was tu port, rybacka dzielnica, w której odbywa się Święto Sardynki oraz atrakcje dla małych i dużych.

  Fazana

Wyspy Briońskie

Z portu w Fazanie możecie wyruszyć na wycieczkę wodna po archipelagu wysp Briońskich. Jest to piękne i niezwykłe miejsce, a jego część jest objęta ochrona w ramach Parku Narodowego. Oprócz fantastycznych widoków, wyspy mają sporo do zaoferowania. Znajdziecie na nich mnóstwo muzeów, park safari, ślady dinozaurów i mnóstwo atrakcji. Z kolei wybrzeże wysp świetnie nadaje się do podwodnych eksploracji, które na długo pozostaną w Waszej pamięci. Wystarczy tylko zarezerwować kwaterę z oferty „Istria noclegi”, a przepiękny świat wysp Briońskich stanie przed wami otworem.

  Pula

Pula

20 kilometrów na południe od Barbariga, czeka na Was największe i najbardziej popularne miasto na półwyspie Istrii. Jest to Pula i naprawdę warto do niej zajrzeć. Powodów ku temu jest mnóstwo, a do najważniejszych należą takie miejsca jak: rzymska Arena, Łuk Triumfalny, Świątynia Rzymu i Augusty, Forum Augustyńskie, Brama Herkulesa, Cerkiew św. Mikołaja i liczne zabytkowe kościoły. Do tego należy dodać ciekawe muzea, plaże, rynek miejski, sklepy i bogactwo gastronomii. Wycieczka do Puli to także możliwość wzięcia w interesującej podwodnej przygodzie. Przy okazji, polecamy Wam nasz produkt „Pula noclegi”, w którym oferujemy Wam, w pełni wyposażone, domy oraz apartamenty wakacyjne.

  Rovinj

Rovinj

Tym razem proponujemy Wam wycieczkę w północnym kierunku. Znów niewielka odległość, która autem zabierze ok 30 minut. Rovinj, bo o tym mieście mowa, jest to bardzo popularna miejscowość, w której można wiele zobaczyć i wiele zrobić. Miasto oferuje mnóstwo zabytków, w tym kościół św. Eufemii oraz muzeów. Warto więc zarezerwować sobie chwilę czasu na ich podziwianie. Poza tym, jest tu miejsce na liczne aktywności, w tym te zlokalizowane na atrakcyjnym wybrzeżu. Rovinj to także mnóstwo kulturalnych i regionalnych wydarzeń, koncertów i festynów – udział w nich, z pewnością, uzupełni Wasze wyjątkowe wakacje w Chorwacji.

Te i więcej ciekawych miejsc, znajdziecie, jeśli zdecydujecie się na urlop w miejscowości Barbariga. Dlatego też, zachęcamy Was, jeszcze raz, do zapoznania się z naszą ofertą „domy i apartamenty Chorwacja” w tym miasteczku, ponieważ czekają tu na Was tylko najlepsze i najprzyjemniejsze obiekty wakacyjne!