Atrakcje w okolicy Banjole

Banjole to urocza wioska, która położona jest w południowej części półwyspu istryjskiego, w północnej Chorwacji (przy okazji, zerknijcie do naszej pełnej oferty wakacyjnej pt. „domy i apartamenty Chorwacja”). To właśnie tutaj znajdziecie wytchnienie od szarej codzienności oraz możliwość wypoczynku w otoczeniu zieleni oraz cichej atmosfery. Wszystko to zasługa malowniczego położenia, na które składają się, skąpane w  śródziemnomorskiej zieleni, wybrzeże, zatoczki oraz wyspy. Jakby tego było mało, to prawdziwy raj dla miłośników aktywnego wypoczynku – zarówno tego na lądzie, jak i na wodzie. Dodatkowo, świetne miejsce na poznanie smaku naturalnej oliwy z oliwek, samych oliwek oraz istryjskiego wina.

Gdyby jednak powyższe argumenty nie były ostatecznie przekonywujące, warto dodać, że Wasz dom lub apartament wakacyjny z oferty „Banjole noclegi”, może być bazą wypoczynkową, z której codziennie możecie wyruszać na, atrakcyjne i pełne przygód, wycieczki. Jest to tym bardziej łatwe, iż miejscowość znajduje się blisko ciekawych miejsc półwyspu istryjskiego. W związku z tym, poniżej, znajdziecie kilka propozycji, które powinny już definitywnie przekonać Was, że urlop w Banjole będzie strzałem w dziesiątkę i właśnie tu przeżyjecie swoje niezapomniane wakacje. Zapraszamy!

  Banjole

Pula

Pula to największe miasto na półwyspie i już chociażby ten fakt może Was upewnić, że czeka tu na Was sporo interesujących atrakcji. Kolejnym faktem przemawiającym za wycieczką do Puli jest to, że znajduje się zaledwie 8 kilometrów na północ od Banjole. Co poza tym? Niezwykle miejsca, takie jak: słynny rzymski amfiteatr (odbywają się w nim koncerty i spektakle teatralne), oceanarium, Łuk Triumfalny Sergiusza, Świątynia Augusta, katedra z XV wieku,, port, podziemny tunel i ciekawe muzea. Do tego sklepy, kawiarnie, jarmarki i atrakcje dla dzieci – niczego wam tu nie zabraknie. Przy okazji, sprawdźcie nasz wakacyjny katalog „Pula noclegi”, w którym znajdziecie przytulne domy i apartamenty.

  Pula

Medulin

Medulin to nazwa najbardziej znanego kurortu na Istrii. Podobnie jak Pula, jest on oddalony o 8 kilometrów od Banjole, tyle, że w kierunku wschodnim. Wizyta w Medulinie będzie przyjemnym wydarzeniem dla tych, którzy lubią kurortowe plaże i atrakcje z nimi związane. Medulin bowiem słynie ze specjalnej, piaszczystej plaży i licznym dodatkom, które jej towarzyszą. Kąpielisko oferuje bowiem bary plażowe, zjeżdżalnie, plac zabaw oraz mnóstwo atrakcji na wodzie, w tym m.in. łodzie ze zjeżdżalniami i łódki ze szklanym dnem. Poza tym, w Medulinie znajdziecie marinę, miejski targ i ciekawe miejsca, a także nasze domki i apartamenty, o których więcej dowiecie się w katalogu „Medulin noclegi”.

  Medulin

Wyspy Briońskie

Wyspy Briońskie (Brijuni) to archipelag położony ok 19 kilometrów na północ od Banjole. Dostać się tu można np. promem z portu w Fazanie lub skorzystać z oferty rejsów pośród wysp. Niezależnie jednak, którą opcję wybierzecie, będzie to, na pewno, świetny dodatek na przyjemne wakacje w Chorwacji. Skąd ta pewność? Otóż archipelag ten to prawdziwy raj na miłośników wycieczek pośród natury oraz odkrywania podwodnych skarbów. Na wyspach znajduje się Park Narodowy, liczne miejsca chronione oraz safari park z egzotycznymi zwierzętami, jak np. zebry. Poza tym, na wyspie znajduje się aż 19 muzeów, liczne zabytki z czasów rzymskich,  a nawet ślady życia po dinozaurach. Tak, wycieczka na wyspy Briońskie będzie niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich tych, którzy zdecydują się na urlop z katalogu „Istria noclegi”.  

  Wyspy Brionskie

Fazana

Wcześniej wspomniana Fazana, jako port wyjściowy na Wyspy Briońskie, jest również ciekawym miejscem na wycieczkę. Już sam fakt bliskości tej miejscowości jest jej atutem, a dostać się tu można np. na rowerze – zapewnicie sobie tym samym, miłą przejażdżkę wzdłuż bajecznego wybrzeża. Z kolei u celu, czekają Was przyjemne chwile, które spędzicie na odkrywaniu uroków wąskich uliczek obstawionych kolorowymi domkami. Do tego dodajcie ciekawe zabytki, kościoły, malowniczy port i okazje na spróbowanie potraw ze świeżo wyłowionych owoców morza. Warto również zwrócić uwagę na liczne imprezy kulturalne w tym mieście, jak np. słynny Dzień Sardynki. Na koniec, zerknijcie do oferty „Fazana noclegi”, w której znajdziecie m.in. domki z widokiem na morze oraz luksusowe rezydencje z basenem.

Fazana

Pozostaje tylko pytanie: skąd na te wszystkie atrakcje znaleźć czas podczas urlopu? Zwłaszcza, że ciekawych miejsc w okolicy Banjole jest znaczni więcej, a te kilka wymienionych to jedynie najbliższe lokalizacje (maksymalnie 15 kilometrów). Możliwe więc, że będziecie musieli wrócić tu jeszcze kilka razy. Z tym jednak nie będzie problemu, bowiem nasze domy i apartamenty wakacyjne z oferty „Chorwacja noclegi” czekają na Wasz przyjazd przez cały rok. Serdecznie zapraszamy!