Atrakcje w okolicy Zazablje

Wakacje w Zazablje

Wymarzony urlop czas zacząć. Waszym wyborem jest Zazablje, czyli dość spora gmina położona w południowej Dalmacji, w miejscu, gdzie Chorwacja (przy okazji, polecamy pełną krajową ofertę „Chorwacja noclegi”) graniczy z Bośnią i Hercegowiną. Wybierając to miejsce, zdecydowaliście się na urlop na łonie natury, który okraszony będzie aktywnym wypoczynkiem oraz zdobywaniem okolicznych wzgórz i gór. Blisko stad również nad Adriatyk, a więc możecie również spędzić dzień nad morzem. Wstępnie podsumowując – brzmi to świetnie!

 To jednak nie wszystkie zalety urlopu w Zazablje. Otóż możecie stad szybko dostać się do innych, popularnych miejsc Dalmacji Południowej i Środkowej. Dlatego właśnie, dla wszystkich, którzy zdecydowali się na apartament lub dom wakacyjny w Zazablje, przygotowaliśmy listę ciekawych miejsc. Zapraszamy do lektury – niezapomniane wakacje już blisko!

  Zazablje

Zwiedzanie Dubrownika

Wybierając się na urlop do Zazablje, zamieszkacie zaledwie 80 kilometrów od Dubrownika – najsłynniejszego miasta Chorwacji. Miejscowość ta zachwyca wszystkich odwiedzających, a same jego zabudowania inspirują artystów i filmowców z całego świata. Nie możecie sobie odpuścić takiej wyjątkowej okazji. Mnóstwo zabytków, zachwycające stare miasto, kolejka linowa, port – to wszystko już tam czeka. Warto dodać, że już sama przejażdżka do Dubrownika będzie niemałym przeżyciem, bowiem prowadzi do niego droga przebiegająca po stromym zboczu wyrastającym z morza. Przy okazji - jeśli zainteresowało Was bardzo to miejsce, proponujemy zapoznanie się z naszą ofertą „Dubrownik noclegi”, w której czekają na Was sprawdzone i komfortowe apartamenty miejskie.

  Dubrownik

Odkrywanie uroków Neum

Aby dostać się do Dubrownika trzeba przekroczyć (dwukrotnie) granice z Bośnią i Hercegowiną. Warto wykorzystać ten moment i wybrać się do Neum – jedynej miejscowości nadmorskiej w tym kraju. Miasto to, oprócz charakterystycznych plaż, oferuje ruiny fortecy Hutovo, nekropolie z I i III wieku, port marynarki wojennej oraz sporo elementów folklorystycznych i nawiązujących do tradycji tego regionu. Może to być ciekawa wyprawa krajoznawcza lub wypad nad morze do miejsca o mniejszym ruchu turystycznym. Oczywiście, to Wasze wakacje w Chorwacji, także decyzja należy do Was!

  Makarska

Wypoczynek w Makarska

Tym razem udacie się ok. 100 kilometrów na północ. To dość spora odległość, ale naprawdę warto, bowiem Makarska to najpopularniejsze i najgorętsze miejsce w całym kraju. Długie plaże, ciekawe zabytki, mnóstwo atrakcji dla dzieci, góry i związane z nimi aktywności oraz prawdziwe bogactwo klubów nocnych i imprez kulturalnych. Jakby tego było mało, to właśnie z Makarska startują szlaki turystyczne do Parku Przyrody Biokovo oraz rejsy wzdłuż wybrzeża i na wyspę Hvar. Polecamy również nasz słoneczny katalog „Makarska noclegi”, w którym znajdziecie luksusowe domy i apartamenty wakacyjne w atrakcyjnych cenach.

  Korcula

Równie polecane miejsca

Z miejscowości Zazablje, szybko i łatwo możecie się także dostać do takich miejsc jak:

  1. Klek – najbliżej położony kurort, a więc pierwsze miejsce, w którym możecie odpocząć na plaży i wykapać się w błękitnym Adriatyku;

  2. Wyspa Mljet – na której znajduje się Park Narodowy, będący jednym na najładniejszych rezerwatów w kraju;

  3. Dolina Neretwy – obszar nazywany Chorwacką Kalifornią;

  4. Orebic – pięknie położone miasto na półwyspie Peljesac. Oferuje sporo zabytków oraz liczne propozycje aktywnego spędzenia czasu na wodzie i w górach. Polecamy również ofertę „Orebic noclegi

  5. Korcula – stolica wyspy o tej samej nazwie. Jest to kolejne zabytkowe miasto, w którym czeka na Was mnóstwo atrakcji.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy