Urlop na rajskiej wyspie

Zverinac jest chorwacką wyspą, należącą do archipelagu wysp Zadaru (polecamy Wam również ofertę "Zadar noclegi"). Zlokalizowana jest między wyspami Tuna Veli i Dugi Otok. Główna miejscowość na wyspie nosi tą samą nazwę – Zverinac, jest tu port. Lokalni mieszkańcy utrzymują się głównie z uprawy oliwek oraz rybołówstwa. Turystyka rozwija się tu bardzo powoli. Dzięki temu na wyspie znajdziecie nienaruszoną przyrodę oraz krystalicznie czystą wodę. Aby zwiedzić wyspę możecie wynająć jeden z atrakcyjnych domów lub apartamentów wakacyjnych NOVASOL. Domy wakacyjne to wspaniały pomysł na pełne słońca wakacje. Tutaj możecie wypocząć na łonie przyrody i jednocześnie poznać historię tego miejsca. Pierwsze wzmianki o wyspie pochodząz roku 1421. Wówczas nosiła ona nazwę Suiran i należała do szlacheckiego rodu z Zadaru. Zachęcamy do odwiedzenia barokowego pałacu rodziny Fanofongów. Te i inne atrakcje są na wyciągnięcie ręki - wystarczy zarezerwować obiekt z oferty "Chorwacja noclegi".

Okolice wyspy Zverinac

Domy wakacyjne na Zverinac

W ofercie NOVASOL czeka na Was wiele wspaniałych domów wakacyjnych na wyspie Zverinac. Wszystkie nasze kwatery wakacyjne są w pełni wyposażone i przeznaczone na indywidualne wakacje w Dalmacji Północnej. Znajdziecie tu dużo prywatności. Dom wakacyjny NOVASOL ułatwi Wam poznanie wyspy oraz jej okolic. Ponadto mieszkając w domu wakacyjnym sami będziecie decydować o tempie zwiedzania i rodzaju wypoczynku. Na wyspie Zverinac panują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych oraz do urządzania wycieczek pieszych i rowerowych. Jeżeli wolicie słodkie lenistwo na plaży, to dobrze trafiliście. Plaże Zverinac są wspaniałe. Podczas, gdy Wy będziecie korzystać z kąpieli słonecznych, dzieci mogą bawić się na plaży lub szaleć w morzu. Jeżeli szukacie miejsca na wypoczynek na łonie przyrody, z dala od codziennych trosk, Zverinac będzie doskonałą destynacją na urlop w Dalmacji. Tutaj można odnieść wrażenie jakby czas się zatrzymał, nikt się nie spieszy. Czas płynie powoli a ludzie mogą w spokoju wypocząć i zrelaksować się w otoczeniu cudownej natury. Na Zverinac znajduje się sklep spożywczy oraz jedna restauracja. Zachęcamy do spróbowania dań przygotowanych ze świeżych ryb i owoców morza. Naprawdę warto.

Okolice wyspy Zverinac

Okoliczne atrakcje

Podczas wypoczynku na wyspie Zverinac, zachęcamy do odwiedzenia pobliskich wysp i miast. W każdym z nich znajdują się atrakcje oraz miejsca warte zobaczenia.

  • Dugi Otok – najdłuższa wyspa archipelagu zadarskiego. Może pochwalić się wspaniałymi klifami oraz malowniczymi widokami na okolicę. Warto tu zobaczyć jezioro Mir, którego woda jesł słona oraz najwyższą nad Adriatykiem latarnię morską, położoną w Veli Rat. Czekają tu na Was również wspniałe plaże, m.in plaża żwirowa w portowym miasteczku Bazava.
  • Zadar - miasto jest gospodarczym centrum Dalmacji Północnej. Odnajdziecie tu wspaniałe zabytki mówiące dużo o bogatej historii miasta. Do najważniejszych zabytków zaliczamy m.in. romańską katedrę Św. Anastazji, pozostałości rzymskiego forum oraz budynków z okresu rzymskiego panowania, kościół Św. Marii z XII wieku z charakterystyczną dzwonnicą oraz klasztor Franciszkanów z XVI wieku czy barokowe pałace. Zadar to doskonałe miejsce dla miłośników historii.

Z NOVASOL Państwa wakacje w Chorwacji będą wspaniałe i na długo pozostaną w pamięci.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy