Atrakcje w okolicy Vrlika

Wakacje w Vrlika

Jeśli szukacie miejsca, w którym odetchniecie od masowej turystyki oraz hałasów towarzyszących nam co dnia – Vrlika będzie idealnym wyborem, a zwłaszcza gdy wybierzecie się tam do naszej kwatery spod znaku „Chorwacja noclegi”. Vrlika oferuje naprawdę sporo: ciekawe zabytki, piękne otoczenie, góry, pola – słowem wszystko, czego potrzeba na odprężający urlop. Dodatkowo, lokalizacja tej miejscowości sprawia, że będziecie mogli połączyć relaks w spokojnym miejscu z odkrywaniem perełek Dalmacji. Miasteczko jest bowiem położone przy głównej krajowej drodze, także wystarczy tylko wskoczyć do auta i już można planować kolejne wycieczki. Naturalnie, tylko wtedy, gdy zechcecie mieć na to ochotę, ponieważ naszym hasłem jest „wypoczywasz tak jak chcesz”.

Poniżej, znajdziecie kilka propozycji miejsc, które warto odwiedzić podczas urlopu. Oczywiście tych miejsc jest więcej, jednak te najbardziej się wyróżniają spośród innych, równie atrakcyjnych lokalizacji. Rezerwujcie dom wakacyjny w Vrlika i zacznijcie planować swoje wymarzone wakacje już dziś!

  Vrlika

Szybenik

Szybenik to, w linii prostej, najbliższe miejsce, w którym możecie spędzić przyjemny dzień na plaży i w wodach Morza Adriatyckiego. To jednak nie koniec, ponieważ Szybenik jest również bardzo atrakcyjnym centrum artystycznym, gospodarczym oraz rozrywkowym w regionie. Dzięki temu, możecie tu podziwiać wiele zabytków (w tym, m.in. Katedrę świętego Jakuba – obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), przejść się atrakcyjną promenadą, oglądać statki w porcie oraz wziąć udział w ciekawym wydarzeniu artystycznym. Dlatego też, jeśli zarezerwujecie kwaterę z katalogu „domy i apartamenty Chorwacja” w miejscowości Vrlika, koniecznie padnijcie do Szybenika.

  Szybenik

Primosten

Na południe od Szybenika, znajdziecie kolejny nadmorski kurort. Takich miejscowości jest, oczywiście, o wiele więcej, ale jest jedna rzecz, która czyni Primosten wyjątkową spośród nich. Są to mianowicie kilometry winnic, w których winorośle uprawiane są od wieków i jest to na tyle cenne miejsce, że zostało uwzględnione przez UNESCO na liście miejsc o ważnym znaczeniu kulturowym. Dla Was, rzecz jasna, może być to okazja na zakup miejscowych trunków, np. na prezent dla bliskich, którzy nie mogli z Wami wybrać się na wakacje. Poza tym, w mieście czeka na Was piękna starówka, port, promenada oraz nasze domy i apartamenty wakacyjne z oferty „Primosten noclegi”. Zapraszamy!

  Primosten

Split

Ok. 71 kilometrów – tyle Was będzie dzielić od Splitu, czyli najbardziej znanego miasta w Chorwacji. Jest to również drugie, co do wielkości, miasto w kraju, a więc możecie być pewni, że atrakcji w nim dla Was nie zabraknie. Port, muzea, Pałac Dioklecjana, wzgórze Marjan, Ogród zoologiczny i botaniczny, promenada, „Zielony Targ”, Katedra świętego Duje – radzimy uzbroić się w przewodnik lub chociaż mapę miasta, aby nie stracić żadnej ciekawostki. Na koniec przypominamy, że w Splicie również znajdziecie nasze obiekty oznaczone jako „Split noclegi”, do których gorąco zapraszamy.

  Split

Pozostałe, polecane kierunki

Wybierając miejscowość Vrlika za cel swojego wypoczynku, możecie również z niej wybrać się do:

  1. Parku Narodowego Krka – w którym podziwiać można piękne wodospady;

  2. Trogiru – średniowiecznego miasta ze znanymi zabytkami;

  3. Kanionu rzeki Cetiny – popularne miejsce wśród amatorów wspinaczki górskiej oraz spływów kajakowych;

  4. Biogradu na Moru – kurort z licznymi zabytkami oraz parkiem rozrywki, gwarantującym niezapomniane wrażenia;

  5. Parku Narodowego Kornati – dostępnego tylko drogą morską;

  6. Zadaru – jednego z najpiękniejszych miast w Europie. Tu, również znajdziecie nasze kwatery – wystarczy zerknąć do katalogu „Zadar noclegi”.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy