Atrakcje w okolicy Vrgorac

Wakacje w Vrgorac

Vrgorac to miejscowość położona pośród gór i wzniesień południowej części Chorwacji (pełną ofertę wakacyjną w tym popularnym kraju, znajdziecie w katalogu „domy i apartamenty Chorwacja). I już ten krótki opis doskonale opisuje jakie wakacje czekają Was w tym miejscu. Jednak góry i szlaki turystyczne przez nie wiodące to nie koniec atrakcji. Otóż okolica Vrgorac pełna jest zabytkowych osad i pozostałości po historycznych fortecach, a jakby tego było mało, w dalszym otoczeniu także czekają Was bardzo atrakcyjne miejsce. Kilka z nich chcemy Wam przybliżyć, bo kto wie, może właśnie one dostarczą Wam nowych i przyjemnych wrażeń oraz doznań. Zapraszamy do lektury.

  Vrgorac

Tucepi

Nadmorski kurort Tucepi nie jest może najbliżej położoną miejscowością, ale zdecydowanie najszybciej osiągalną. Warto tu wpaść, choć na parę godzin, aby móc skorzystać z długiej, piaszczysto-żwirowej plaży oraz skorzystać z okazji i wykąpać się w krystalicznie czystych wodach Adriatyku. Oprócz tego, w Tucepi, czeka na Was spora masa atrakcji oraz zabytkowych budowli. Polecamy Wam również spacer nadmorską promenadą oraz wizytę w miejscowej marinie, z której można wyruszyć na niezapomniany rejs po morskich wodach. Przy okazji – sprawdźcie nasz wakacyjny katalog „Tucepi noclegi”, w którym proponujemy różnorodne zakwaterowanie w atrakcyjnych cenach.

  Tucepi

Makarska

Kilka kilometrów na północ od Tucepi znajdziecie kolejny kurort, a mianowicie miasto Makarska. Jest to największa miejscowość Riwiery Makarska, a także najbardziej popularna. Za jej sławą przemawia kilka faktów, jak chociażby fakt, że jest to najgorętsze miejsce w całym kraju. I to nie tylko pod względem temperatur, ale i ilości atrakcji oraz rozrywki dla każdego. W Makarska jest także sporo do zwiedzenia, obejrzenia i zachwytu. Można stąd również wybrać się w rejs po wodach Adriatyku, odpocząć na plaży oraz wybrać się na wycieczkę w góry, które górują nad riwierą. Zainteresowanym, proponujemy przejrzenie oferty „Makarska noclegi”, w której znajdziecie domy i apartamenty wakacyjne w tym kurorcie i jego okolicy.

  Makarska

Dubrownik

130 kilometrów to dość spora odległość, jednak w przypadku Dubrownika jest to jak najbardziej, warty przejechania odcinek. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – miasto to zapewni wam godziny przyjemnie spędzonego czasu oraz niezapomniane wrażenia. Już samo, słynne Staro Miasto, które powstało tu w średniowieczu, dostarczy Wam mnóstwa frajdy, a to zaledwie jedna z atrakcji tego miasta. Czekają tu na Was jeszcze, m.in. port, zabytkowe wybrzeże, wyspa Lokrum, kolejka linowa prowadząca na okoliczne szczyty oraz mnóstwo ciekawych miejsc, poukrywanych pośród stromych uliczek miasta. I właśnie dlatego też, sugerujemy, abyście wcześniej zaopatrzyli się w przewodnik, który pozwoli Wam na jak najlepszą eksplorację miasta. Na koniec, zajrzyjcie do katalogu „Dubrownik noclegi”, w którym oferujemy, m.in. domy z basenem.

  Dubrownik

Sprawdźcie i inne, interesujące miejsca

Wakacje w Vrgorac to także okazja na inne, ekscytujące wycieczki. W bliższej i dalszej okolicy, czekają na Was jeszcze m.in. Ploce, dolina Neretwy (nazywana Chorwacką Kalifornią), Baska Voda, Orebić i piękne wyspy. Mało tego, możecie skorzystać z okazji i odkryć skarby Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny (wymagany paszport!), a wiedzcie, ze i te kraje mają naprawdę sporo do zaoferowania. Do tego dodajcie jeszcze Parki Narodowe oraz przyrodnicze, a okaże się, że może Wam zabraknąć czasu na odkrycie wszystkich atrakcji. Dlatego też, jeszcze raz, zachęcamy do rezerwacji kwater z oferty „Chorwacja noclegi” w Vrgorac – naprawdę warto

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy