Atrakcje w okolicy Trilj

Wakacje w Trilj

O zaletach wypoczynku w miejscowości Trilj, można by pisać długo. W tym miasteczku, które znajduje się w południowej części Chorwacji (przy okazji, zerknijcie, co przygotowaliśmy dla Was w słonecznym katalogu „Chorwacja noclegi”), spędzicie urlop w zacisznej atmosferze, a czas upłynie Wam nie relaksie oraz aktywnym wypoczynku. Jest to to bowiem prawdziwy raj dla miłośników wspinaczki, hikingu, długich spacerów i rowerowych eskapad. Okolica pełna jest również gajów oliwnych oraz winnic, także smakosze i amatorzy naturalnych produktów będą usatysfakcjonowani, a ich kubki smakowe odpowiednio dopieszczone. Trilj może być także punktem startowym do poznania atrakcji regionu Dalmacji i właśnie kilka takich miejsc prezentujemy Wam poniżej. Zapraszamy!

  Trilj

Stobrec

Stobrec to najbliżej położony nadmorski kurort, a więc miejsce, w którym będziecie mogli do woli opalać się i kąpać w błękitnych wodach Morza Adriatyckiego. To jednak nie koniec atrakcji na wakacje w Chorwacji, jakie czekają na Was w Stobrec. Znajdziecie tu również długą promenadę, mnóstwo barów i restauracji, zabytkowe stare miasto oraz marinę, z której można wybrać się na rejs po morskich wodach. W Stobrec, czeka na Was także bogata oferta sportów wodnych oraz możliwość wyprawy morskiej połączonej z nurkowaniem na pełnym morzu. Bardzo możliwe, że do Stobrec zawitacie kilka razy podczas jednego pobytu w Trilj. Naprawdę warto!

  Stobrec

Split

Nieco bliżej Trilj znajduje się słynny Split. Jest to największy port w kraju i drugie miasto w kraju, także możecie być pewni, że atrakcji w nim nie zabraknie. W Splicie, podziwiać można m.in. ruiny budowli z czasów panowania Rzymu, Pałac i Mauzoleum Dioklecjana, zbiory licznych muzeów i obiekty pamiętające czasy średniowiecza. Poza tym, warto wybrać się na spacer po porcie, wzdłuż wybrzeża lub do kompleksu parkowego, który otacza wzgórze Marjan. Do tego doliczcie mnóstwo sklepów, barów, knajpek, klubów nocnych, a otrzymacie miejsce, z którego ciężko będzie Wam wyjechać. Na koniec, polecamy nasze domki i apartamenty miejskie, które obejrzeć można w katalogu „Split noclegi”.

  Split

Omiś

50 kilometrów na południe, czeka na Was kolejna atrakcja Dalmacji, a mianowicie miasto Omiś. Co ciekawe, do Omiś możecie dostać się również droga wodną – korzystając z oferty spływu kajakowego rzeką Cetiną. U jej ujścia do morza bowiem, położone jest to miasto, a musicie wiedzieć, ze ujście to jest przepiękne i robi wrażenia na każdym. W Omiś czeka Was sporo zwiedzania połączonego ze wspinaczką na pobliskie skały oraz podziwianiem fantastycznych panoram. Omiś oferuje także plaże, bogate zaplecze turystyczne oraz gastronomiczne, jak również domy i apartamenty wakacyjne w atrakcyjnych cenach – te, polecamy Wam w katalogu „Omiś noclegi”.

  Omiś

Inne, równie polecane miejsca

Wymienione wyżej miejsca, to tylko mały wycinek tego, co oferuje Dalmacja. Wiemy, że podczas urlopu najważniejszy jest odpoczynek, jednak jeśli będziecie mieć wolny dzień, to polecamy Wam także takie miejsca jak:

  1. Trogir – miasto z jedną z najpiękniejszych w Europie starówek;

  2. Szybenik – miejscowość ze słynną Katedrą św. Jakuba;

  3. Primosten – zabytkowe miasto plus piękne winnice, które są wpisane na listę UNESCO;

  4. Park Narodowy Krka;

  5. Wyspa Brac i jej atrakcje;

  6. Park przyrody Biokovo i riwiera Makarska

Jak widzicie, jest z czego wybierać. Rezerwujcie więc kwatery z katalogu „domy i apartamenty Chorwacja” już teraz i zacznijcie planować swoje wymarzone wakacje.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy