Atrakcje w okolicy Sutivan

Rozważając wybór miejscowości Sutivan na kolejne, ekscytujące wakacje, warto zwrócić uwagę na jej wybijające się atuty. Przede wszystkim, jest to położenie. Kurort ten bowiem, oprócz oczywistego graniczenia z błękitnym Morzem Adriatyckim, znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy Brac, w środkowej części Chorwacji (przy okazji, zachęcamy Was do sprawdzenia pełnej oferty pt. „domy i apartamenty Chorwacja”). Oznacza to, że ruch turystyczny jest tu odczuwalnie mniejszy, a więc miłośnicy cichego klimatu urlopu, będą zadowoleni. Poza tym, Sutivan oferuje mnóstwo atrakcyjnych rzeczy, nie tylko same plaże. Znajdziecie tu bowiem mnóstwo ciekawych zabytków, port, a także park przyrody. Brzmi interesująco? Czytajcie więc dalej.

Nadmorski kurort Sutivan, mimo położenia na wyspie, jest świetnie skomunikowany z lądem, a także sąsiednimi wyspami. Oznacza to, że wybierając kwaterę z katalogu „Sutivan apartamenty i domy wakacyjne”, nie będziecie skazani na urlop w jednym miejscu. Możecie organizować ekscytujące wycieczki, a jedynym ograniczeniem będzie limit czasowy Waszego pobytu. Atrakcji jest tu bowiem tak wiele, że nawet miesięczny pobyt okaże się niewystarczający, aby sprawdzić wszystkie przyjemności okolicy. Dlatego też, poniżej znajdziecie kilka propozycji, które, można powiedzieć, są obowiązkowymi punktami każdego globtrotera. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

 Sutivan

Supetar

Supetar to nazwa miejscowości, która znajduje się zaledwie 7 kilometrów od Sutivan. Jest to stolica wyspy i jednocześnie największe miasto oraz główne centrum kulturalne wyspy Brac. Wizyta w tym mieście to godziny spacerów pośród uroczej zabudowy, odkrywanie ciekawych i historycznie ważnych miejsc, a także okazja na wypróbowanie tutejszych atrakcji. Podczas sezonu letniego zawsze też traficie na lokalne wydarzenie artystyczne lub kulturalne, będzie więc to miłe urozmaicenie Waszego urlopu. Wakacje w Chorwacji z pewnością spowodują tu niejednokrotną wizytę, ponieważ to właśnie tu znajduje się port, z którego startują promy na ląd oraz na inne wyspy.

 Supetar

Split

Split to największy port w kraju. Dostaniecie się tu promem z, wspomnianego wcześniej, Supetaru. Rejs trwa ok. 50 minut i już sam w sobie będzie przyjemnym doświadczeniem. Jeszcze przyjemniejszy będzie fakt, że w Splicie czeka na Was mnóstwo atrakcji. Począwszy od zabytków, które powstały tu jeszcze w czasach antyku, przez liczne muzea i stanowiska archeologiczne, po piękną promenadę oraz sklepy i punkty gastronomiczne. Polecamy Wam także tutejszą marinę, port oraz kompleks parkowy na wzgórzu Marjan, w którym znajdziecie m.in. zoo. Oprócz tego, w Splicie odbywają się różne festiwale kulturalne, wydarzenia sportowe oraz ciekawe festyny. Na koniec, proponujemy Wam zapoznanie się z naszą ofertą „Split noclegi”, w której czekają na Was tylko wyposażone i komfortowe domy oraz apartamenty wakacyjne w świetnych cenach.

 Split

Omiś

Omiś to miejscowość, która położona jest ok 30 kilometrów na wschód od Splitu (znów więc nie ominie Was rejs promem). Jest to jedna z najpiękniej położonych miejscowości w Chorwacji, znajduje się ona bowiem u ujścia rzeki Cetiny. Ujście to toczone jest wysokimi i stromymi skałami – stąd też fenomenalne widoki z miasteczka, ale również i ze szczytów formacji skalnych, na które można wejść. Można więc tu spędzić przyjemne chwile w górach, odkryć ciekawe zabytki miasteczka, a także wybrać się na spływ kajakowy wzdłuż rzeki – niezapomniane wrażenia gwarantowane. Również i tutaj znajdziecie nasze kwatery wakacyjne – wystarczy przejść do katalogu „Omiś noclegi” i wybrać np. dom z basenem lub apartament z widokiem na góry.

 Omis

Jeszcze więcej atrakcji

Zdajemy sobie sprawę z tego, że na urlopie czas płynie nieporównywalnie szybciej niż przez resztę roku i może Wam zabraknąć wolnych chwil, aby odwiedzić powyższe miejsca. Jeśli jednak, po wycieczkach, dalej będziecie odczuwać niedosyt, to polecamy Wam jeszcze takie miejsca jak: wyspa Hvar (na południe od wyspy Brac), sąsiednia wyspa Solta, lądowe miasta Primosten oraz Trogir, a także Park Narodowy Krka, który słynie z pięknych wodospadów. Jeszcze raz więc, zachęcamy Was do wyboru oferty „Chorwacja noclegi” w Sutivan i życzymy Wam przyjemnego urlopu.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy